Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej


Home   >   Wiadomości

 Stań w obronie prof. Nalaskowskiego i podpisz apel w obronie wolności światopoglądowej
Prof. Aleksander Nalaskowski, źródło: umk.pl

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło akcję „Murem za Profesorem Nalaskowskim!”. Naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został poddany szykanom przez władze uczelni za krytykę organizacji LGBT i tzw. „marszów równości”. W akcję obrony wolności światopoglądowej naukowców można się włączyć podpisując apel na stronie muremzaprofesorem.pl.

 

Centrum Życia i Rodziny kieruje apel do środowiska akademickiego w obronie wolności światopoglądowej oraz wzywa do niezwłocznego przywrócenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego do pełni praw nauczyciela akademickiego. W szczególności podkreślono konieczność przywrócenia prof. Nalaskowskiemu prawa do prowadzenia zajęć dydaktycznych i badań naukowych. Podpis pod apelem można złożyć na stronie www.muremzaprofesorem.pl.

 

„Za stwierdzenia zawarte w swoim felietonie wybitny pedagog prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego i wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. To już kolejna sytuacja w ostatnich miesiącach, w której środowisko akademickie promuje ideologię LGBTQ, a zagłusza głosy krytyczne wobec roszczeń i działań tego ruchu. Jednocześnie nic nie wiadomo o jakichkolwiek konsekwencjach dla wykładowców wulgarnie wyśmiewających rodziny wielodzietne, mieszkańców wsi czy osoby chodzące do kościoła” – czytamy na stronie.

 

Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny zwraca uwagę na to, że „Uniwersytet ze swej natury jest miejscem swobodnej debaty akademickiej, wolności słowa i prowadzenia badań naukowych, a tymczasem w wielu wypadkach uczelnie wyższe zostają zdominowane przez środowiska skrajnie liberalne czy wręcz neomarksistowskie i ich poglądy stają się „obowiązujące” dla całej społeczności akademickiej”.

 

Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że prof. Nalaskowski w swoim felietonie, będącym zdaniem samego autora, aktem pewnej desperacji, pragnął m.in. zwrócić uwagę na problem narastającej presji środowisk LGBTQ na opinię publiczną w Polsce. Krytykę postulatów tych środowisk napiętnowano jako objaw „homofobii” i szerzenie „mowy nienawiści”.

 

Przypomnijmy, że prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony przez władz uczelni na trzy miesiące za publikację na łamach tygodnika „Sieci”. W swoim felietonie naukowiec nazwał uczestników tzw. Marszów Równości m.in. „nieszczęśnikami, których dopadła tęczowa zaraza”.

 

Komentując „zamieszanie” związane z tą publikacją stwierdził, że każdy ma prawo do krytyki LGBT. – Niedawno zrozumiałem, że żeby walczyć z ideologią LGBT trzeba użyć broni, której używa przeciwnik. Każdy ma prawo być zwolennikiem tej ideologii i głosić na jej cześć peany i piać z zachwytu, ale również każdy ma prawo do krytyki. Można też nie zgadzać się z moim felietonem, w którym świadomie użyłem języka, którego używa przeciwnik. Jeśli nie będzie głośnego sprzeciwu, to rzeczywiście Jasna Góra zostanie kiedyś zdobyta – powiedział prof. Nalaskowski w rozmowie z toruńskim dziennikiem „Nowości”.

 

 

Źródło: KAI, Centrum Życia i Rodziny, Polskie Radio

WMa


DATA: 2019-09-12 18:22
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
166
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Można byłoby pogodzić się z zasadą, że "...każdy wybiera SWOJĄ drogę w życiu..." w odnoszenie także w ustosunkowaniu do członków LGBT-owców, gdyby polityk-ani pewnych koalicji i bloków nie wykorzystywali odmienność tych osób w swoich politycznych metodach jako narzędzie!!! Cała wina leży na tych, kto pomaga zboczeńcom wznosić się na tron władzy i narzucać innym swoje "widzenie" świata,a tym bardziej niszczyć kulturę i tradycje innych narodowości,tym bardziej narodów innych państw ... To NIE JEST NORMALNE kiedy pewny menedżer, aktynie praktykujący "nietradycyjnych poglądów seksualnych" pod pretekstem użalenia się do tresowanych zwierząt zabrania wjazd do miasta cyrku. Chce się zapytać tego litości-wca, w jaki sposób on pozyskuje i "bierze" nowych i nowych partnerów, w jaki sposób odnawia swój park partnerski, czy nie używa metod tresury ?
3 miesiące temu / Janina
 
Tak, LGBT jest nową siłą ewolucji poglądów na kulturowe życie społeczeństw światowych.Tych zmian się nie uniknie wbrew wszelkim przeciwnościom.Już nawet Kościół zmniejszył emocjonalność w tej materii zauważając daremny wysiłek.Walka słabnie.
3 miesiące temu / nn
 
Tak trzymać Panie Profesorze.Jesteśmy z PANEM.Jest Pan WIELKI.
3 miesiące temu / stanislaw
 
Ideolodzy lgbt nie mają żadnych argumentów! ŻADNYCH! Dlatego jedyną ich bronią jest cenzura, zastraszanie i prześladowania opozycji. Muszą prawdę nazwać homofobią i mową nienawiści. Muszą normalność nazwać ciemnogrodem. Muszą prawdę wyśmiać, nazywając ją nienawiścią. Starsi pamiętają PRL. Mamy dziś tęczowy odpowiednik PRL
3 miesiące temu / j.ankos
 
@nn: ideologia LGBT ".. To jest nowa siła ewolucji." ?! A nie DESTRUKCJI, DEFORMACJI I SAMOZNISZCZENIA !?
3 miesiące temu / mruk
 
Czyżby profesor Nalaskowski zamierza być agitatorem wrogości do ideologii LGBT, która zmienia poglądy na całym świeci wbrew wszelkim przeciwnością. Jest to jeden z nowych poglądów człowieka.To jest nowa siła ewolucji.
3 miesiące temu / nn
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.