Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


@Marti Matka Boża chciała we wszystkim naśladować Swojego Syna, również w doświadczeniu oddzielenia duszy od ciała, czyli śmierci. Nie musiała, lecz zgodziła się na śmierć aby zupełnie upodobnić się do Chrystusa oraz dla większej zasługi w ratowaniu grzeszników. Nie przeczy to prawdzie, że została z nienaruszonym ciałem wzięta do Nieba. Nie mogło być inaczej, bo ciało Niepokalanej nie było obciążone winą, zatem nie podlegało karze.
15 dni temu / Murem
 
Śmiać się czy płakać ?
1 miesiąc temu / Wasz Pan
 
Maryja nie mogła umrzeć, bo śmierć jest skutkiem grzechu... Jezus musiał umrzeć, żeby przeprowadzić ludzi przez wszystkie zamknięte przez grzech "bramy". Maryja była bez grzechu, więc nie musiała przez to przechodzić... Ona nie mogła stać się martwą, bo to byłoby wbrew logice... Tak myślę...
1 miesiąc temu / Marti
 
@Elżbieta. Jeśli komentujesz po rozwinięciu "wszystkie komentarze". To niestety nie ukażą się. Musisz wrócić do pierwszej strony, poprzez naciśnięcie "
1 miesiąc temu / taki 1
 
@Elżbieta tutaj na pch24 cenzura większa jak a komuny
1 miesiąc temu / 3e2w1q
 
Św.Juda w swoim liście, 9, przypomina spór Św.Michała Archanioła z diabłem o ciało Mojżesza, ten spór jest niezwykle ciekawy, bo Teologia nam daje do rozumienia, ze chodziło o to, by ciało Mojżesza nie stało sie miejscem fałszywych kultów!!! Dlatego wg Woli Bożej grób Mojżesza nie jest znany. Tak jest z każdym innym faktem, jeżeli Pismo Św. i Tradycja coś przemilcza, to widocznie ma być przemilczane. Dość mamy Nauki koniecznej do Zbawienia, nic do niej nie trzeba dodawać, trzeba tylko ją PRZYJĄĆ! - a nie dłubać nieustannie paluszkiem, jak nie przymierzając, małpa w zegarku . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Znowu Pch nie wpuszcza mojego komentarza, w którym nie ma absolutnie niczego niewłaściwego. Moje monity w komentarzach oraz mailowe dotyczące innego artykułu pozostały bez echa. Ta sytuacja miała miejsce już tyle razy, że nie może to być przypadek. Ale motywacji tez nie rozumiem. Nie zgadzam się na takie traktowanie dlatego jest to mój ostatni komentarz, który zostanie wpuszczony, albo nie, oceniony według sobie tylko znanego kryterium przez moderatora.
1 miesiąc temu / Elżbieta
 
@Paweł Wyjaśnione jest w samym dokumencie papieskim - MUNIFICENTISSIMUS DEUS, szczególnie powinien Pan przestudiować podrozdziały Asumpcjonistyczna interpretacja tekstów Pisma Św. i Teologiczne racje odpowiedniości, a także rozdział III. UZASADNIENIE I OGŁOSZENIE DOGMATU
1 miesiąc temu / AK
 
@Dolan Owszem, mówią - przykładem niech będzie św. Franciszek Salezy, doktor Kościoła. Aczkolwiek od razu należy zaznaczyć, że ta tradycja ma nieporównanie słabsze umocowanie zarówno w wierze wiernych, jak i w świadectwach świętych, i nauczaniu papieży. Daleko temu pobożnemu mniemaniu do twierdzenia, iż jest to powszechne przekonanie i wiara Kościoła. Jeśli bliżej interesuje Pana temat, to na początek proszę uzbroić się w... wyszukiwarkę Google, jest tego trochę, choć głównie po angielsku, ale zaraz potem, koniecznie poszukać znalezionej uprzednio w Internecie literatury: traktatów świętych, etc. i czytać, kontemplować, i Bogu dziękować za tę wiedzę.
1 miesiąc temu / sorcier
 
Interesuje mnie czy było wniebowzięcie sw. Józefa? Czy teologowie coś na ten temat mówią?
1 miesiąc temu / Dolan
 
Matko Boga i nasza Maryjo szczególnie chroń, broń,i dbaj o mnie i mojego syna Patryka oraz wszystkich, którzy tego pragną. Proszę w ten szczególny dzień Twojego Wniebowzięcia Maryjo. Wysłuchaj i bądź skuteczna w naszej obronie przed wszelkim złem. Amen
1 miesiąc temu / Wioletta
 
Jest jeszcze Maria z Agredy, która opisuje całe życie Mariam w ''Mistyczne Miasto Boże''. Nawet w Apokryfach jest opis pogrzebu Matki Bożej, kiedy Żydzi pluli na trumnę i chcąc ją okładać pięściami . . . ręce przyrosły im do trumny, z czego musieli potem nożami się uwalniać . . . Apokalipsa mówi, że Niewiasta została wzięta przez dwa skrzydła Orła i poleciała na pustynię . . .Ap 12;14. No i tysiące Świadectw Egzorcystów, o tym co opowiadają demony o Nadzwyczajności Najświętszej Panny, a to już nie są wizje ale Świadectwa Kapłanów! Demony nie mają wątpliwości, ale dzisiejsi tzw. powszechniacy, to zupełnie nowa kategoria ludzi . . .
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Już samo rozpoczęcie cudów przez Maryję powinno sugerować Wniebowzięcie. Uświęcenie Jana Chrzciciela, przemiana wodę w wino. Gdyby nie Maryja i Jej "tak" Bogu, Niebo by pozostało dla nas zamknięte. Logicznym więc uważać, że wszelkie łaski jakie otrzymujemy z Nieba są za Jej pośrednictwem. Wg teologów, aniołowie zostali straceni do piekła bo nie chcieli oddać czci i być posłusznym Maryi. Nie dziwi mnie więc, że protestanci i inni heretycy tak Jej nienawidzą. Sam szatan woli być w piekle aniżeli widzieć Jej oblicze. Dlatego też różaniec jest tak skuteczny, a jednocześnie okrutny dla całego piekła. Jedno Zdrowaś Maryjo ratuje przed upadkiem w grzechu, ale heretycy zrozumieć tych prostych spraw nie chcą, bo im wygodnie wierzyć, że Bóg wszystkich przyjmie do Nieba.
1 miesiąc temu / A
 
@Paweł Nikogo nie interesuje, że Ciebie nie interesuje i co Ciebie nie interesuje. Zresztą, skoro cię nie interesuje, to po co w ogóle tu komentujesz? Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum, benedicta tu in mulieribus et benedictus fructus ventris tui, Iesus. Sancta Maria, Mater Dei, ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.
1 miesiąc temu / sorcier
 
Mateczko błagam o uzdrowienia moich najbliźszych i mnie na ciele i umyśle oraz codzienną opiekę nad nami.
1 miesiąc temu / Beta
 
Nie interesuje nas jaki papież co wprowadził i co stwierdził. Proszę o fragmenty w Piśmie Świętym gdzie jest opisana świętość Marii i jej wniebowzięcie. Na jakiej podstawie takie tezy są wysuwane ? Jezus uznawał za swoją matkę wyznawców, apostołów a nie Maryję.
1 miesiąc temu / Paweł
 
Poznanie oraz odczucie to grunt szczerej wiary i chwała Najświętszej Maryji, że króluje w niebie i serce nieraz ma dla modlących się. Objawia się w chwilach niezmiernych, a kiedy pszeszywa we śnie to w nowym dobru utwierdza człowiek się. Alleluja Wniebowzięciu.
1 miesiąc temu / Ireneusz
 
Do osoby która mniema że Jezus jest jej Panem. J14:6 mówi o pośrednictwie między Ojcem i Synem, a ty odnosisz go błędnie do pośrednictwa między Synem a człowiekiem. Tym samym pokazujesz że nie rozumiesz co czytasz. I tu jest sedno - co z tego że heretycy czytają Biblię, skoro nie rozumieją co czytają i dlatego mają fałszywy ogląd? Co do 1Tm2:5, chodzi o drogę człowiek - Syn - Ojciec. Oczywiście że bez Syna nie byłoby możliwości przyjścia do Ojca, ale to nijak nie wyklucza wielu dróg i możliwości pośrednictwa między człowiekiem a Synem. I nie kłam, bo jest w Biblii o pośrednictwie Maryi - cud w Kanie Galilejskiej. Dokonał się on właśnie dzięki pośrednictwu Maryi.
ponad 1 rok temu / wyjaśnienie
 
"Wspomożycielka wiernych NMP jest szafarką wszelkich łask duchowych prowadzących do Jej Syna - jedynego Pana życia i wieczności. Nie dano ludziom innego imienia w którym mieliby zbawienie jak Jej Syn i do Niego Ona prowadzi,a poza Chrystusem nie ma zbawienia,są bezdroża kłamstwa i śmierci.Maryja jest pewnym i łatwym środkiem do odnalezienia Chrystusa,może dopomóc do wzbudzenia miłującej woli względem Boga.Protestancka interpretacja - mówią oględnie - jest niewłaściwa!" nie wiem czy jeszcze bedziesz czytal/czytala komentarze tutaj ale wiedz ze w 1 Tymoteusza 2:5 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus" a w ewangelii Jana 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". w biblii nie ma ani slowa o tym by przychodzic do Jezusa przez Marie, nie ma ani slowa tego co ty napisales/napisalas. Czytaj Biblię a wszystko bd wiedziec. Z Bogiem
ponad 1 rok temu / Jezus Panem
 
Do tego który nie poznał prawdy i szerzy kłamstwa. Z J3:13 wynika tylko tyle że nikt nie wstąpił do nieba przed Panem Jezusem. Interpretacja jakoby z J3:13 wynikało że nikt nigdy nie wstąpi do nieba oznaczałaby, że wszyscy ludzie skończą w piekle, co jest absurdem. Co do 1Kor15:50, jest to wyrywanie z kontekstu. Proszę najpierw przeczytać 1Kor15:35-49, gdzie Apostoł Paweł opisuje różnice między ciałem zmysłowym a duchowym. Zmysłowe ciało Maryi poniosło śmierć, natomiast poszła do nieba z ciałem duchowym.
ponad 1 rok temu / wyjaśnienie
 
Wspomożycielka wiernych NMP jest szafarką wszelkich łask duchowych prowadzących do Jej Syna - jedynego Pana życia i wieczności. Nie dano ludziom innego imienia w którym mieliby zbawienie jak Jej Syn i do Niego Ona prowadzi,a poza Chrystusem nie ma zbawienia,są bezdroża kłamstwa i śmierci.Maryja jest pewnym i łatwym środkiem do odnalezienia Chrystusa,może dopomóc do wzbudzenia miłującej woli względem Boga.Protestancka interpretacja - mówią oględnie - jest niewłaściwa!
ponad 1 rok temu / t
 
Biblia nie kłamie a człowiek jest kłamcą. Jana 3:13 " I nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił-- Syna Człowieczego" Następne kłamstwo: To że Maria poszła z ciałem do nieba. I Koryntian 15:50 "Zapewnia was bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego,........" Jezus zapraszał by poznać prawdę i upewniać się jak Apostoł Paweł apelował w liście Efezjan 5:10.
ponad 1 rok temu / Poznałem prawd
 
Źródłem naszej wiary jest Pismo Święte i Tradycja. Nie "mędrca szkiełko i oko". Nie pycha ludzka.
ponad 1 rok temu / podlasie
 
Pania Michale proszę przeczytać książkę Anny Katarzyny Emmerich w której spisane są jej objawienia o życiu Pana Jezusa i jego Matki. Tam jest o wniebowzięciu. Obszerna to księga, polecam.
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
Poza tym jeszcze jedno. Mamy sugerować się tylko tym co jest w Biblii. Spójrzmy ile interpretacji jest możliwych, ile wspólnot, sekt, pseudo kościołów. Czyż nie Św Piotr pisał, że żadne pismo nie jest do prywatnego wyjaśniania? Czyż nawet sam Jezus nie musiał uczniom objaśniać Pism bo sami nie rozumieli ich? A dziś to Duch Święty nas oświeca abyśmy rozumieli Pismo. Tylko jaki duch jest z tymi, którzy tak różnie interpretują Biblię i tworza tysiące różnych odłamów chrześcijaństwa? Tak, nie wszystko jest w Piśmie. Jest także potrzebna Tradycja nauczania plus magisterium. Sola scriptura prowadzi do prawdziwej gmatwaniny co historycznie widać na przykładzie podzielonego chrześcijaństwa.
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
Do: BHO O, to ciekawe! Gdzie Anna Katarzyna Emmerich i Maria Valtorta o tym mówią? Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
ponad 1 rok temu / Michał Obrębs
 
@Dada. O to samo pytała Marlena, patrz niżej.
ponad 1 rok temu / Łukasz
 
O Wniebowzięciu Maryi wiadomo od bł. Anny Katarzyny Emmerich, czy od Marii Valtorty.
ponad 1 rok temu / BHO
 
A mógłby ktoś poprzeć tę tezę w Biblii? No bo w tym momencie nie znajduje fragmentu o wniebowstapienie Maryji. I nie jest to atak tylko na prawdę chciałbym się dowiedzieć
ponad 1 rok temu / dada
 
Wizje, to nie dowody.
ponad 2 lata temu / ktoś
 
A Ty jesteś świadkiem tego i możesz potwierdzić...
ponad 2 lata temu / @Klf
 
Jest rzeczą pewną, iż Najświętsza Panna została wzięta Duszą i Ciałem do Nieba oraz została ukoronowana i wywyższona na Królową Nieba i Ziemi.
ponad 2 lata temu / Klf
 
Henoch i Eliasz nie zostali wzięci do trzeciego nieba tak jak Maryja. Zostali wzięci do drugiego nieba. Tam też zostało wzięte ciało Mojżesza (Jud 1:9) z tym że Mojżesz umarł. Henoch i Eliasz nie.
ponad 2 lata temu / nederlanden
 
To święto obchodzi również cerkiew prawosławna. W pustym grobie znaleziono jedynie pasek Matki Bożej.A tak przedstawia Ją Apokalipsa:"1 Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta* obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. "
ponad 2 lata temu / Andrzej Kaminski
 
Maryja umarła ,chciała dostąpić śmierci jak Jezus,opisuje to w wizjach Maria z Agreda w "Mistycznym mieście Bożym" ale ponieważ autorki proces kanonizacyjny się nie ukończył to zostają wątpliwości,można wierzyć lub nie
ponad 2 lata temu / córka ewy
 
biedni heretycy
ponad 2 lata temu / mola
 
Marleno- tak jak ty podajesz nie interpretuje się Pisma. Na Biblię patrzy się holistycznie jako całość a nie wyrywa fragmenty z kontekstu tak jak mi pasuje.Bo trzy osoby ze ST zostały wniebowziete. Henocha, Eliasz i Mojżesz. I co, to znaczy ze Biblia ma tu poważne zaprzeczenie? Biblie czyta się w całości. Modląc się do Ducha Świętego.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
@Marlena: to proszę podać gdzie w Piśmie Świętym jest napisane, że Słowo Boże jest zapisane tylko i wyłącznie w Biblii. Przecież właśnie z Pisma Świętego wynika coś przeciwnego, np. wiadomo że nie opisuje ono wszystkich czynów Pana Jezusa (J21,25)
ponad 3 lata temu / r
 
"A nikt nie wstąpił do Nieba jak tylko ten, który zstąpił z Nieba Syn Czlowieczy" Wstąpił zgadza się ale to co innego niż wziął. Gdyby myśleć jak ty to już jest konflikt tego fragmentu z wniebowzięciem Eliasza i Henocha
ponad 3 lata temu / Z
 
2/2 Maryja została zapowiedziana w wielu fragmentach Pisma (oczywiście, część z nich nie należą do protestanckiego kanonu, tak samo jak po śmierci Jezusa z kanonu Pisma żydowskiego usunięto znaczne części ksiąg opisujące przyszła wtedy mękę Mesjasza, chociażby Księgę Izajasza, gdzie Męka Chrystusowa jest opisana z wielkimi szczegółami), chociażby czytana dzisiaj Księga Judyty (tzn czytana na pewno dzisiaj na liturgii tradycyjnej, nie jestem pewien czy na NOM). A jak ktoś chce się cofnąć najbardziej do tyłu, no to Księga Rodzaju 3,15. Oczywiście, można powiedzieć, że Niewiasta oznacza Kościół. Owszem, oznacza, ale wiele fragmentów Pisma ma jednocześnie wiele znaczeń i odniesień, jak choćby to, że kluczem do Apokalipsy jest Księga Daniela. W końcu- kto Bogu zabroni, prawda? ;)
ponad 3 lata temu / incuss
 
Marleno - jeśli w Piśmie Sw jest napisane że Eliasz został wzięty do nieba z ciałem - jak również tradycja hebrajska przekazuje że stało się to z Mojżeszem - więc czemu zakładasz że Maryi to nie może dotyczyć? Dlaczego Bóg-Jezus miał pozwolić aby piękne ciało Jego Matki uległo skażeniu/zgniciu - Ona była pełna Ducha świętego więc jej ciało mogło zostać już jako materia zbawione i przemienione. Prawda ta była przekazywana przez wieki jako tradycja Kościoła. Zauważ też że nie ma grobu Maryi (również w tradycji innych Kościołów Wschodu nie ma takich wzmianek). Jeśli w kluczu Maryi zaczniesz badać Pismo Swiete (oczywiście zrobili to już Ojcowie Kościoła) to dostrzeżesz ogromną Tajemnicę wcielenia Syna Bożego - który tak chętnie używał tytułu Syn Człowieczy.
ponad 3 lata temu / s.M.
 
Najprostsze wytłumaczenie jest chyba takie, że skoro Maryja nie została skażona grzechem pierworodnym, czyli jeśli zakładamy Niepokalane Poczęcie Maryi, to musiała ona uniknąć opisywanych w Księdze Rodzaju skutków grzechu pierworodnego, na przykład śmierci. To z kolei mogłoby też wyjaśniać kwestię z punktu 5., no ale autorytet ze mnie żaden.
ponad 3 lata temu / incuss
 
Co w tym dziwnego ze @Marlena chce wiedzieć czy wniebowzięcie Marii jest Biblijne? Czy bezkrytycznie mamy słuchać innych. Dobry przykład Berejczycy.
ponad 3 lata temu / @Emil M
 
Emil M. Bingo. Podoba mi sie.
ponad 3 lata temu / norbert
 
Podane przejrzyście, prosto i logicznie. Dziękuję
ponad 3 lata temu / lech-s
 
Nigdzie nie znajdziesz, a wręcz cos przeciwnego. "A nikt nie wstąpił do Nieba jak tylko ten, który zstąpił z Nieba Syn Czlowieczy" i wiele innych...
ponad 3 lata temu / @Marlena
 
Sprostowanie: mikrochimeryzm nie jest zjawiskiem z dziedziny mikrobiologii, lecz biologii molekularnej. Sugerowanie się przedrostkiem "mikro-" jest w tym wypadku błędne. Mikrobiologia jest działem biologii zajmującym się mikroorganizmami i wirusami. Bada to, co występuje jako żywe w postaci jednej komórki i nie tworzy złożonych struktur komórkowych różnicujących się w tkanki (takie organizmy to mikroby) lub cząsteczki organiczne niezawarte w komórkach, w dużej mierze będące gołym lub opłaszczonym za pomocą kapsydu DNA lub RNA (nie są to organizmy, lecz nukleoproteidy zwane wirusami). Mikrochimeryzm dotyczy tylko organizmów o złożonej budowie tkankowej, zbudowanej z wielu zróżnicowanych i wyspecjalizowanym komórek (org. eukariotyczne). Świadczy faktycznie o obecności obcych komórek, genetycznie różnych od komórek gospodarza. W tekście opisywany jest chimeryzm płodowo-matczyny, który nie może mieć miejsca u mikrobów. Sugestia z akapitu jest błędna co do szczegółu.
ponad 3 lata temu / biolog molekularny
 
Bardzo ciekawy artykuł. A jeśli wpis "Marleny" nie jest superklasycznym przykładem sprytnego trollingu, to co nim jest?
ponad 3 lata temu / Emil M.
 
Moglabym prosic o podanie mi rozdzialow i wersetow z Pisma Swietego w ktorych jest napisane o wniebowzieciu? Chcialabym sugerowac sie slowem Bozym.
ponad 3 lata temu / Marlena
 
Super wytłumaczone
ponad 3 lata temu / Diana
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.