A miało być tak pięknie... Polska gospodarka w najgłębszej od 25 lat recesji


Home   >   Wiadomości

A miało być tak pięknie... Polska gospodarka w najgłębszej od 25 lat recesji
Fot. Pixabay
#GOSPODARKA    #RECESJA    #PKB    #PIENIĄDZE    #FINANSE    #EKONOMIA    #KORONAWIRUS    #EPIDEMIA    #PANDEMIA

Według wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, PKB Polski w drugim kwartale tego roku spadł o 8,2 procent w skali rok do roku oraz o 8,9 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

 

To najgorszy wynik w historii, ale i tak lepszy niż oczekiwali ekonomiści. Znaleźliśmy się w najgłębszej od 25 lat recesji. Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Jeszcze w pierwszym kwartale odnotowywaliśmy wzrost na poziomie 2,0 procent.

 

Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w najbliższych kwartałach nasza gospodarka będzie się odbijać. Od maja trwa bowiem dynamiczna odbudowa życia gospodarczego w naszym kraju.

 

Tymczasem polska gospodarka najmniej ucierpiała na skutek pandemii wśród krajów Unii Europejskiej. Ze wstępnych danych opublikowanych pod koniec lipca PKB w strefie euro spadło o 12,1 procent rok do roku, zaś na terenie całej UE o 11,9 procent. Najgłębszy spadek PKB aż o 18,5 procent  odnotowano w Hiszpanii. Także gospodarka Francji skurczyła się o 13,8 procent. We Włoszech spadek PKB oszacowano na 12,4 procent, a w Niemczech na 10,1 procent.

 

Źródło: Telewizja Trwam, radiomaryja.pl

TK


DATA: 2020-08-14 18:56
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
2
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Polka I o to dokładnie chodzi. Ale co ma do tego jakiś wirus? Otóż, dokładnie nic. Jeśli rządy emitują obligacje, by brać pieniądze na kredyt licząc, że zapotrzebowanie na wytwarzane dobra będzie utrzymywać się na stałym - bądź rosnącym poziomie - i zawsze uda się tym zbilansować kredyt, to niczym, ale to niczym nie różnią się od cwaniaków, którym nie wyszło z kredytami denominowanymi we franku szwajcarskim. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ci najbiedniejsi beneficjenci cieszą się ze świadczeń socjalnych, ale nie zdają sobie sprawy, że to właśnie ich dotkną konsekwencje inflacji. Szkoda mi i ich i naszego kraju.
1 miesiąc temu / M
 
ale w planach jest amnestia tzn. wszyscy winni zaistniałej sytuacji będą uniewinnieni, nawet narciarz kumpel brata ministra.Brat i minister też
1 miesiąc temu / ol
 
@M "załamanie gospodarcze" to efekt gigantycznego zadłużenia państwa i kreowania pieniądza przez banki. Pieniądz fiducjalny od lat osłabia gospodarkę światową prowadząc do wielkiego krachu, koronawirus wystąpił w roli zasłony dymnej, żeby ludzie nie zaczęli dochodzić dlaczego jest tak gigantyczny kryzys. Wmówi się wszystkim, że ważniejsze jest zdrowie i ochrona przed pandemią i ludzie to łykną i jeszcze będą dziękować za opiekę
1 miesiąc temu / Polka
 
W Polsce są chyba najdroższe mieszkania na świecie w stosunku do średnich zarobków. Aż się dziwie że wszystkim to pasuje.
1 miesiąc temu / Ania
 
'Załamanie gospodarcze to efekt obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.' Niestety - chociaż może raczej stety - ale nie jest to prawda. Owo pozorowane załamanie gospodarcze to efekt wprowadzenia planów rozdawnictwa finansowego, nazywanego Tarcza Antykryzysowa wersja 1, 2, 3 itd. Żeby nie ryzykować, że dofinansowanie przejdzie koło nosa, bo spadek dochodów nie będzie wystarczająco niski, przedsiębiorcy poprzesuwali rozliczanie płatności w czasie. Żadnego załamania gospodarczego nie ma. Nasz 'rzont' wymyślił program rozdawania pieniędzy, ludzie wymyślili spadki dochodów. 'Rzont' uwierzył w załamanie gospodarcze....
1 miesiąc temu / M
 
Hasło PiS w poprzednich wyborach parlamentarnych to ,, Polska w ruinie". PiS dotrzymuje obietnic wyborczych.
1 miesiąc temu / Znachor
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.