Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


...wiecie to jest jak z tym, ktory musi zobaczyc i dotknac zeby uwierzyc, w przeciwienstwie do tego, ktory wierzy w Slowo.
1 miesiąc temu / Teodor...
 
Myślę, że już sam wstęp wskazuję na błąd logiczny. Proponuję lekturę sztandarowego dzieła Orwella. To jest istotą owego Nowego Porządku Świata. Nie chodzi o żaden rozwój człowieka.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Zrównoważony rozwój różni się od normalnego rozwoju tym czym krzesło elektryczne od krzesła normalnego.
1 miesiąc temu / A.G.
 
Jedno nie wyklucza drugiego. Trzeba wiedzieć, co się dzieje w obozie wroga. Poza tym nie zaniedbujmy modlitwy i nie traćmy nadziei.
1 miesiąc temu / @Teodor
 
2Ania...no i co z tym info znanym od 2 tys. lat zrobisz?
1 miesiąc temu / Teodor...
 
W NWO decydujące zdanie chcą mieć ci którzy go zaprojektowali i to oni będą kształtowali sferę duchowa nowego zdehumanizowanego człowieka. Stworzą nam nową religię z połączenia chrześcijaństwa, eko-religii i judaizmu talmudycznego. Oczywiście bez Chrystusa, ale z żydowskim narodem jako zbiorowym Mesjaszem. Ważna rolę w kształtowaniu nowego totalitarnego odczłowieczonego człowieka odgrywają korporacje np. Google dziś promuje na swej stronie historię o pani Sendlerowej. Podaje do wierzenia hagadę wykutą w muzeum Polin. Oczywiście Polacy są w niej tymi złymi, a Żydzi są tylko dobrzy i jak zawsze niewinni...a to że wyrzucano ich z każdego kraju w jakim osieli jest winą uprzedzeń miejscowych i chrześcijaństwa jako takiego. Dosyć tego!
1 miesiąc temu / tytus
 
Dziekuje za cenne info p. Marcinie. Bardzo dobrze, ze pan o tym mowi.
1 miesiąc temu / Ania
 
2 tys. lat temu juz powiedziano jak bedzie na koncu i tak sie dzieje...dlatego tak wazne jest gloszenie ewangelii a nie gloszenie tego co u nasienia weza slychac z przeciekow.
1 miesiąc temu / Teodor...
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.