Amsterdam: władze odcinają finanse słynnemu muzeum. Ma zbyt „biały” i „zachodni” personel


Home   >   Wiadomości

Amsterdam: władze odcinają finanse słynnemu muzeum. Ma zbyt „biały” i „zachodni” personel
C messier / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Ukryty na strychu XVII-wiecznej amsterdamskiej kamieniczki tajny kościół „Ons’ Lieve Heer op Solder” („Nasz umiłowany Pan na strychu”) jest jednym z najstarszych muzeów miasta. Teraz placówka może zostać zamknięta, bo lewicowe władze miasta nie chcą jej finansować. Powód zaskakuje.

 

Oficjalnie miasto tłumaczy się brakiem środków. Nie jest jednak tajemnicą, że lewicowi włodarze Amsterdamu mają za złe muzeum, że to nie dba wystarczająco o „różnorodność kulturową i inkluzję”, a wśród personelu jest za mało osób o nie-białym kolorze skóry i mających zupełnie inne pochodzenie niż holenderskie.

 

Muzem – jeśli nic się nie zmieni – utraci środki na swoje funkcjonowanie, co w połączeniu z kryzysem związanym z koronawirusem może oznaczać jego koniec.

 

Warto przypomnieć, że mowa o jednym z najstarszych muzeów miasta. I jednym z najsłynniejszych. „Nasz umiłowany Pan na strychu” jest świadkiem prześladowań katolików przez protestantów, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – już od 70 lat – jest tam odprawiana Msza święta.

 

Czy muzeum zniknie z mapy Amsterdamu? Jest szansa na jego ocalenie. Okazuje się bowiem, że decyzją władz miasta oburzona jest opinia publiczna. Nieocenioną pomocą może być także nacisk międzynarodowy.

 

To jak potraktowano amsterdamskie muzeum, wpisuje się w dyktat środowisk LGBT+, który odczuwamy także w Polsce. Muzeum „Ons’ Lieve Heer op Solder” dokumentuje prześladowania wykluczonej mniejszości, bowiem w dzisiejszym Amsterdamie katolicy to zaledwie kilka procent, a wszystkich chrześcijan jest ok 20 proc. Zatem zgodnie z lewicowymi i unijnymi hasłami ich dziedzictwo kulturowe winno być chronione. Tak nie jest. Po raz kolejny widać, że hasła o równości, inkluzywności, tolerancji itd. obowiązują tylko wobec swoich – „równiejszych” i „właściwych ideowo”, a nie wobec wszystkich obywateli.

 

Źródło: Adoptuj Kościół w Holandii 

MA


DATA: 2020-08-09 08:44
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
8
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Jak to mówią: "ale im chodzi tylko o to, żeby mogli się odwiedzać w szpitalach"... No właśnie, różnorodność...tylko to chrześcijaństwo takie dziwnie chrystocentryczne, a o Krysznie chrześcijanie nie chcą nauczać. A Chrystus Pan też urodził się jako jeden człowiek, o jednym konkretnym kolorze skóry - straszne, prawda ? Pozostaje tylko ironia, smutne czasy.
1 miesiąc temu / Józef z Tallin
 
@kateheta To nie jest sprawiedliwe. Powinien oprócz białego i czarnego być jeszcze żółty i czerwony a najlepiej jeszcze mulat i metys no i te osoby winny reprezentować wszystkie znane genderystom płcie czyli więcej niż dwie. Oprócz homo i hetero jeszcze bi. Wtedy może będzie ''sprawiedliwie'' Chociaż, co na to zoofile ? Czy nie poczują się zdyskryminowani ?
1 miesiąc temu / F1
 
Proponuje tym myślicielom "sprawiedliwy" parytet: jeden biały pracownik i jeden czarny, jeden wierzący jeden ateista, jeden niekarany i jeden karany, jeden gej i jedna lesbijka. Itp, itd...
1 miesiąc temu / katecheta
 
W Polce w reklamach puszczanych w TV też już coraz więcej kolorowych. Ostatnio to zjawisko wyraźnie przybiera na sile. Przyzwyczajają tłuszczę do tego co ma nadejść aby się nie buntowała...
1 miesiąc temu / multi-srulti
 
Za dużo białego. I ani jednego pomarańczowego, zielonego, fioletowego czy khaki. Oburzające. Jak widać, ludziom naprawdę odbija z dobrobytu. Idioci.
1 miesiąc temu / lol
 
Pan minister KiDN ma pieniądze, ale na wspieranie księcia C.- swojego brata w "Kunszcie Hiramowym", a nie na ratowanie zagranicznych kościołów.
1 miesiąc temu / @Krzysztof Scie
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.