Andrzej Duda: „Niech żyje Polska!” Prezydent podziękował wyborcom za wysoką frekwencję


Home   >   Wiadomości

Andrzej Duda: „Niech żyje Polska!” Prezydent podziękował wyborcom za wysoką frekwencję
FOT.ASW /ArtService/FORUM

- Wygrać przy 70 proc. frekwencji to niebywała sprawa – powiedział Andrzej Duda, który wedle sondaży wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na stanowisku na kolejne 5 lat. Swoje przemówienie rozpoczął od hasła „niech żyje Polska”.

 

W drugiej turze wyborów prezydenckich ponownie padł rekord frekwencyjny. W wyborach udział wzięło bowiem 68,9 proc. osób uprawnionych do głosowania. Prezydent Andrzej Duda, wskazał, że zwycięstwo przy tak licznym zaangażowaniu wyborców, to „niebywała sprawa”.

 

Andrzej Duda pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, a także jego wyborcom za udział w wyborach. Prezydent wiele mówił o jedności, wzajemnym zrozumieniu i szacunku wobec osób o innych poglądach. Sam przeprosił za to jeśli kogoś uraził w czasie kampanii. Prezydent zaprosił Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką na godz. 23.00 do Pałacu Prezydenckiego, by podać sobie rękę i ten uścisk zakończył kampanię. Zachęcał też obywateli do podejmowaniu gestów jedności i szacunku.

 

W tym apelu prezydenta wsparła jego córka, Kinga Duda. Jak mówiła, bez względu na różnice, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Apelowała, by czynić tak, by „nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu”. - Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt – podkreśliła. Głos podczas wieczoru wyborczego zabrała także Pierwsza Dama, która wyraziła swój sprzeciw wobec posługiwania się tzw. fake newsami i zaapelowała o wzajemny szacunek i tolerancję.

 

Andrzej Duda w sposób szczególny dziękował osobom, które wspierały go podczas kampanii –szczególnie za wsparcie ze strony rodziny - za przeprowadzone spotkania i odbyte rozmowy. - Proszę państwa, z całego serca przede wszystkim chcę podziękować Agatce, Kindze i moim rodzicom. Wiecie jak to jest, wiecie szanowni państwo, jak to jest, jak ktoś ma silne oparcie w domu, to może wygrać wszystko i najgorszy trud, największy trud jest w stanie unieść - mówił. Obiecał też, że chce nadal rozmawiać z rodakami, będzie ich słuchał i realizował zgłaszane postulaty.

 

Jak mówił, w najbliższym czasie Polska będzie musiała mierzyć się ze skutkami kryzysu i obiecał, że jako prezydent będzie czynił wszystko co w jego mocy, by ograniczyć negatywne skutki pandemii. Wśród aktualnych zadań Andrzej Duda wymienił powstanie koalicji dla polskich spraw, która zrzeszać ma osoby z różnych środowisk, dla których rodzina, polska wspólnota, tradycja, historia są ważnymi sprawami.

 

- Chciałbym żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości. Zachęcam do tej koalicji cały czas. Będę czynił wszystko, żeby ona rzeczywiście powstała, aby politycy dzisiaj reprezentujący różne opcje polityczne i ludzi, którzy ich wspierają, dla których ważne są takie wartości, jak rodzina, nasza polska wspólnota, nasza kultura, tradycja, historia, bohaterstwo i duma, byli razem w tych najważniejszych sprawach, żebyśmy się nawzajem wspierali, żebyśmy pokazywali pod tym względem, że jesteśmy jednością – mówił.

 

 

MA


DATA: 2020-07-13 07:02
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
3
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Można m.in.cos dla Polski uzyskać w ameryce. Niekoniecznie wszystko.
1 miesiąc temu / fk
 
Pyrrusowe zwycięstwo moim zdaniem. Przy właściwym podejściu do wykorzystania jednak tylko nie w sposób cyniczny.
1 miesiąc temu / fk
 
Ze zwycięstwa trzeba się cieszyć ale dla obozu rzadzacego nie dość że kampania była długa to wcale się nie skończyła bo w ameryce wybory chyba też mają znaczenie dla obu.
1 miesiąc temu / krug
 
Daliśmy fory kopo /w tym Bosakowi bo oni, Konfederacja, NICZYM się nie różnią od lewaków/ i zwyciężyliśmy. Dzięki Bogu!
1 miesiąc temu / magis
 
O jacy ludzie są łatwowierni...
1 miesiąc temu / Kasandra
 
50 % elektoratu pana Bosaka poparla pana Trzaskowskiego. Wstyd.
1 miesiąc temu / Second
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.