Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


To tylko pokazuje jak wiele lewactwa wtargnęło do Owczarni...
1 miesiąc temu / parafianka
 
Oni powariowali?!?!?!?
1 miesiąc temu / Paweł K.
 
Dodajmy kolejne hasła WHITE LIVES MATTER YELLOW LIVES MATTER RED LIVES MATTER GREEN LIVES MATTER LITTLE LIVE MATTER TALL LIVES MATTER CRIPPLE LIVES MATTER BLIND LIVES MATTER SMILLING LIVES MATTER POOR LIVES MATTER RICH LIVES MATTER SAD LIVES MATTER ..... można pisać i pisać w nieskońćzoność. Ktoś tu zwariował. Czerwono-tęczowa zaraza tylko ludzi dzieli jak w Niemczech nazistowskich, czy Rosji sowieckiej. Nie trzeba być jakiś wielkim znawcą problemu i procesów społecznych by wywnioskować czym się to skończy. Jak zawsze upadkiem ludzkiej godności, gwałtami, rabunkami, wojnami, podziałami. satana plan zniszczenia ludzkości w toku.
1 miesiąc temu / PONAD PODZIAŁA
 
Kościół rozwalany od środka przez lewackich hierarchów. Nie bez przyczyny tyle dewiacyjnych afer w Kościele w USA, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii itd. Wylewają się nieczystości Jeezebel.
1 miesiąc temu / USA IS DEAD
 
a co to przeszkadza tym iluminacjom? przykład idzie z góry!
1 miesiąc temu / info
 
Wpuszczono wilki do owczarni i oczekuje się, że owieczek nie ruszą. Póki ich się nie przepędzi, póty Kościół nie zazna spokoju.
1 miesiąc temu / Korner
 
Nie po raz pierwszy hierarchia angazuje sie w glupawe, postepowe akcje. Za to nie angazuje sie w to co katolickie i zgodne z doktryna! Jak dlugo jeszczr loze, sluzby i mafie beda mamic wiernych?
1 miesiąc temu / Trad
 
Bóg nie wysłuchuje obłudnych modlitw obłudników - jak mówił Chrystus: "otrzymali już swoją nagrodę"
1 miesiąc temu / Tom
 
Nie morduj to jedno z przykazan, ale jest jeszcze jedno, o ktorym prawie nikt nie mówi. Nie porzadaj cudzej rzeczy. Czyli nie zazdrosc, nie chciej tego co ma twoj sasiad. Bog daje tyle ile trzeba.
1 miesiąc temu / Second
 
Szatan na dobre się zadomowił w sercach wielu kapłanów, takie są skutki w niewiarę w istnienie Lucyfera i jego legionów. Znaki czasów ostatecznych
1 miesiąc temu / Mati
 
No i co z tego, skoro nie wszyscy znają j. angielski.
1 miesiąc temu / Gr
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.