Bogdan Dobosz: Francja znowu podnosi sztandar walki z LGTB. Na celowniku pojęcia „matka” i „ojciec”


Home   >   Wiadomości

Bogdan Dobosz: Francja znowu podnosi sztandar walki z LGTB. Na celowniku pojęcia „matka” i „ojciec”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Pexels)

 

Wokół ideologii LGTB można zauważyć już pewną prawidłowość spirali „postępu”. Im więcej propagandy LGTB, tym większa niechęć wobec tego ruchu politycznego. Wtedy „postępowe” rządy zaczynają tworzyć nowe programy „walki z LGBT-ofobią”, a społeczeństwo ma jeszcze bardziej dość nachalnej propagandy – i tak to się kręci niemal bez końca. Dobrym przykładem jest tu Francja, gdzie na takie cele wydaje się miliony euro, prowadzi się ciągłe akcje społecznego uświadamiania, wprowadza specjalne programy do szkół i nieustannie trzeba je ponawiać.

 

We Francji „zwalczanie LGBT-ofobii” stało się obecnie głównym planem działania ministerstwa ds. równości płci. Szefowa resortu Elisabeth Moreno ma nowe pomysły, a jej urzędnicy ciężko pracują nad „dekonstrukcją stereotypów”. Powstaje też „krajowy plan działań na rzecz równości”. Jednym z konkretów ma być usunięcie pojęć „ojca” i „matki” z dokumentów administracyjnych. 14 października Elisabeth Moreno przedstawiła główne punkty swojego „krajowego planu na rzecz równych praw, przeciwdziałania nienawiści i dyskryminacji osób LGBT”. Do jego wdrożenia przyjęto horyzont lat 2020-2023.

 

„Dostosowywanie form administracyjnych” do różnych form „homorodzicielstwa” i likwidacja odniesień do tradycyjnych, normalnych form „ojca” i „matki”, należą tu do priorytetów. Określenia „ojciec” i „matka” są bowiem podobno „krzywdzące” dla „rodzin” homoseksualnych. Rodzina homoparentalna, która musi wypełnić dokument administracyjny wymieniający kategorie ojca i matki, jest krzywdzona i dotyczy to rodziców oraz dziecka, które widzi, że jego rodzina jest wykluczana – wynika ze słów minister.

 

Elisabeth Moreno zapowiada poza tym, „poprawę codziennego życia osób LGBT”. Ma się to odbywać we współpracy z Dilcrah (międzyresortowa delegacja do walki z rasizmem, antysemityzmem i nienawiścią do LGBT). Będzie to oznaczało w przyszłości zmiany i „dekonstrukcję utartych stereotypów”. Minister Morano dumnie zapowiada, że „uczyni z lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych pełnoprawnych obywateli”. W rzeczywistości chodzi jednak raczej o wyposażanie tych społeczności w prawa dodatkowe i ich uprzywilejowywanie.

 

Kolejny punkt planu to edukacja „przeciwko LGBT-ofobii”. „Chociaż walka z homofobią i transfobią jest już uwzględniona w szkolnych programach nauczania”, to Elisabeth Moreno chce „zapewnić, aby to nauczanie było skuteczne”. W tym celu zwiększy m.in. godziny szkoleń nauczycieli i edukatorów.

 

Powstaje też portal „Edukacja przeciwko LGBT-ofobii”, wzorowany na istniejących już stronach „przeciwko rasizmowi” i „przeciwko antysemityzmowi”. Nauczyciele znajdą na portalu „narzędzia do walki z homofobią i transfobią”. Z kolei biblioteki szkolne mają zapełnić się „postępowymi” materiałami i książkami. Mają one ukazywać dzieciom „różnorodność orientacji seksualnych, tożsamości płciowych i rodzin”. Przy kuratoriach powstaną zaś jeszcze dodatkowo „obserwatoria nienawiści do osób LGBT+”. Rozpędzony walec ideologicznej propagandy nie zamierza się zatrzymywać.

 

Za tą akcją stoi w sumie niewielka mniejszość. Jean-Pier Delaume Myard, rzecznik stowarzyszenia pro-life „Manif pour tous” i zarazem homoseksualista twierdzi, że na około 6 proc. wszystkich Francuzów, którzy identyfikować się mogą ze skrótem LGTB, homoseksualne lobby liczy nie więcej niż 4 tysiące aktywistów. Tymczasem to ta mniejszościowa grupa niemal zmonopolizowała głos całego środowiska, któremu w wyrządza jednak krzywdę. Politykom, którzy te wizje realizują zresztą nie chodzi o dobro i równość, ale – jak mawiał Marks – o „zmienianie świata”. Niszczenie tradycyjnej rodziny, szkoły, systemu prawnego.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 


DATA: 2020-10-18 12:49
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

zbyt są agresywni , żeby ich nazywać "mniejszością seksualną", bojówka o cechach przestępczej organizacji finansowanej w ściśle określonym celu , prosze , sprawa w sądzie o ustalenie nowych danych osobowych , nie ma operacji zmiany płci , koniec kropka , do widzenia
9 dni temu / posłanka Grodz
 
Po co w ogóle Francuzom głowy, skoro wymyślają takie głupoty ??
11 dni temu / gość
 
To dobrze że "Roty" Konopnicka nigdy nie słyszałeś i nie znasz, bo przecież napisana przez lesbijkę
11 dni temu / @Wojtek
 
Można przyjąć że już przegraliśmy. Dorośli jeszcze poprotestują, ale plan jest długofalowy i młode pokolenie będzie już "gender". W Polsce też. Lewica walczy o rewolucję lgbt a pis wprowadza gender stopniowo, zgodnie z konwencją stambulską. Proszę przeczytać sobie czytanki z zatwierdzonych podręczników do klas podstawowych. Dekonstrukcja rodziny, krytyka "tradycyjnych ról społecznych", nieszczęśliwe dzieci, nierozumiejący rodzice. Autorami czytanek homoseksualiści.
11 dni temu / Wojtek
 
Urobią się po pachy i nic nie zdziałają tym ministerstwem od jakiś tam równości czy zrównania.Ichnie społeczeństwo zmienia się tak szybko,że zanim wyplenią te tradycyjne "krzywdzące"pojęcia matki i ojca,to zapomną jakie pomysły chcieli wmusić swym obywatelom.Choćby stanęli,te ministerialne urzędniki,na głowach,nie zmienią tradycyjnego postrzegania płci.Nie w obecnej Francji!W rządzie może się jeszcze łudzą,że coś tam w zakresie "różnorodności seksualnej,jej postrzegania i praw"zmienią,ale to już mrzonki.O tym wiedzą już wyborcy,politycy wkrótce się dowiedzą.A wtedy będzie za późno,ani swobody seksualne,ani rdzennie narodowe,mogą nie mieć znaczenia.Te dziwne pomysły dzisiejszych polityków świadczą tylko o tym,że nie mają świadomości w jakim świecie żyją,jakich obywateli mają,kto rośnie w siłę.Te ich zapędy równościowe to łabędzi śpiew i nic więcej.Tradycji nie zmienią,raczej sami stracą.Władzę.I wpływy.
12 dni temu / Sonik
 
Łatwo ocenić, że owa spirala szybko się zwinie. Pokolenie francuskie zniknie, jego miejsce zajmie pokolenie Mahometa.
12 dni temu / Ryś
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.