Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Dołączam się do tej odezwy Polskich Katolików w obronie niepodległości od obcych ideologii ????????
7 miesięcy temu / Nika
 
Niech zglosza wniosek by nie bylo mozliwosci eutanazji w Polsce. Se zsglosuhe i wyjda wszystkie przebierance na wierzch we wszystkich ugrupowaniach. Ten odzew nie ma zadnej konkretnej precyzyjnej decyzji zobowiazujacej dla nikogo to jest puste i dziurawe wiadro.
7 miesięcy temu / Leshek
 
Czyli kiedy wracają do Izraela, albo przynajmniej do Watykanu?
7 miesięcy temu / CzyliCo
 
Godne wystąpienie! Odwagi, polski Episkopacie! Nie lękajcie się !!!
7 miesięcy temu / Zbigniew Żmigr
 
Wojtku, chodziło mi o poprawność ortograficzną, bo moim zdaniem błędy ort. są obrazliwe dla każdego patrioty. Dowodzą braku szacunku dla kultury i tradycji, są wyrażeń niechlujstwa umysłowego i lekceważenia zasad. Moja misja to walka z nimi. Z poprawnością w sensie politycznym nie mam nic wspólnego. Unikaj stereotypów, myśl samodzielnie, nie oceniaj bezmyślnie i powierzchownie. To też uwagi do odezwy....
7 miesięcy temu / Poprawność
 
Największym celem człowieka jest osiągnięcie zbawienia. Celowi temu sprzeciwiał się wynajęty przez masonerię wszechświatową komunizm, do likwidacji KK. Obecnie "pałeczkę" po nim przejął elgiebetyzm posługujący się innymi metodami ale cel jest ten sam. Jak pisał św.M.Kolbe "głową",herezji,apostazji i "sprężyną" wszelakich wrogich,nurtów, ruch,herezji,apostazji jest "bractwo fartuszkowe" które kieruje i inspiruję tym całym oszołomstwem z ukrytego "drugiego siedzenia". Jest to odwieczna walka duchowa,albowiem jak nauczał św.Paweł nie zmagamy się z mocami materialnymi ale demonicznymi,dlatego i narzędzia walki muszą byc duchowe.
7 miesięcy temu / t
 
"Poprawność" w domyśle poprawność polityczna: cytat z odezwy "Na naszych oczach głowę podnosi hydra wściekłego antyklerykalizmu atakująca katolików, szczególnie kapłanów, już nie tylko słowem, ale i czynem. Widzimy nabierającą rozpędu antykatolicką nagonkę. Widzimy agresywne ataki na księży oraz ohydne bluźnierstwa i profanacje podczas tak zwanych parad równości. Widzimy, że katolickie głosy są pomijane i usuwane z mediów oraz przestrzeni publicznej. Nie możemy być obojętni na falę nienawiści wobec katolików i naszych miejsc kultu. Tylko w ubiegłym roku ponad trzydzieści polskich kościołów, kaplic i katolickich cmentarzy zostało sprofanowanych! W tym roku zaczęły się też brutalne napady na kapłanów!" . Musiałbym sięgnąć do książki po nazwisko błogosławionego autora słów: "Nich Niebo broni nas przed tymi przez których przegrywa się wojny: tchórzami i zdrajcami". Teraz jest WOJNA.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Powinniśmy jeszcze dążyć do przywrócenia pańszczyzny w szczególności tej kościelnej.
7 miesięcy temu / Rod
 
Popieram całym sercem.Szcześć Boże
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Kochani Polacy, zacznijmy od siebie. Chrystus królem? Ale dopiero wtedy kiedy panny młode nie będą szly w ciaży do ołtarza, a wesela po ślubie kościelnym będą bez wódy. Kiedy zamiast przyjęcia po urocxystisciach pierwszej komunii rodzice i dzieci ponodlą się wspólnie w ciszy i skupieniu? Zacznijmy od siebie, ukorzmy się przed własną niedoskonaloscua i maloscią. A obrażanie innych i głosy pełne nienawisci to nie jest chrześcijaństwo. Wywyzszanie się i bluzganie jadem to nie jest chrześcijaństwo. Luksusiwe rezydencje i wystawne uczty to nie jest chrześcijaństwo. Pokora. Prawda. Dobro. Miłosierdzie. Miłość. Nauczanie. Przykład. Skromność. Dluho tak można. I tego tu nie ma.
7 miesięcy temu / Poprawność
 
Czytelniczka - ludzie - co Wy z tą intronizacją? Przecież nie można robić farsy z królowania Chrystusa. Jak masz konkretnego władcę to powinieneś jego prawo stosować. Zdajecie sobie sprawę z tego ze będziecie musieli zasypywać masowe mogiły przeciwników tego prawa aby je wprowadzić? Czy Wy sobie wyobrażacie że dzieci i wnuki UBowców ot tak pozwolą wprowadzić prawo chrystusowe? I całe to satanistyczne szambo z zagranicy spokojnie będzie się przygladać? Jesteście gotowi na fizyczna i duchową konfrontację na śmierć i życie? Macie broń i desperację Eliasza - będziecie hurtowo "wytracac" nad potokami przeciwników? Już to widzę.
7 miesięcy temu / Jot
 
> Odezwa jest wezwaniem do polskich władz kościelnych do odważnego głoszenia Prawdy, do mężnej obrony wiary, tradycji, rodziny< { ? Mamy coraz większy zamęt i wewnętrzny podział jeśli takie odezwy piszą wierni do swoich Biskupów. Nic dziwnegi , że Ks. Isakowicz -Zalewski mówi o Katastrofie.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Wszelka prawda , w tym prawda naszej wiary katolickiej i nasze obowiązki z niej wynikające od co najmniej 15 lat staje przed "czerwonym murem", a swe cegiełki w tym murze ma spora część biskupów polskich !ICH "POTENCJA" JEST IŚCIE HERETYCKA !Emanacja takiego udziału w "czerwonym murze " jest dopuszczenie do świętych murów naszej wiary katolickiej takich przedstawicieli homo-herezji jak Paweł ADAMOWICZ ! JEDNO NAZWISKO TRAKTUJE JAKO "WYWOŁYWACZ" TRAKTOWANIE NA "CEBULKĘ" PRAWDY , O WROGICH NAM POLAKOM I POLSCE "PRZEBIERAŃCACH" , PROWADZI W KONSEKWENCJI DO WYPŁUKIWANIA WIARY ZE SKAŁY KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE , PRZY CZYNNYM UDZIALE PURPURATÓW POLSKICH !JEŚLI ZAMIAST BYCIA SOLĄ POLSKIEJ ZIEMI , BISKUPI SĄ KWASEM SOLNYM TEJ ZIEMI ,TO WCHODZĄ ONI W KOŚCIÓŁ EUROPEJSKI , KTÓRY DE FACTO JEST "WYLINKĄ" ! POLSKA I POLACY ZRODZĄ NOWYCH PASTERZY NA MIARĘ WIELKOŚCI NARODU POLSKIEGO ! BRAK MSZY DLA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI TO OBELGA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II 1
7 miesięcy temu / Bogdan Dziuma
 
My polscy katolicy mamy do zaoferowania nasze świadectwo, prawdziwe świadectwo że Jezus jest Panem. Nasze świadectwo dotyczy Jezusa, Pana i Zbawiciela, Królów Królów i Zwycięzcy pokonanej śmierci, grzechu i egoizmu Tylko On jest Życiem, Prawdą i On tylko jako Jedyny Pośrednik prowadzi do Jedynego Boga, Ojca każdego człowieka. To świadectwo zawsze zmieniało świat. Zatem kochani Biskupi i kochani Prezbiterzy, nie lękajcie się głosić Jezusa On naprawdę daje swojego Ducha który dziś przenika cały świat bo Pan Zmartwychwstał Świeccy dziś w swoim powołania kapłański, proroczym i królewskim z radością i nadzieją głoszą Jezusa Pana i Zbawiciela kazdego człowieka GŁOŚMY i nie USTAWAJMY
8 miesięcy temu / wierzący
 
@Zbigniew - milczenie to też odpowiedź. Vide Bergoglio w sprawie dubiów.
8 miesięcy temu / zatroskana
 
Odpowiedzią będzie milczenie.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
czytając wpisy kolo i ewy doszedłem do wniosku że na razie bardziej potrzebne jest to żeby katolicy wiedzieli co się dzieje w sprawach KK w Polsce i na świecie
8 miesięcy temu / do Czytelniczk
 
Mamy tu jeden, lecz zasadniczy problem, apel wystosowali ludzie dojrzali, a ci młodzi mają coraz bardziej głęboko w poważaniu Kościół i tradycyjnie wartości, bo są one dla nich bez znsczenia, tylko dlaczego?
8 miesięcy temu / Janek
 
Zgadzam się z Bożeną, Gościem i Zbigniewem, potrzebujemy intronizacji Chrystusa na króla Polski. Tak, jak On Sam tego chciał! Na Jego chwałę!
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Realnie rzecz ujmując to nie mamy najmniejszych szans w temacie intronizacji.W sposób skondensowany ujął wszystko Ksiądz Bańka w wypowiedzi dla MN.Sposób przedstawienia w petycji obecnych problemów ustawia nas w coraz większym rozkroku.Efekt upadku murowany.
8 miesięcy temu / stefan
 
JESZCZE RAZ MY CHCEMY INTRONIZACJI CHRYSTUSA KROLA W POLSCE TAK JAK DOKONANO INTRONIZACJI MATKI BOZEJ NA KROLOWA POLSKI
8 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
@ kolo - tak, to prawda, szeregowi księża się nie wychylają, bo boją się, ze po pierwsze,biskup odeśle ich na wcześniejszą emeryturę vide ks. Kneblewski i wielu innych, albo przesunie ich na zabitą dechami wiochę, gdzie diabeł mówi dobranoc. Tam, jak na zesłaniu będzie mógł taki zbuntowany kapłan o głodzie i chłodzie przemyśleć swoją "niesubordynację"! Natomiast kurialiści, dziekani i inni "przyboczni wazeliniarze" siedzą cicho, bo mając ciepłe posadki,nie muszą się przepracowywać i czas im płynie bez większych problemów. No, ale nadejdzie dzień Sądu Bożego, gdzie każdy będzie musiał zdać sprawę z przeżytego życia. I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ale dzisiejsi księża, jakby w większości o tym całkiem zapomnieli.I, co gorsze, sami nie odróżniają białego od czarnego, tak samo w stosunku do siebie, jak i do innych.
8 miesięcy temu / Maryna
 
Do Bożena. Daj Panie!!!
8 miesięcy temu / Gosc
 
w sumie to przykre że katolicy to tacy ignoranci i że księżom to jakby pasuje ,masz racje ja spytałam znajomych co sądzą o zmianach na Soborze Amazońskim -nie wiedzieli że taki się odbył
8 miesięcy temu / ewa do kolo
 
Zapytałem szeregowego księdza dlaczego polscy kapłani milczą na temat potężnego kryzysu w kościele Synodu Amazońkiego,paczamamy i innych skandali.Odpowiedział ,że na ten temat milczą katolickie gazety,radio i telewizja a poza tym w wiekszości ludzie chodzący do koscioła mało interesują się sprawami kościoła,poczynaniami papieża Franciszka i niczego nie są świadomi.Powiedział,że gdyby on zaczął mówić o tych sprawach na kazaniach to raz, że naraził by się proboszczowi i biskupowi, a dwa ludzie w kościele pomyśleli by, że jest wariatem i co za głupoty opowiada.
8 miesięcy temu / kolo
 
My chcemy intronizacji Chrystusa na króla Polski !!!
8 miesięcy temu / Bożena
 
odezwa jest wezwaniem polskich władz państwowych i kościelnych i tych którzy się pod nią podpisali ,na forach widać zupełnie inne zdania i to w większości ,trzeba się przyjrzeć faktom i wyciągnąć wnioski
8 miesięcy temu / lil
 
Basia "Vox Populi,Vox Dei" - nie rozśmieszaj mnie. Jak to mówią - miliony much nie mogą się mylić. To że akurat w tym wypadku populi ma rację to nie jest to aksjomat zawsze.
8 miesięcy temu / Jot
 
Vox Populi,Vox Dei
8 miesięcy temu / Basia
 
Biskupi zapewne zrobią z tą Odezwą to samo, co z Listem Wątpliwości Rodzin w sprawie instrukcji do AL, czyli nic nie zrobią.
8 miesięcy temu / tradycja
 
Przepraszam za słowa. Polscy Biskupi są bezbozni! Mamy ratunek co robią nic! W luksusie siedzą nawet chyba nie wiedzą co Polsce grozi! Jak jest pierwsza sobota miesiąca Fatima wypelniana w Polskich Kościołach!!? INTRONIZACJA CHRYSTUSA KRÓLA!!! jedyny ratunek dla Polski!
8 miesięcy temu / Gosc
 
A co z "soborem" i nową mszą? Tego też mamy bronić?
8 miesięcy temu / Sal
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.