Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


@witam - niechęć, a nawet wrogość do Mszy Wszechczasów jest pokłosiem stanowiska Jana Pawła II do tej liturgii. Nadto większość osób kojarzy Mszę trydencką wyłącznie z Bractwem św.PiusaX i abp. Lefebvre, a oni są uważani w Polsce za straszliwych odstępców od Kościoła, gorszych niż protestanci. To stanowisko prezentują niemal wszyscy kapłani w Polsce. Prędzej zgodzą się na ekumeniczne nabożeństwa z heretykami, niż pozwolą na odprawianie prawdziwie katolickiej Mszy Wszechczasów.
3 miesiące temu / Gość
 
witam chciałam u siebie wprowadzic Mszę świętą Wszechczasów zwróciłam sie do proboszcza z prośbą o udostępnienie kościoła udostępnienie 1-2 godzin w tygodniu dostałam odpowiedź - że tu w kościele nie potrzebna jest taka msza święta
3 miesiące temu / witam
 
Ciekawy wywiad, ale najważniejszy punkt nie został poruszony, mianowicie fakt Społecznego Panowania Chrystusa. Chrystus przed swoim wniebowstąpieniem powiedział: dana jest mi wszelka władza na niebie i na ziemi, idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, ... Czyli Chrystus króluje w niebie i na ziemi, Chrystus jest Królem. Ta władza królewska na ziemi jest sprawowana do momentu Jego przyjścia w chwale przez Jego namiestnika, papieża. Stąd więc Tiara, stąd więc nauka, że papież, jako Namiestnik Chrystusowy jest ponad wszelkimi władcami ziemskimi. Papieże soborowi odrzucili tę naukę i tę władzę, choć absolutnie nie mieli do tego prawa, bo ta władza należy do samego Chrystusa, którego tymczasowo reprezentują. Polecam bulle Quas Primas o Społecznym Panowaniu Chrystusa. To jest punkt, o który toczy się najbardziej zacięta walka w Kościele i poza nim - Panowanie Chrystusa, czy On, czy szatan i jego poplecznicy.
4 miesiące temu / teo
 
Profesor dobrze to wyjaśnił, że rezygnacja z ceremonii koronowania nowo wybranego papieża jest oznaką odejścia od prerogatywy rządzenia Kościołem. I to widać dziś szczególnie wyraźnie, gdy Franciszek popiera pomysł decentralizacji Kościoła i nie reaguje na pomysły choćby biskupów niemieckich, którzy jawnie dążą do oderwania się od Kościoła, "nie jesteśmy filią Rzymu" - jak stwierdził kiedyś kard.Marx.. Normalnie papież powinien powstrzymać takie pomysły, a nie milczeć, no ale skoro nie poczuwa się do rządzenia całym Kościołem, to mamy rozpad Kościoła taki sam jak w protestanckich sektach. ---- do @700 - nic nie rozumiesz . Profesor nie mówi o papieżu jako ziemskim monarsze państwa watykańskiego, lecz o papieżu jako władcy Kościoła Katolickiego.
4 miesiące temu / Gość
 
Kiedy czytam, ze ten, ktory chce byc wywyzszony ma sie unizyc to tak ma byc. Lektyka, pierscienie, korony nie pasuja do Ewangelii Chrysusowej. Piotr nie pozwalal by mu sie klaniali, podobnie jak aniolowie w calym Nowym i Starym Testamencie. Aniolowie mowgli "back bys tego nie czynil, samemu Bogu oddaj chwale".
4 miesiące temu / Second
 
Rezygnacja z koron papieskich jest właśnie wyrazem skromności i powrotu do tradycji Chrześcijaństwa pierwszych wieków, kiedy następcy św. Piotra nie byli jeszcze ziemskimi monarchami.Ta sprawa ma z resztą wymiar głównie symboliczny bo nikt nie neguje przecież władzy papieża w Państwie Watykańskim.
4 miesiące temu / 700
 
@ministrant, Bardzo dobre pytanie. Jednak jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, zanim będzie nam w ogóle wolno rozmawiać o tym "świętym". dopiero potem, pewnie znacznie później, przyjdzie czas na dalsze pytania, np. gdzie byli ci, którzy powinni reagować na nadużycia. Dzisiaj jednak owi ludzie wciąż utwierdzają nas w przekonaniu o niesłychanej "wielkości" tamtego pontyfikatu i nie zamierzają dopuścić jakiejkolwiek prawdy na ten temat.
4 miesiące temu / odpowiadający
 
Podsumowując wystąpienie profesora: odrzucenie koronacji papieża miało na celu stworzenie wrażenia, że urząd papieski został przemodelowany z rządzenia Kościołem na animację ludu. Doskonałe ujęcie sprawy. Po pierwsze, nikt nie może zmienić istoty papiestwa, może co najwyżej stworzyć wrażenie, że ta istota się zmieniła. Odrzucenie rządzenia Kościołem miało miejsce już za JXXIII. A "ukoronowaniem" przeobrażenia wizji papiestwa w kierunku animacji ludu był pontyfikat Wojtyły, chyba największego animatora ludowego. Zresztą sam Wojtyła w 1996 w ONZ przedstawił się jako Jan, biskup Rzymu - jak to robi Franciszek, co wielu oburza - a nie jako Namiestnik Chrystusowy. Ludowy brat, jak pisał Słowacki w swoim sławnym wierszu o papieżu Słowianinie.
4 miesiące temu / zainteresowany
 
Gdzie byl ten profesor gdy Karol Wojtyla "promowal nowosci", JPII realizowal przez Cale swoje papiestwo???
4 miesiące temu / Ministrant
 
@Monika widocznie nie rozumiesz że najpierw była TRADYCJA a później ewangelia ale to nie moja rola aby to wyjaśnić od tego powinien być Ksiądz. Tylko w dzisiejszych czasach gdzie 90% z nich to jawni heretycy moderniści nie często się to słyszy z ambon. Swoją drogą to w nie każdym Kościele jest już ambona. Z Pan Bogiem
4 miesiące temu / Jan
 
Jest różnica pomiędzy tradycją z małej litery t i Tradycją z dużej. Ta druga oznacza nauczanie przekazane przez pokolenia a zapoczątkowane przez Jezusa. Efektem tego było Pismo Święte w roku ca 390. Zatem mówiąc Tradycją mówimy o nauce i wszystkim co pomaga w Piśmie i słowie, a zatem musi włączać Ewangelię. Z Bogiem, Grzegorz
4 miesiące temu / @ Monika
 
A dlaczego odnowienie Kościoła ma nastąpić przez przylgniecie do Tradycji? Może do Ewangelii?
4 miesiące temu / Monika
 
Bardzo dziękujemy PCH i Panu Profesorowi M. Kornat za pouczający wykład. Dzięki takim ludziom człowiek nie traci nadziei ,że w Polsce sa jeszcze mądrzy i odważni ludzie pracujący na rzecz Kościoła i wspólnoty narodowej. Dziwne , że Rząd PiS mający pieczę nad TV Publiczną NIE PROMUJE i NIE ZAPRASZA do TV właśnie takich OSOBOWOŚCI mogących wiele wnieść WIEDZY do życia Polaków. Pokazywanie sie w Radio Maryja polityków prawicy w CELU uwiarygodniania nie zastąpi decyzji umożliwiających poszerzanie władzy widzów. Głupawe kabarety i występy discopolo /np. p.Z. Martyniuka nie moga byc jedyną propozycją mediów publicznych "wesołego" prezesa Kurskiego.
4 miesiące temu / iskierka
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.