Nasz kanał RSS
 
 

Co to jest dom? Dlaczego do niego wracamy? [VIDEO]


Następny film
Benedykt XVI o przyczynach kryzysu Kościoła [PODCAST W JĘZYKU POLSKIM]

Dom od niejakiego czasu zaczyna mnie coraz bardziej frapować. Dom. Co to jest dom? Co to za miejsce, które pozwala nam znaleźć w sobie siłę do wracania nawet z bardzo daleka? Z antypodów, z miejsc gdzie – wydawać by się mogło – jest ciekawiej, atrakcyjniej albo nawet z takich miejsc, z których trzeba wielkiego wysiłku, aby do domu wrócić, miejsc, które czasami są nawet więzieniem. Tomasz A. Żak zaprasza na kolejny odcinek programu Kultura TAK!

 

 


DATA: 2019-11-05 14:10:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Dokończenie:Mamusia cerująca skarpetki Tatusia i szyjąca nam, dzieciom ubranka, bo czasy były niebogate, i Tatuś z uchem przy radiu, słuchający "Głosu Ameryki"... To wszystko było moim DOMEM i jest do dzisiaj, żal tylko wielki, że nie ma już Dziadków i Rodziców, nie ma księży w sutannach idących z Panem Jezusem, nie ma szczęść Boże a nieprzyjaciele chcą usuwać krzyże z przestrzeni publicznej i w ogóle zamknąć Pana Boga w kościołach. Piszę to mając łzy w oczach, ale tamtego DOMU nikt mi nie odbierze, bo mam go w sercu i może zabiorę go ze sobą, kiedy przyjdzie czas? Pozdrawiam serdecznie Pana, Panie Tomaszu i wszystkich, którzy mają swoje domy we wdzięcznej pamięci.
10 miesięcy temu / Barbara
 
Bardzo dziękuję Panu za piękny opis DOMU, ciepłego i bezpiecznego, którego wspomnienie unosimy w sobie, choćbyśmy pojechali na kraj świata. Ja dodam jeszcze, że dla mnie domem było również moje nieduże miasto i wieś tuż obok, w której mieszkali dziadkowie i gdzie spędziłam dzieciństwo. Chata kryta strzechą i lampa naftowa, święte obrazy na ścianie i żadne tam dzień dobry ale zawsze - niech będzie pochwalony Jezus Chrystus na powitanie sąsiadów, i szczęść Boże przy pracach w polu. Stawiana w oknie zapalona gromnica i modlitwy Babci, gdy przychodziła burza. W mieście ksiądz idący, jak się wtedy mówiło - z Panem Bogiem do chorego i ludzie klękający na ulicy na dźwięk dzwonka ministranta, klękający, bo to sam Pan Jezus nadchodzi, więc mus oddać hołd! Pamiętam siebie, małego szkraba, ujmującą dwiema rączkami brzeg sukienki i dygającą na ulicy przed księdzem lub siostrą zakonną, z pozdrowieniem - niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Mamusia cerująca skarpetki Tatusia i szyjąca
10 miesięcy temu / Barbara
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 150 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.