Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


@trooper. Czy muzułmanie obchodzą Dni Chrześcijaństwa? Czemu więc my mamy obchodzić Dni Islamu? Skoro epizod z Józefem z Arymatei jest znany, to przynajmniej jeszcze jedna osoba o tym wiedziała, i jej relacja dotarła do ewangelistów; chyba, że sam Józef o tym poinformował. @ @Aha. W ST też jest nakaz wydawania dzieci na śmierć przez rodziców, gdy porzuciły wiarę, także dopuszczano wielożeństwo. To są treści starsze od islamu. Chrześcijanie również byli nietolerancyjni wobec niewierzących w ich Boga, swoich heretyków skazywali nawet na spalenie na stosie wyłączając ich wcześniej spod prawa, a pogan uważali za obiekt najazdów i grabieży. Kościoły chrześcijańskie popełniły wiele zbrodni, więc powinny być ostrożne w stawianiu zarzutów innym wyznaniom.
2 miesiące temu / Hanka
 
@Jot A czy jak ktoś poszedł do Hansa Franka to zaraz wszyscy musieli wiedzieć o tym czy też mogli o tym wiedzieć tylko Frank i petent?
2 miesiące temu / trooper
 
Islam to niebezpieczna, antyludzka, terrorystyczna sekta antychrześcijańska i antyjudaistyczna; żadna to religia monoteistyczna; islam niesie ze sobą śmierć, gwałt i zniszczenie; można sprawdzić w UE Grecja, Niemcy, Francja, Włochy i po za nią, np. Skandynawia; koran to nie jest żadna księga objawiona jak Biblia ST/NT!
2 miesiące temu / PI Grembowicz
 
Religia która zabija nie islamistów , proste .
2 miesiące temu / CZMIEL
 
trooper - W każdym razie namiestnik o tym wiedział. Biorąc pod uwagę że był namiestnikiem Józef z Arymatei niespecjalnie się ukrywał. To jakby za okupacji pójść do Hansa Franka. Trudno to nazwać ukrywaniem się.
2 miesiące temu / Jot
 
Islam nie jest religią pogańską. Islam jest religią antychrześcijańską.\\ Mahomet uznając Chrystusa za Boskiego posłańca, wyznaczonego do nawrócenia świata cudami, powiedział, że sam został przez Niebo posłany by nawracać świat mieczem. Te roszczenia były oczywiście absurdalne, ponieważ Bóg nie lubuje się w despotyzmie, ani w przymusowym służeniu Mu. Nie ma niczego wyjątkowego w nauce zawartej w Koranie; mahometanie tymczasem uważają, że głoszą coś wspaniałego wypowiadając słowa "Jest tylko jeden Bóg, a Mahomet jest Jego prorokiem"; "Bóg jest wielki i potężny". Te i podobne im wyrażenia są często powtarzane i do nich dodawane są bajki, które wyśmiałyby nawet nasze dzieci.\\ Co do faktu, że Mahomet wydarł tak wielu ludzi chrześcijaństwu, to to samo można przypisać diabłu. Nie jest to zatem dowód wyższości Mahometa nad Chrystusem.
2 miesiące temu / Hieronim Savona
 
Do cyt"Islam jest religią dyskryminującą kobiety, dopuszczającą pedofilię i wielożeństwo, kłamstwo i oszustwo oraz mordowanie na chwałę swego bóstwa",poza wielożeństwem ukrytym w innej formie czego nie ma u nas? Podkreślę jeden fragment-o dyskryminacji kobiet. Być może tak jest. Ale pomijając aspekt religijny w dzisiejszej Polsce i Europie dyskryminowani są mężczyźni. Nad tym, naszym problemem, wręcz dramatem warto się pochylić.
2 miesiące temu / Edward
 
@Jot Czyżby J 19,38 Potem Józef z Arymatei, który był uczniem Jezusa, LECZ UKRYTYM Z OBAWY PRZED ŻYDAMI, poprosił Piłata, aby mógł zabrać ciało Jezusa. Do Piłata poszedł. A skąd wiesz, że nie zrobił tego po kryjomu i się specjalnie z tym nie obnosił? @Himen Tak, islam to system polityczno-religijny. Tam nie rozdziału na władzę świecką i duchowną. @szpulas11 Tak, islam jest bardzo często nietolerancyjny dla wyznawców innych religii. To fakt. Dlatego muzułmanów tym bardziej należy nawracać na katolicyzm gdzie przynajmniej teraz głowy nikt nie obcina za wyznawanie innej wiary
2 miesiące temu / trooper
 
Dni islamu zapoczątkowała w 1990/91 roku Fundacja Dzieło Odnowy Miłości. Jej logo, to krzyż wypełniony serduszkami z umieszczonym pośrodku czymś na kształt węża.
2 miesiące temu / Airam
 
Islam jest taką samą religią jak religia Katolicka.Posiada podobną strukturę.
2 miesiące temu / nn
 
cyt"Islam jest religią dyskryminującą kobiety, dopuszczającą pedofilię i wielożeństwo, kłamstwo i oszustwo oraz mordowanie na chwałę swego bóstwa",poza wielożeństwem ukrytym w innej formie czego nie ma u nas?
2 miesiące temu / do @ Aha
 
@ trooper ,ty czytał kiedy ten koran? za konwersję to czapa. Prrzestań ...... kole sześćset lat po narodzinach Jezusa jakiś mieszkający na pustyni z powodu gorąca wżion i pisał manifest polityczny poczym poślubił córki sąsiadów i ze sąsiednimi plemionami nie wojował, ich tam tych beduinów było ze pięćdziesiąt tysięcy, jak w Pccimiu Dolnym
2 miesiące temu / szpulas11
 
@ trooper Islam to system polityczny, z elementami religijnymi, system totalitarny. Dni Islamu w KK to tak jakby ustanowić Dni Satanizmu, lub komunizmu. Modlimy się o nawrócenie heretyków i odszczepieńców. Mam dość tej modernizacji Kościoła.
2 miesiące temu / Himen
 
trooper - niespecjalnie się ukrywał - poszedł do Piłata więc kiepski z niego konspirator. "57 Pod wieczór przyszedł zamożny człowiek z Arymatei, imieniem Józef, który też był uczniem Jezusa. 58 On udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Wówczas Piłat kazał je wydać."
2 miesiące temu / Jot
 
@aha Zabawne, że potrafisz napisać, że wierzymy w tego samego Boga, tylko muzułmanie nie uznają Syna i Ducha Świętego. A więc nie wierzą w tego samego Boga! Bo Prawdziwy Bóg jest w Trójcy Jedyny.
2 miesiące temu / Robert
 
@Mat1 Nie czci się morderców chrześcijan tylko poświęca się im uwagę, aby się nawrócili na właściwą wiarę. W Wielki Piątek są modlitwy o nawrócenie muzułmanów. @Taki 1 Tak, był kiedyś taki pogański bożek o nazwie Allah. Tylko słowo przez wiei zmieniło znaczenie i u muzułmanów oznacza ono tyle co po polsku bóg, bóstwo. Odpowiednik greckiego theos. Arabskojęzyczni chrześcijanie także używają słowa Allach na określenie Boga: tak samo jak Polacy używają słowa Bóg, Anglicy God, czy Niemcy Gott.
2 miesiące temu / trooper
 
W jakiej religii Jezus jest ostatnim prorokiem?
2 miesiące temu / @Obserwator
 
"Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości"
2 miesiące temu / Gość
 
Ponieważ Chrystus jest ostatnim Prorokiem to Mahomet i każdy inny jest fałszywym prorokiem.
2 miesiące temu / Obserwator
 
Dzieckiem Bożym człowiek staje się przez Chrzest Święty.
2 miesiące temu / @Krzysztof
 
Pytanko: jutro w konfesjonale zasiądą imamowie?
2 miesiące temu / Himen
 
Jeśli chcesz głosić muzułmanom Ewangelię, udaj się do meczetu. : Te dni islamu nie mają nic wspólnego z głoszeniem ewangelii. Jeśli tak myślisz, spójrz na wspominany niedawno plakat.
2 miesiące temu / @trooper
 
Zwodzenie ludzi. Mamy obowiązek głosić Ewangelię. Nie powiedział głoście Koran, tylko kazał głosić Ewangelię. Słowo Allach imieniem własnym bożka islamu. Allach był jednym z ponad trzystu bożków czczonych w tamtym czasie na terenie Bliskiego Wschodu. Allach był wcześniej niż powstał islam. Islam objawił jakiś zwodniczy duch, który przedstawił się podobno jako Archanioł Gabriel. Omijajmy te dni jak diabeł święconą wodę. Niech sobie to "święto" obchodzą masoni i wilki w obcej skórze. A polscy muzułmanie? Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a jak przyjdzie ich więcej to polscy muzułmanie będą siedzieć cicho, a nachodźcy zrobią czerwone od krwi święta.
2 miesiące temu / taki 1
 
@ trooper uważasz że jutro przyjedzie do Polski milion muzułmanów z Niemiec wysłuchać Mszy Świętej?To bluźnierstwo, obchodzić dni ideologii z Piekła rodem, i czcić morderców chrześcijan.
2 miesiące temu / Mat
 
@Jot Był kiedyś taki uczeń Jezusa Chrystusa Józef z Arymatei lecz ukryty z obawy przed żydami. On w przeciwieństwie do św. Piotra nie zaparł się Jezusa. A słyszałem o katakumbach, o kakure kirishtian czyli ukrytych chrześcijanach w Japonii? Czy powinny być dni islamu w Kościele? Tak, bo muzułmanom również należy głosić Ewangelię.
2 miesiące temu / trooper
 
Owszem, muzułmanie uważają Pana Jezusa za najważniejszego po Mahomecie proroka, ale NIE UWAŻAJĄ GO ZA BOGA. Nie uznają Trójcy Przenajświętszej. A Allah absolutnie nie przypomina Naszego Ojca Niebieskiego. Islam jest religią dyskryminującą kobiety, dopuszczającą pedofilię i wielożeństwo, kłamstwo i oszustwo oraz mordowanie na chwałę swego bóstwa, nawet nakłada nakaz zamordowania dziecka przez rodziców, jeśli to dziecko porzuci islam lub zwiąże się z niewiernym, różnic jest bardzo, bardzo wiele i nie sposób przytoczyć nawet części. Jeśli musisz się na jakiś temat wypowiedzieć, poczytaj cokolwiek i pomyśl przez chwilę.
2 miesiące temu / @Aha
 
według definicji Międzynarodowej Federacji Pogańskiej Islam nie jest religia pogańską artykuł "Czym jest pogaństwo" ale to bardzo obszerny temat a żadnych dni Islamu czy innych religii nie powinno się obchodzić ,oni dni Chrześcijaństwa czy Katolicyzmu nie obchodzą
2 miesiące temu / lil
 
@Jot Rozumiem twoją intencję, ale łatwo tak powiedzieć komuś, kto nie żyje w kraju, gdzie za wyznawanie chrześcijaństwa grozi śmierć. A i my tracimy często swój heroizm pod wpływem grzesznych skłonności i liberalnej kultury wokół nas. @Aha To skomplikowane zagadnienie, bo muzułmanie są różni. W jakimś sensie wszyscy ludzie są dziećmi Boga, ale to nie znaczy, że każda religia jest prawdziwa. @Mirek Również liturgia Kościoła nazywa Jezusa "Prorokiem, Kapłanem i Królem na życie wieczne", aczkolwiek już samo użycie tych dwóch pozostałych określeń wskazuje, że mowa tu o Kimś, kto jest kimś więcej niż tylko prorokiem.
2 miesiące temu / Krzysztof
 
Nazwanie Pana Jezusa prorokiem jest wielkim blużnierstwem, autor takiego bluzniesrtwa skazuje się na wieczne potępienie. Islam był reakcją na upadek systemu gospodarczego opartego na masowym niewolnictwie. Dzięki islamowi masowe niewolnictwo pozostało podstawą systemu gospodarczego w basenie Morza Śródziemnego o 5 stuleci dłużej .Nieprzypadkiem powstanie islamu łączy się z ożywieniem politycznym i gospodarczym Wikingów , głównych dostawców niewolników do gospodarki muzułmańskiej. I równie nie jest przypadkiem zwiędnięcie islamu w czasie ogarnięcia się Europy i zlikwidowaniem przez nią w duzym wymiarze niewolnictwa . Równie symptomatyczny jest upadek imperium otomańskiego powiązany z likwidacją wszystkich chanatów przez Rosję. Widzimy , że Rosja akurat w tej sprawie odegrała rolę cywilizacyjną. To wyłożenie oczywistych, cywilizacyjnych celów islamu wyjasnia nam ,że z przyczyn zasadniczych nie jest możliwe pokojowe współistnienie islamu i chrześcijaństwa
2 miesiące temu / Mirek
 
Tak!
2 miesiące temu / Ewa
 
W szkole mówiono nam zawsze, że nie. Jest to religia pochodząca od Abrahama, zatem wierzymy w tego z Samego Boga. Muzułmanie nie uznają jedynie Syna i Ducha. Szanują jednak Jezusa jako drugiego najważniejszego Proroka po Mahomecie. Uznają za wyjątkową i godną szacunku Maryję jako wzór kobiety i matki. Serio więcej nas łączy niż dzieli. Wszystkie wojny religijne byly i są krzywdą wyrządzaną ludzkości jak i Bogu, który smuci się, że Jego własne dzieci zabijają się dla Niego.
2 miesiące temu / Aha
 
W szkole mówiono nam zawsze, że nie. Jest to religia pochodząca od Abrahama, zatem wierzymy w tego z Samego Boga. Muzułmanie nie uznają jedynie Syna i Ducha. Szanują jednak Jezusa jako drugiego najważniejszego Proroka po Mahomecie. Uznają za wyjątkową i godną szacunku Maryję jako wzór kobiety i matki. Serio więcej nas łączy niż dzieli. Wszystkie wojny religijne byly i są krzywdą wyrządzaną ludzkości jak i Bogu, który smuci się, że Jego własne dzieci zabijają się dla Niego.
2 miesiące temu / Aha
 
Świetnie - muzułmanie przyjmują chrzest ale sie ukrywają. Chrystus powiedział że kto sie do Niego przyzna to on też sie do niego przyzna przed Ojcem.
2 miesiące temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.