Nasz kanał RSS
 
 

Czy wierzycie Państwo w przypadki? Refleksje o górach, wakacjach i urlopie [VIDEO]


Następny film
Kościół i Polska po wyborach. I co dalej? „Prawy prosty” zaprasza!

Czy wierzycie Państwo w przypadki? W takie déjà vu? Co w nas zostaje? Co się buduje?

 

 


DATA: 2019-08-13 18:47:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

tak jak wspomniałem , bohaterska postawa Klimka Bachledy stała się dla mnie wzorem prawości o którą zwłaszcza dziś tak trudno , dziś już zdobywam inne " szczyty " , z wiekiem przewartościowałem " swój Świat " , góry to śleboda , przebywanie sam na sam ze Stwórcą tego piękna i z własną słabością nic nie zastąpi , życie codzienne również jest taka wędrówką , w nim wyznaczamy sobie " szczyty " i je zdobywamy , w życiu ważny jest CEL i czy jesteśmy hyrni i ślebodni , w życiu też mamy przyjaciół , im jesteśmy zamożniejsi tym mamy ich wielu , są nam niezbędni , są skarbem , ja też takich mam , ale zaufanego mam jednego , ma na imię Tomasz . Dziękuję Panu za ten felieton o " wędrówce " w zasadzie o filozofii wędrowania , każdy z nas ma swoje tempo choć cel ten sam , jeden widzi więcej inny mniej , ale mimo to zdarzają się punkty " styczne " i to w tym jest najcudowniejsze , lubię Pana słuchać , czekam , pozdrawiam serdecznie , SZCZĘŚĆ BOŻE .
3 miesiące temu / krzysztof
 
Będąc w szkole podstawowej lata 70-te na lekcji j.polskiego było takie opowiadanie " Klimek Bachleda " , nie znana dla mnie postać słynącego z poświęcenia ratownika górskiego TOPR , zawiązanego przez generała Mariusza Zaruskiego , to jedno opowiadanie dotyczące akcji ratowniczej po Szulakiewicza w ciemną noc w skale , w marznącym deszczu , spadającej z góry strumieniami wodzie , mimo to Klimek szybko wyprzedza kolegów i idzie na pomoc rannemu ciężko wspinaczowi , jest tak ciężko i niebezpiecznie że naczelnik Zaruski daje komendę do wycofania się , Klimek jest już wysoko i nie słyszy lub nie słucha komendy , idzie dalej , wchodzi do ŻLEBU i po chwili słychać potężny łomot , to z góry wraz z potokiem wody schodzi lawina kamieni , zalega cisza , koledzy nawołują bezskutecznie , mają jeszcze nadzieję że Klimkowi udało się ... , to opowiadanie wywarło na mnie ogromne wrażenie , Klimek stał się dla mnie wzorem prawego Człowieka , w 1982 zostałem ratownikiem
3 miesiące temu / krzysztof
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 118 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.