Nasz kanał RSS
 
 

Dariusz Kowalski popiera akcję Polonia Semper Fidelis: to zaszczyt, ale i obowiązek! VIDEO


Znany i ceniony polski aktor Dariusz Kowalski wsparł akcję Polonia Semper Fidelis. Jak zauważył, wsparcie inicjatywy jest nie tylko zaszczytem, ale i obowiązkiem.

 

Nazywam się Dariusz Kowalski. Popieram akcję Polonia Semper Fidelis i serdecznie chciałbym wszystkich zachęcić do poparcia tej akcji. Popieram ją dlatego, że podpisać się pod tym zdaniem to jest zaszczyt. Ale nie tylko zaszczyt, także obowiązek. Uważam to za swój obowiązek dlatego, że jestem ojcem, może będę dziadkiem, jestem mężem. Wiem, że rodzina jest najważniejszym fundamentem całego ludzkiego życia. Dzięki rodzinie człowiek może rozwijać się w pełni. Może w pełni przyjmować miłość i potem może ją dawać.

 

Jan Paweł II, którego bardzo dobrze pamiętam, Jan Paweł II, który był papieżem mojej młodości, mojego życia dojrzałego, Jan Paweł II, którego nauczanie ciągle poznaję, ciągle na nowo odkrywam, był papieżem rodziny, ale przecież jest papieżem rodziny, bo Kościół trwa, już tysiące lat. W swoim dokumencie Familiaris Consortio napisał, że małżeństwo między ochrzczonymi jest jednym z siedmiu sakramentów nowego Przymierza. Jesteśmy w Przymierzu z Bogiem.

 

Myślę, że mając tyle pomników Jana Pawła II w Polsce powinniśmy pomyśleć o tym, czy nie postawić jeszcze jednego – pomnika z naszych serc, monumentu z naszych serc.

 

Kiedy w podróży pojawia się jakiś zamęt, kiedy nagle nie wiemy, czy droga, czy kierunek w którym zmierzamy jest dobry, kiedy łódź żegluje we mgle, potrzebuje sygnału latarni morskiej, tego sygnału, który się systematycznie odzywa. Latarni, która zawsze stoi na skale, w tym samym miejscu. Tego sygnału, który potwierdzi, że tak – płyniemy w dobrym kierunku.

 

Dlatego popieram tę akcję – Polonia Semper Fidelis – i szerze zachęcam, raz jeszcze, wszystkich do tego, żeby się pod tym zdaniem podpisali. Pozdrawiam.

 

Dariusz Kowalski

 

 

Aby, tak jak Dariusz Kowalski podpisać apel, należy kliknąć TUTAJ:

 

  


DATA: 2018-02-22 19:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Odwrotność Stuhra. Jak widać rola grana przez aktora nijak ma się do rzeczywistości.
3 miesiące temu / koteq
 
JANUSZ TRADS
3 miesiące temu / M
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 73 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.