Donald Trump wydał rozporządzenie chroniące życie dzieci, które przeżyły aborcję


Home   >   Wiadomości

Donald Trump wydał rozporządzenie chroniące życie dzieci, które przeżyły aborcję
Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM

Prezydent USA Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze mające gwarantować opiekę medyczną niemowlętom, które przeżyły aborcję. Pełny test aktu prawnego jeszcze nie został ogłoszony, ale ma to być federalna wersja propozycji ustawodawczej przegłosowanej już w niektórych stanach USA.

 

Rozporządzenie „Born-Alive”, które prezydent podpisał 23 września, ma zapewnić, „że wszystkie bezcenne dzieci urodzone żywe, bez względu na ich sytuację, otrzymają opiekę medyczną, na którą zasługują”. „To jest nasz święty obowiązek moralny” – powiedział w środę Donald Trump w nagranym wcześniej przemówieniu wideo podczas wirtualnego Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego. 

 

Rozporządzenie, które umożliwia urzędnikom i agencjom rządowym podjęcie działań w trybie natychmiastowym, uzyskuje pełną moc prawną w momencie złożenia podpisu przez prezydenta.

 

Do prób wprowadzenia ustawy o udzieleniu pomocy dzieciom, które przeżyły aborcję, doszło kilka razy w Kongresie. Nigdy jednak ten projekt ustawy nie stał się prawem, gdyż utknął w zdominowanej przez członków Partii Demokratycznej Izbie Reprezentantów w latach 2019-2020. Większość demokratów sprzeciwia się takiej ustawie.

 

Regulacje w tej sprawie nie ograniczają dostępu do aborcji, ale zapewniają niemowlętom, które mimo prób aborcji urodziły się żywe, udzielenie profesjonalnej opieki medycznej – odpowiedniej do wieku dziecka urodzonego w normalnych okolicznościach. Jak przypomina agencja CNA, kilka stanów uchwaliło własną wersję takiej propozycji prawa. 

 

Pełny tekst prezydenckiego zarządzenia wykonawczego nie został jeszcze opublikowany, ale, jak się oczekuje, jego treść będzie odzwierciedleniem ustawodawstwa w tej sprawie na poziomie federalnym.

 

Donald Trump zapowiedział także, że jego administracja będzie „zwiększać federalne fundusze na badania w dziedzinie neonatologii, aby zapewnić każdemu dziecku największe szanse na wzrost i rozwój”.

 

„Chcę wyrazić moją głęboką wdzięczność wszystkim, którzy modlą się za mnie, za Pierwszą Damę i za nasz wspaniały kraj” – powiedział prezydent podczas Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego. Wspomniał też czas, gdy dorastał w pobliżu kościoła katolickiego w nowojorskiej dzielnicy Queens i jak sam się przekonał o „niesamowitej pracy”, którą Kościół wykonuje wobec ludzi zepchniętych na margines.

 

„Katolicy ze wszystkich środowisk dzielą miłość Chrystusa z najsłabszymi, ponieważ troszczą się o osoby starsze, bezdomne i sąsiadów w potrzebie. Nasz naród jest silny ze względu na katolików i wszystkich ludzi wiary” – dodał. 

 

Wobec zaangażowania na rzecz życia administracja Trumpa otrzymała pochwały od episkopatu USA, jednocześnie jednak biskupi ostro skrytykowali decyzję o zakończeniu moratorium na karę śmierci w więzieniach federalnych i zezwolenie na egzekucje kilku skazanych w ostatnich miesiącach.

 

Narodowe Katolickie Śniadanie Modlitewne (NCPB) zainicjowano w 2004 roku w odpowiedzi na wezwanie św. Jana Pawła II do nowej ewangelizacji. Każdego roku ponad 1500 osób gromadzi się w stolicy USA, aby modlić się za kraj. Uczestniczą w nim świeccy i religijni przywódcy, przedstawiciele życia publicznego i katolickich apostolatów, a także zaproszeni goście.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2020-09-24 18:07
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
8
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Rycerka: Niekoniecznie. Trump wspiera tzw lgbt czyli także realizuje wojnę szatana z Bogiem. Takie mgliste kroki, mocno nagłaśniane, mają tylko zaciemnić prawdziwe cele syjonizmu reprezentowanego przez Trumpa. W istocie Biden i Trump prowadzą wojnę pozorowaną,tak jak PiS i PO. Bez politycznego obstawienia wszystkich stron tej "wojny" ci sataniści nie mieli by szans na wygraną. Po to był marsz przez instytucje. Albo jesteśmy wierni Bogu w każdej sprawie, albo przez mała furtkę szatan pogrąży ludzkość.
1 miesiąc temu / ja
 
Jak to jest ze protestancki Trump jest bardziej za życiem niz nasi katoliccy rządzący. Odp jest prosta: Trump ma swoje majątki i nie musi podporządkować si3 bogatej masonerii.
1 miesiąc temu / Rycerka
 
'Większość demokratów sprzeciwia się takiej ustawie.' - jak można sprzeciwiać się ratowaniu ludzkiego życia....
1 miesiąc temu / rrr
 
Nie zakazał mordować dzieci, bo rzekomo "nie można", ale szczęśliwie zakazał dobijać te jeszcze ledwo dyszące, bo to już "można". Katolicy kompromisu biją brawa. Jakież to wielkie osiągnięcie cywilizacyjne i moralne, że nie wolno dobijać dzieci, które przeżyły egzekucję - wg KAI "próbę aborcji". Bo w Polsce też już opanowano język kompromisu i zabiega się "strategicznie" żeby nie mordować dzieci chorych, bo zdrowe dzieci mordować "można". Konferencja Episkopatu nie zgłasza sprzeciwu do morderczych ustaw, a wręcz przeciwnie, bo jak tu ukarać morderczynię za zbrodnię na swoim dziecku, nie wypada, wszak zdarzyć się może, że tyran Kaczyński groźnie spojrzy na Ich Ekscelencje Księży Biskupów i zrobi się niemiło, a trzeba unikać wszystkiego co niemiłe. Mordowanie dzieci nie należy do kategorii "niemiłe", bo przecież nikt nie robi tego na rynku miasta, lecz cichutko w pomieszczeniu wyłożonym kafelkami, żeby ani władzy duchownej, ani świeckiej nie zrobiło się niemiło.
1 miesiąc temu / Murem
 
Wcześniej nie mógł. Nie było "przed wyborami".
1 miesiąc temu / 5lat
 
"...jednak biskupi ostro skrytykowali decyzję o zakończeniu moratorium na karę śmierci w więzieniach federalnych". Oj ci amerykańscy biskupi, miotają się od ściany do ściany. Niby-tęczowe flagi na instytucjach publicznych też im nie przeszkadzają. Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.