Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Kwestia Eucharystyczna na pewno wymaga wnikliwego ponownego zbadania.Może powołać nowy Kongres Eucharystyczny. Myślę że ponownie potrzeba odczytać słowa Jezusa z Ewangelii z pierwszej Eucharystii tam jest odpowiedz.Kościół nie zawsze jest nieomylny i co do Eucharystii nie ogłosił Ex Katedra.To odpowiedzialni na przestrzeni dziejów widzieli tak te sprawy i tak je mamy dzisiaj - że problem od czasów pierwszej Eucharystii jest nadal otwarty .
1 miesiąc temu / FM58
 
"Zatracono poczucie świętości". Tak, to jest okropne. Ale co to oznacza? Zmniejszono lub nawet zliwidowano cześć dl Pana Boga. Kto zatracił to poczucie i dlaczego? To odgórnie zmuszono kapłanów do sprawowania nowego rytu, a nas wiernych do uczestniczenia w nim. Ryt ten sam w sobie osłabia cześć dla Pana Boga, to nawet w zewnętrznych gestach widać a one mają pomagać duszy i to wiedzieli Ojcowie Kościoła. Taka diagnoza domaga się lekarstwa, ale który z proboszczów i biskupów posłuchał polecenia Bendykta XVI, by w każdej parafii wierni mieli dostęp do Mszy Wzsechczasów i by z tą Mszą zapoznawać młode pokolenie? Dlaczego teraz dziwimy się, że młodzież opuszcza kościoły, a może i przestaje wierzyć?
1 miesiąc temu / Marek
 
Dzisiaj Chiny jutro kolej na nas
1 miesiąc temu / Jan
 
To Ty masz problem, jeżeli nie potrafisz zawalczyć o Komunię świętą do ust. Przeczytaj artykuł ZE ZROZUMIENIEM. Nikt nie może Cię zmusić do Komunii świętej na rękę. A jeżeli to robi, możesz złożyć skargę, nawet do Watykanu. Zależy kto dla Ciebie ważniejszy proboszcz, biskup czy Pan Jezus.
1 miesiąc temu / Do @Karina
 
Spokojnie! Robić swoje!
1 miesiąc temu / Paweł K.
 
@Poznanianka ,,Codziennie dochodzi do profanacji w poznańskich i nie tylko parafiach - i to NIKOGO nie interesuje i nie trwoży..." No oczywiście, bo to tylko CIEBIE trwoży i interesuje. Oj, poznanianko, poznanianko, pycha to brzydki grzech.
1 miesiąc temu / mario
 
Pytanie zasadnicze: czy naprawdę najważniejsza jest forma przyjęcia Komunii św. czy jednak to czy przyjmuje się Komunię św. "czystym sercem" będąc w stanie łaski uświęcającej i że tej Komunii św. udziela Kapłan będący również w stanie łaski uświęcającej? A nie np. jak praktycznie codziennie zdarza się w poznańskich parafiach świecki nadzwyczajny szafarz komunii św. moja parafia to aż 12 takich "ochotników"! Oczywiście za aprobatą Proboszcza i Arcybiskupa Gądeckiego! Bo KSIĘŻA mają ponoć tak wiele zajęć, że "BIEDACY" muszą się wysługiwać osobami,które nie powinny być do takiej posługi nigdy dopuszczone - przynajmniej w polskiej rzeczywistości. Codziennie dochodzi do profanacji w poznańskich i nie tylko parafiach - i to NIKOGO nie interesuje i nie trwoży! Zajmujecie się tylko formą - nie myśląc o treści!
1 miesiąc temu / Poznanianka
 
?Przypomina się, że ?każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust? Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ?Redemptionis Sacramentum", Instrukcja o tym, co należy zachowywać, a czego unikać w związku z Najświętszą Eucharystią, 25.03.2004, nr 92. W związku z tym nikomu nie można nakazywać przyjęcia Komunii Świętej na rękę..." Google: Historia nadużycia w postaci Komunii na rękę
1 miesiąc temu / maria
 
Może trzeba to drukować i rozdawać przed kościołem
1 miesiąc temu / Zz11
 
Ja widzę jakiś plus działania koronawirusa w kościele. Komunii nie udzielają ,,nadzwyczajni szafarze". Przynajmniej w moim kościele.
1 miesiąc temu / mario
 
to przeciez efekt swietosci naszych wybrancow PIS ich sluzby ,po tym jak wypracowali sobie wczesniej aureole sw ewangielistow utwierdzona przez biskupow teraz sa w stanie to czynic a gdyby rzadzili tuskowcy nie daloby sie to zrobic a teraz stosuja juz wobec biskupow poganiacza testowego i juz dzis np co niektorym stwirdzono stan zagerozenia i przymkniecie czasowe lacznie z otoczeniem kosciolem i calym ludkiem
1 miesiąc temu / zbigniew
 
pod pretekstem koronowirusa wprowadzają niekatolickie zwyczaje. Wychodzą na jaw zamysły wrogów Kościoła.
1 miesiąc temu / ola
 
Ave MARIA! Myślę że sprzeciw wobec profanacji, nawet pojedynczych ludzi, ma wartość i wielkie znaczenie. Myślę że upominajmy w duchu miłości wszystkich, również kapłanów, że prawda jest taka, że jedyną najgodniejszą postawą jest Komunia Święta na klęcząco i do ust!
1 miesiąc temu / ewcia
 
Arcybiskup katowicki wydał nowe zarządzenie, w którym m.in nadal zaleca udzielanie Komunii Świętej na rękę. W praktyce oznacza to, że księża prawie nie udzielają już Komunii do ust. U mnie w parafii też jest wyłącznie na rękę. Bardzo mnie boli taka sytuacja. Ale na prawdę nie mam na tyle mocnego charakteru, ani też psychicznej odporności, by przeciwstawić się biskupowi i proboszczowi. Zresztą argumenty czy prośby pojedyńczych osób i tak trafiają w próżnię.
1 miesiąc temu / Karina
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.