Nasz kanał RSS
 
 

Efekt wirusa: Komunia Św. na rękę, ponowne zamykanie kościołów. Raport PCh24TV


Następny film
„Zrównoważony rozbiór” Polski. Czy może im się udać? [VIDEO]

Kościół żyje dzięki Eucharystii, a godne przyjmowanie Sakramentu Ołtarza jest źródłem niezmierzonych łask. Po Soborze Watykańskim II zatracono jednak poczucie świętości. Ta sytuacja wymaga pilnej naprawy. Nie jest to łatwe w dobie koronawirusa, który - jak w Chinach - ponownie zamyka kościoły. Jacek Ożóg zaprasza na Raport PCh24TV.


DATA: 2020-07-21 12:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Kwestia Eucharystyczna na pewno wymaga wnikliwego ponownego zbadania.Może powołać nowy Kongres Eucharystyczny. Myślę że ponownie potrzeba odczytać słowa Jezusa z Ewangelii z pierwszej Eucharystii tam jest odpowiedz.Kościół nie zawsze jest nieomylny i co do Eucharystii nie ogłosił Ex Katedra.To odpowiedzialni na przestrzeni dziejów widzieli tak te sprawy i tak je mamy dzisiaj - że problem od czasów pierwszej Eucharystii jest nadal otwarty .
1 miesiąc temu / FM58
 
"Zatracono poczucie świętości". Tak, to jest okropne. Ale co to oznacza? Zmniejszono lub nawet zliwidowano cześć dl Pana Boga. Kto zatracił to poczucie i dlaczego? To odgórnie zmuszono kapłanów do sprawowania nowego rytu, a nas wiernych do uczestniczenia w nim. Ryt ten sam w sobie osłabia cześć dla Pana Boga, to nawet w zewnętrznych gestach widać a one mają pomagać duszy i to wiedzieli Ojcowie Kościoła. Taka diagnoza domaga się lekarstwa, ale który z proboszczów i biskupów posłuchał polecenia Bendykta XVI, by w każdej parafii wierni mieli dostęp do Mszy Wzsechczasów i by z tą Mszą zapoznawać młode pokolenie? Dlaczego teraz dziwimy się, że młodzież opuszcza kościoły, a może i przestaje wierzyć?
1 miesiąc temu / Marek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 150 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.