Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie


Home   >   Wiadomości

Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie

Dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia nie ma wątpliwości co do przyczyn śmierci 56-letniego lekarza z Florydy i jednoznacznie wskazuje na preparat Pfizera. Sprawę bada Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych.

 

56-letni Gregory Michael, lekarz z Florydy, zmarł 3 dni po zaszczepieniu się na koronawirusa preparatem Pfizera/BioNTech. Producent odrzuca wszelkie zarzuty, twierdząc, że jego szczepionka nie miała związku ze śmiercią doktora.

 

Innego zdania jest dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia z Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Jak stwierdził w wywiadzie dla New York Times’a, „opierając się na zeznaniach pani Neckelmann [żony zmarłego – red.] myślę, że z medycznego punktu widzenia związek ​​szczepionki [ze zgonem - red.] jest niepodważalny”. Spivak przewiduje, że podobnych rzadkich przypadków będziemy mogli się spodziewać w przyszłości.

 

Tuż przed śmiercią u Gregory’ego Michaela zaobserwowano wystąpienie małopłytkowości immunologicznej (ITP), będącej bezpośrednią przyczyną zgonu. Pfizer odrzuca zarzuty, jakoby tragiczną w skutkach reakcję wywołała szczepionka przeciw koronawirusowi.

 

Spivak twierdzi natomiast, że choroba Michaela pojawiła się szybko po zastrzyku i „była tak poważna, że ​​liczba jego płytek krwi gwałtownie spadła”. Przeciw szczepionce przemawia też fakt, że Michael był zdrowszy i młodszy niż większość ludzi, u których rozwinęły się przewlekłe formy ITP, a 70 proc. przypadków dotyczy kobiet. Jak powiedział w rozmowie z NYT: „Nagły przypadek u mężczyzny, zwłaszcza stosunkowo młodego i zdrowego, wskazuje na niedawny wyzwalacz”.

 

Pfizer w oświadczeniu medialnym argumentował, że na podstawie dotychczasowej wiedzy o szczepionce nie ma żadnych przesłanek pozwalających łączyć śmierć 56-letniego lekarza z ich preparatem. Jednak jak wskazał Lyn Redwood, prezes Children’s Health Defense (CHD), oświadczenie Pfizera nie zgadza się z faktami - ponieważ ITP jest dobrze znanym działaniem niepożądanym związanym ze szczepieniami.

 

Małopłytkowość immunologiczna występuje jako NOP przy szczepionkach przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR). Można ją zaobserwować w 1 na 25 000 do 40 000 przypadków. ITP jest również związana ze szczepionkami przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A i B (HBV), wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), ospie wietrznej, błonicy-tężcowi-krztuścowi bezkomórkowemu (DTap), polio i pneumokokom.

 

Badania wskazują, że ITP była także trzecią najczęstszą chorobą autoimmunologiczną po szczepieniu przeciw grypie (po Guillain Barre i reumatoidalnym zapaleniu stawów). Redwood wskazał również, że zgłaszano przypadki występowania ITP w następstwie zetknięcia z lekami zawierającymi glikol polietylenowy (PEG) - związek stosowany w szczepionkach Pfizera i Moderny.

 

„Biorąc pod uwagę, że przypadki ITP zostały zrekompensowane w ramach Narodowego Programu Odszkodowań za Obrażenia Szczepionkowe (NVICP), to zaprzeczanie temu ryzyku przez producentów szczepionek jest całkowicie niedorzeczne” – sugeruje prezes CHD.

 

Źródło: childrenshealthdefense.org  / nyc.com

PR


DATA: 2021-01-14 15:51
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
12
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

NIE NIE NIE dla nieetycznych szczepionek,,,szkoda tego lekarza,,,kurcze młody człowiek...
3 dni temu / kasikas
 
@anendotos - Czyli miałam rację. Twoja definicja jest z zebrań partyjnych, bo różni się ZASADNICZO od definicji jezuity Josepha Deharbe. Cechą wrogów Kościoła było /i jest/ wycinanie fragmentów z kontekstu, przez co zmieniano sens zdania. Nie widzę sensu dalszej dyskusji. Z Panem Bogiem
3 dni temu / mmm
 
@mmm: jesteśmy na portalu tradycjonalistycznym. A zatem katechizm niejakiego jezuity Josepha Deharbe do wygooglowania powinien rozwiać tę wątpliwość. "Wierzyć po chrześcijańsko-katolicku znaczy, uznawać za niewątpliwą prawdę to wszystko, co Bóg objawił i przez Kościół katolicki do wierzenia podaje". To jest prawdziwy katolicyzm. Nie jakieś "poszukiwanie prawdy". A jeśli uważasz inaczej, jesteś po prostu modernistą-filozofem. W przedsoborowych czasach wszyscy się szczepili i dziękowali Bogu za to, że istnieją szczepionki. Natomiast teraz "poszukujemy prawdy" i każdy znajduje własną, zarówno na temat Boga, jak i na temat szczepionek.
3 dni temu / anendotos
 
@anendotos cyt.:''Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia".'' - Tak mówiono na zebraniach partyjnych w PZPR
3 dni temu / mmm
 
Zagubiona owieczko, "katolik ma obowiązek poszukiwania prawdy a nie wierzenia na słowo"? Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia". Czyli tak naprawdę nie musisz niczego poszukiwać, bo już znalazłaś. W starych dobrych czasach dzięki szczepieniom udało się uratować miliony ludzi. Natomiast w XXI wieku mamy taki wykwit medycznego sceptycyzmu, że ciężko o to podejrzewać jakąś naturalną ewolucję poglądów. Może by tak zająć się czynieniem dobra i miłością do bliźniego, zamiast pielęgnować w sobie myślenie spiskowe?
3 dni temu / anendotos
 
Skąd te dane że na covida umiera od 1 do 2,7 % chorujących? Ja jak szukałam to znalazłam że jest to mniej niż 1%. Do tego np w Szwecji nie zwiększyła się ogólna śmiertelność w 202O roku w porównaniu do 10 poprzednich lat. Jest TAKA SAMA. Przedstawicielka WHO powiedziała, że na półkuli południowej zachowania na grypę zmniejszyły się o... 98%... I bezczelnie stwierdziła, że ma nadzieję, że na półkuli północnej będzie podobnie. Ma to potwierdzenie w oficjalnych statystykach również w Polsce. Czy te dane, które podałam, a które nie są trudne do odnalezienia, nie powinny skłonić ludzi, do co najmniej nieufności, do tego co jest nam przekazywane przez polityków i media tzw. głównego nurtu oraz do poszukiwania prawdy? Katolik ma obowiązek poszukiwania prawdy a nie wierzenia na słowo. Już nawet nie wspominam o nieetycności szczepionek aborcja, GMO. Z tego co wiem z Pisma Świętego, Bóg nie lubi też.zmieszania, a czym jest GMO...?
4 dni temu / Zagubiona owiec
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.