Nasz kanał RSS
 
 

Fatima. Orędzie Matki Bożej, które zmieniło historię świata


W okresie, w którym Portugalia laicyzowała się i dochodziło do prześladowań Kościoła katolickiego, w Fatimie ukazała się Matka Boża. Jak to wydarzenie zmieniło bieg historii - nie tylko tego kraju? Opowiada o tym António Carlos Azeredo, portugalski wydawca i działacz katolicki, w rozmowie z Arkadiuszem Stelmachem.


DATA: 2020-05-14 07:23:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

@Ryś Nie wiem co Pan chciał powiedzieć, ale proszę aby nie robił Pan wrażenia jakobym chciał zaliczyć do Objawienia Bożego, tj. do depozytu wiary, coś co do Objawienia nie należy. Ja tylko Panu wyjaśniłem, że katolik ma właściwe obowiązki również wobec dóbr, które Bog ofiaruje Kościołowi poza objawieniem publicznym, które się dokonało w Chrystusie i zamknęło wraz ze śmiercią Apostołów. Podsumowując, nie muszę się modlić akurat na różańcu, bo mnie do tego Apostołowie nie zobowiązali, ale jeśli Matka Boża w Fatimie o to prosiła, a Kościół uznał Jej przekaz za godny wiary, to niemądrym byłoby świadomie Maryję ignorować przez błędne pojmowanie obowiązku zachowania tego co dobre. Mimo że jak dotąd papież nie poświęcił Rosji Niepokalanemu Sercu, katolicy wciąż mogą osiągnąć zbawienie. Jednak fałszywy kościół utrudnia, Rosja się nie nawraca, ludzkość nie ma pokoju. Zaś błędy Rosji, które ROZESZŁY SIĘ po całym świecie za sprawą ignorancji papieży, powodują
13 dni temu / Murem
 
@Ryś Dam Panu przykład z moich prywatnych wątpliwości co do np. niektórych słów przedstawianych jako objawienie z La Salette. Są tam słowa np. że Antychryst będzie "diabłem wcielonym", dzieckiem biskupa i zakonnicy. Nie wiem jak rozumieć te słowa, ich zasadność, niekoniecznie w nie wierzę. A skoro mam wątpliwości wobec słów wypowiedzianych w prywatnym objawieniu, czy z tego powodu nie mogę się zbawić? Oczywiście że dalej mogę. Czy z powodu moich wątpliwości mam obowiązek słowa zachować? Nie mam. Ale gdybym sobie wymyślił, że ja nie muszę wcale zachować niczego z tego co Matka Boża mówiła prywatnie np. do św. Hiacynty i Franciszka, to mógłbym swojemu zbawieniu zaszkodzić, bo są tam słowa bardzo pożyteczne dla duszy, np. wielorakie przestrogi i rady. Co nie znaczy że istnieje absolutna konieczność wiary w nie. Ale skoro Bóg w swej dobroci zapoznał mnie ze słowami Najświętszej Dziewicy, uznaję za obowiązek zachować to co ogarniam rozumem a Kościół uznał za dobre.
13 dni temu / Murem
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 139 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.