Feministki z „czarnych marszów” żądają miejsc na listach wyborczych Lewicy. Grożą wyjściem na ulicę


Home   >   Wiadomości

Feministki z „czarnych marszów” żądają miejsc na listach wyborczych Lewicy. Grożą wyjściem na ulicę
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Feministki reprezentujące Inicjatywę Feministyczną oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet są rozczarowane działaniami polskie lewicy, która lekceważy ich postulaty w swoim programie wyborczym. „Nie ma naszej zgody na lewicę bez feminizmu, na zawłaszczanie naszych dokonań przez partyjnych tenorów” – napisano w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

 

„Z rozczarowaniem i niepokojem odbieramy docierające do nas oficjalnie i nieoficjalne informacje na temat przygotowań Lewicy do startu w wyborach. Mimo zaproszenia szeregu partii i organizacji do wspólnego startu (ileż to razy słyszałyśmy w mediach, że Inicjatywa Feministyczna rozmawia czy że Inicjatywa Feministyczna jest z nami), rzeczywistość okazała się zbyt trudna” – podkreślono w oświadczeniu.

 

Feministki przekonują, że pomijanie kobiet źle się skończy. „Nie ma naszej zgody na lewicę bez feminizmu, na zawłaszczanie naszych dokonań przez partyjnych tenorów. Inicjatywa Feministyczna wspierała komitet Ratujmy Kobiety, współorganizowała Strajki Kobiet w Warszawie, a wcześniej zorganizowała pierwszy Czarny Protest pod Sejmem, kiedy na Sali Plenarnej brutalnie odrzucano projekt ustawy o liberalizacji aborcji. Nie możemy uwierzyć, że znowu zamiast do Sejmu mamy iść protestować! Na ulicy!” – napisano dalej.

 

„Gdyby nie konsekwentnie stwarzane pozory otwartości na współpracę, dawno już zarejestrowałybyśmy własny komitet wyborczy. Czy to o to chodziło z pozorowaniem rozmów? O zdobycie politycznego monopolu w tych wyborach, który w dodatku na naszych oczach jest rozmieniany na drobne w patriarchalnych rozgrywkach? Lewico, opamiętaj się. Inna polityka naprawdę jest możliwa!”, twierdzą feministki.

 

W podobnym tonie wpis pojawił się na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

„Lewico, po prostu to powiedz: chętnie podzielisz się z nami pracą w kampanii, ale już nie mandatami w parlamencie?”, czytamy na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Feministki są rozczarowane, że Lewica nie jest zainteresowana podzieleniem się miejscami na listach wyborczych, chociaż pracują na jej rzecz. „Miało być inaczej, a jest jak zwykle - z wykorzystaniem pracy i energii kobiet w rolach zawsze drugoplanowych”, podkreślono w drugim oświadczeniu.

 

„Problem z podpisami? Problem z zapchaniem miejsc na liście? Potrzebne ręce do pracy do noszenia ulotek? Potrzebne osoby do stania w tle na zdjęciach? Potrzebna ciężka praca? Potrzebne popularne logo do grafiki? Potrzebna narracja obywatelska do opowiadania w mediach? Wtedy się nadajemy? Dziewczyny zrobią, ogarną, załatwią? Nie zgadzamy się na to”, piszą feministki.

 

źródło: Facebook

TK


DATA: 2019-08-17 13:50
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
2
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Jeszcze dobrze, że nie żądają miejsc na prawicy. Przy okazji - co te mają wspólnego z feminizmem? Chyba karykaturą na miarę czasów.
5 miesięcy temu / czloax
 
Pani blondynka z gwizdkiem pokazuje palcami "diabełka", więc pewnie jest osobą wtajemniczoną.
5 miesięcy temu / czary-mary
 
Proletariat zastępczy rewolucji neomarksistowskiej: feminizantki zaczyna kumać, że przerobione będą wcześniej czy później na nawóz historii. Następni "zastępczy" będą dewianci i ekologiści.
5 miesięcy temu / gość
 
Najlepsza na tym zdjęciu jest feministka z brodą :D już mi się przypominała pani grodzka :D
5 miesięcy temu / złodziej tusk!
 
W proteście "czarnych parasolek chodziło o protest konkretnie przeciwko pomysłom zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, a nie o żadną wyrafinowaną ideologię feminizmu, czy czegoś innego. Pamiętam tą sprawę. Feministki i inne cwaniactwo chcące "komfortowo" żyć z państwowych grantów chętnie podłącza się do takich społecznych inicjatyw, żeby wyciągać ręce po publiczne pieniądze.
5 miesięcy temu / A
 
Opuszczone przez "partnerów"? Jaka krzywda im się dzieje?
5 miesięcy temu / Zbigniew
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.