Francuzi piętnują polskie miasto za… homofobię. Po co nam takie „partnerstwo”?


Home   >   Wiadomości

Francuzi piętnują polskie miasto za… homofobię. Po co nam takie „partnerstwo”?
Ratusz w Tuchowie. Fot. By Lollencja - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28239412

Przyjęcie przez Tuchów w maju ubiegłego roku deklaracji o „strefie wolnej od ideologii LGTB” wywołało reakcję partnerskiego miasta we Francji. Radni leżącego w departamencie Loiret miasta Saint-Jean-de-Braye zawiesili na ostatniej sesji rady miejskiej współpracę z Polakami. Powodem tej decyzji jest przyjęcie przez tuchowski samorząd uchwały o odcięciu się od permisywnej propagandy środowisk tak zwanych gejów, lesbijek, transwestytów, itp. Teraz strona francuska domaga się „wyjaśnień” i „wycofania uchwały”.

 

 

Francuskie media informują swoich czytelników, że „Tuchów przyjął jawnie homofobiczne ustawodawstwo”. Winę zrzucają tu na rządzącą partię PiS, która ma podobno stać za całą falą homofobii w Polsce. „Skrajnie prawicowy rząd partii Prawo i Sprawiedliwość zachęca do takich czynów” – twierdzi TV France 3.. Z kolei pani Colette Martin-Chabbert, odpowiedzialna w mieście za stosunki z zagranicą, mówi: „zszokowało nas, że miasto Tuchów głosowało za rezolucją, podobnie jak duża liczba gmin w południowo-wschodniej Polsce”.

 

Procedurę rozwodową pomiędzy miastami radni Saint-Jean-de-Braye wszczęli 14 lutego. Na radzie miasta jednogłośnie zagłosowali za zawieszeniem oficjalnych stosunków z Tuchowem.  Francuskie media przypominają przy tej okazji, że w Polsce 88 gmin przyjęło takie rezolucje. Twierdzą, że są one „sprzeczne z traktatami europejskimi”. Rezolucje ich zdaniem „zachęcają do niefinansowania stowarzyszeń działających na rzecz praw osób LGBT”, a dodatkowo „odmawiają dostępu do szkół” nauczycielom i stowarzyszeniom LGBT. France3 dodaje, że „przedstawia się to jako ideologię zagrażającą tradycyjnym polskim wartościom”.

 

Wypowiadająca się w imieniu merostwa Colette Martin-Chabbert nie szczędzi polskiemu samorządowi słów krytyki i brnie w swoim zacietrzewieniu dość daleko: – Natychmiast zdaliśmy sobie sprawę z powagi tej rezolucji, mówiąc sobie, że historia, niestety, się powtarza. Według radnej, ta „powtórka z historii” przypomina jej trzy obozy internowania z czasów II wojny, które istniały w departamencie Loiret. W jednym z nich „w obozie w Jargeau byli Cyganie i homoseksualiści” – mówi urzędnik i dodaje: – Nie możemy zaakceptować, że takie decyzje są podejmowane wbrew prawom człowieka. Redakcja France 3 uprzejmie dopowiada, że „podczas II wojny światowej władze hitlerowskie wysłały do ​​obozów koncentracyjnych od 5 do 15 tysięcy homoseksualistów”. Wychodzi na to, że radni z Tuchowa to niemal… neonaziści.

 

W rzeczywistości decyzja radnych Saint-Jean-de-Braye to na razie tylko zawieszenie oficjalnych stosunków między dwiema gminami i nie będzie dotyczyła takich działań jak wymiany lub staże. Może jednak warto z nich po prostu zrezygnować, biorąc pod uwagę nastawienie władz „partnerskiej” gminy.

 

Za „rozwodem” stać mogą jednak zbliżające się we Francji wybory. Socjalistyczna mer miasta Vanessa Slimani ubiega się teraz o reelekcję, a wsparcie lobby homoseksualnego jest do tego przydatne. Głos w tej sprawie np. zabrał szef miejscowego ruchu LGBT w departamencie,  Christophe Desportes-Guilloux. Lider stowarzyszenia GAGL45 mówi: – Nie akceptujemy homofobii, nie akceptujemy jej form zinstytucjonalizowanych w mieście partnerskim. Lobbysta wsparł francuskich radnych i pochwalił „jednomyślne głosowania rady miejskiej”.

 

Trzeba tu dodać, że departamentalne lobby ze stowarzyszenia GAGL45 narzuciło samorządom tzw. programy „inkluzywne”, promujące ideologię tego środowiska.

 

Paradoksalnie ten akt homoterroru pokazuje, że uchwały polskich samorządów o strefach wolnych od tej ideologii mają dodatkowy sens. Nie można wykluczyć, że na sprawie Tuchowa się nie skończy, bo organizacja  SOS Homofobia i „tęczowa międzynarodówka” uważnie się takim strefom przyglądają…

 

W Tuchowie radni decyzją partnerskiego miasta z Francji byli zaskoczeni. Trwająca od 2000 r. współpraca z Saint-Jean-de-Braye nie miała zbyt dynamicznego charakteru. Strony internetowe mówią o ostatnich wspólnych działaniach mających miejsce w roku… 2002. Liczy się jednak skutek propagandowy. Polskie środowiska LGBT wykorzystują decyzję radnych z Francji do ataku na sam pomysł przeciwstawiania się w Polsce ich propagandzie przez samorządy.  Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zapowiedział, że złoży zawiadomienie „o popełnieniu przestępstwa przez radnych Tuchowa”, a jego zdaniem „uchwała wpisuje się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa”. Może mniej finezyjnie niż pani Chabbert, ale za to już całkiem wprost.

 

Francuska radna Colette Martin-Chabbert mówiła też o polskich radnych: – Byli zaskoczeni, obrażeni naszym stanowiskiem, ponieważ nie skonsultowaliśmy się z nimi. Jakie konsultacje należy przeprowadzić? Głosowali za tym tekstem. Myślę, że nie rozumieją, dlaczego nas to szokuje....

 

Chabbert zapewne też nie zrozumie, dlaczego jej wypowiedzi mogą szokować Polaków? Pozornie mały incydent na poziomie lokalnych samorządów, ale mówi on więcej o rozbracie cywilizacyjnym Europy niż niejedna kłótnia w parlamentach w Brukseli czy Strasburgu. Ciekawe są też niektóre reakcje w internecie. W Polsce „tęczowy” internet i „Gazeta Wyborcza” niemal wiwatują, ale we Francji postawa radnych Tuchowa dała niektórym „nietęczowym” po prostu nadzieję, że gdzieś jeszcze może być normalnie.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

 

 

 


DATA: 2020-02-18 09:09
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
14
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Oskarżyć ich o Chrystofobię i po problemie..
1 miesiąc temu / radek
 
BRAWO TUCHÓW!!!
1 miesiąc temu / POLAK
 
@Hshssj nie twierdzę że nie mamy się czego wstydzić i za co uderzać w piersi, ale to co stało się z Francją i jej kulturą to juz nawet nie agonia ducha i kultury, ale rozkład i zgnilizna. A zwykli ludzie są wszędzie i dobrzy i źli, uprzejmi i chamscy. Francja już nie ma nic dobrego do zaoferowania i nie powinniśmy brać przykładu od gorszych, ale piąć się w górę, inaczej tak samo skończymy...
1 miesiąc temu / Polka
 
Brawo Francuzi!!!!
1 miesiąc temu / Ewa
 
Nie ma co żałować tej francuskiej wioski, gdzie na 10 domów -6 zajmują LGBT, w 2 są muzłumanie, w jednym emerytowany mason a w ostatnim pani sołtys
1 miesiąc temu / xx
 
wstyd Kuba, wstyd... pokłony Bogu się należą, a nie bożkom!
1 miesiąc temu / @Kuba
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.