Nasz kanał RSS
 
 

Górskie wędrówki, azyl dla zwierząt... Z czym kojarzy Ci się schronisko?


Następny film
"Eucharystia - Boża Miłość stała się Ciałem". Tłumy na spotkaniu z kardynałem Burke! Zobacz nagranie PChTV

Schronisko. Miejsce to powinno nam kojarzyć się z górską wędrówką. Ale wielu odpowie, że przecież to też azyl dla zwierząt, budynek dla bezdomnych, placówka dla młodzieży. Gdzie dziś jest to właściwe schronisko? Tomasz A. Żak zaprasza na program Kultura na TAK.


DATA: 2019-08-16 13:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Czy da się zatrzymać czas ? Retoryczne pytanie, przecież wiadomo że jest to niemożliwe, ingerencja w czas ( poprzez jego zatrzymanie, cofnięcie ) jest poza zasięgiem ludzkich możliwości. Oczywiście, nie chodzi tu o urządzenia do jego mierzenia, tylko o czas jako taki. Autor felietonu powinien o tym pamiętać. Z chwilą wkroczenia do Polski cywilizacji konsumpcji, wszystko zostało jej podporządkowane. Schroniska uzyskały status hoteli, a wiadomo jak w hotelach jest, własna konsumpcja jest zabroniona. Aby właściciel hotelu (dawnego schroniska)w górach, był w stanie go i siebie z rodziną utrzymać, to musi dobrze "kręcić głową" i nastawiać się na to, co jest najbardziej dochodowe, a wbrew pozorem, noclegi nie są tą złotą żyłą, są nimi imprezy zamawiane z wyszynkiem, oraz szybka konsumpcja jak największej liczby gości ( nie turystów, na turystach nie da się zarobić ). Więc aby liczyć na schronisko w górach, to trzeba mieć namiot albo opuszczony szałas przez juhasów.
6 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 109 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.