Grecja zachęca imigrantów do powrotu do domu. Oferuje 2 000 euro na dobry początek


Home   >   Wiadomości

Grecja zachęca imigrantów do powrotu do domu. Oferuje 2 000 euro na dobry początek
Fot. REUTERS/FORUM

Mieszkańcy greckich ośrodków imigranckich dostaną nową szansę na powrót do domu. Dla 5 000 osób, które zechcą opuścić kraj, przygotowano „stypendium” w wysokości 2 000 euro. Na powrót decydują się m.in. Irakijczycy.

 

Beneficjentami programu mają być imigranci przebywający w ośrodkach tymczasowych zlokalizowanych na greckich wyspach Leros, Samos, Lesbos, Kos i Chios. Wnioski będzie można składać przez miesiąc, władze liczą się jednak z tym, że czas ten pewnie zostanie jeszcze wydłużony.

 

Projekt wystartował z opóźnieniem z powodu epidemii. 75 proc. środków potrzebnych do jego realizacji została zapewniona przez fundusze europejskie. Każdy spośród imigrantów, którzy zdecydują się na wyjazd, otrzyma wsparcie w wysokości 2 000 euro, które ułatwić ma nowy początek w ojczystych stronach.

 

W roku 2019 Grecję opuściło już około 4 tysięcy Irakijczyków. Sytuacja w ich kraju unormowała się na tyle, aby chcieli oni podjąć decyzję o powrocie. - Migranci wracający do domu czują się szczęśliwi, nowe życie rozpoczynają z godnością. Irak, ich kraj pochodzenia, wie, że ci ludzie mogę teraz wspierać lokalne społeczności i tamtejszą gospodarkę – komentuje Giorgos Koumoutsakos, poseł Nowej Demokracji. Minister ds. migracji Notis Mitarachi zapowiedział, że pierwsze loty realizowane w ramach programu opartego o zachętę finansową odbędą się już w ciągu najbliższych tygodni.

 

Obecnie w ośrodkach imigranckich na wyspach Morza Egejskiego przebywa około 40 000 ludzi; a w całej Grecji liczba migrantów szacowana jest przez władze na co najmniej 100 000. W ciągu ostatnich miesięcy greckie władze spotkały się ze szczególną krytyką ze względu na warunki panujące w obozach imigranckich, w których to realizowane są obostrzenia przyjęte ze względu na zagrożenie epidemiczne.

 

Źródło: aljazeera.com, xinhuanet.com

mat


DATA: 2020-08-07 13:08
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
1
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Rycerka- zamiast zachwycać sie tym ,ze przyjęliśmy 1mln Ukraińców lepiej sprowadzać potomków polskich zesłańców z ZSRR, a z tym każdy rząd po 89 roku ma "problem".To Hańba Polski- polityków i obywateli ,którzy mają to w nosie
1 miesiąc temu / Darius
 
dobry interes! wjechać nielegalnie i zamiast płacić mandat dostać kase! ta wunija w zidioceniu bije wszelkie rekordy!!! ja bym tak ze dwadzieścia razy obrócił w te wakacje...
1 miesiąc temu / turysta
 
I na to idą unijne czyli nasze pieniądze!
1 miesiąc temu / Jestem
 
Buhahaha. Głupota Greków.Tymbardziej będą przyjezdzac wiedząc że jak sie nie uda zostac na socjalu to kase na bilet powrotny dostaną.
1 miesiąc temu / Tyle
 
PiS Mógł by dawać 2 tyś Euro na głowę żeby zachęcić Polaków do powrotu z emigracji.
1 miesiąc temu / Rycerka
 
Niezły interes dla sprytnych: najpierw wziąć forsę od Sorosa na wycieczkę z Afryki do Grecji, a potem od Greków na powrót...
1 miesiąc temu / Tomek Primke
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.