Gwałtowny wzrost rozwodów na Białorusi. Rozpada się więcej niż połowa małżeństw


Home   >   Wiadomości

Gwałtowny wzrost rozwodów na Białorusi. Rozpada się więcej niż połowa małżeństw
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Więcej niż co drugie małżeństwo białoruskie ulega rozpadowi, mimo że obywatele tego państwa żenią się coraz później. Między 2017 a 2018 rokiem liczba rozwodów na Białorusi wzrosła o 13 procent.

 

Stabilności rodzin u naszego wschodniego sąsiada nie sprzyjają coraz liczniejsze migracje zarobkowe i liberalizacja obyczajowa, nasilona po ułatwieniu kontaktów Białorusinów ze światem zachodnim. Według opublikowanych przez Biełstat danych za 2018 rok na 1000 małżeństw odnotowano aż 546 rozwodów. W 2017 roku wskaźnik rozwodów na 1000 małżeństw wyniósł 483, w 2016 – 506, w 2015 – 402, w 2014 – 415 a w 2013 – 414. Pokazuje to znaczący wzrost rozwodów w krótkim okresie kilku lat.   

Szczególne przyspieszenie rozkładu rodziny widać w miastach – tutaj wskaźnik rozwodów jest jeszcze większy i wyniósł w 2018 roku 570 rozwodów na 1000 małżeństw. Jednak na wsi nie jest o wiele lepiej. Odnotowuje się tam 416 rozwodów na 1000 małżeństw. To tyle, ile wynosiła średnia krajowa przed kilkoma laty. 

 

Jak wynika z danych statystycznych białoruskiego urzędu Biełstat, największa liczba rozwodów występuje we wschodniej części kraju – w regionach witebskim i mohylewskim. Najmniejsza zaś w graniczącym z Polską regionie brzeskim.

 

Jednocześnie młodzi Białorusini coraz później decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. W 2018 roku średni wiek kobiety stającej na ślubnym kobiercu wyniósł 26 lat, a mężczyzny 28 lat.

 

Źródła: Belta.by / Krynica.info

JB


DATA: 2019-08-14 13:37
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
5
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Aberracja: Geopolityka i historia to twój bardzo słaby punkt.
11 miesięcy temu / cóż
 
?Przez wzgląd na zatwardziałość waszych serc pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było? Mt 19,8. -W Polsce też od początku tak nie było. Zanim członek Zakonu Iluminatów Napoleon przyniósł do Polski na bagnetach prawo rozwodowe, przedłużone następnie dobrowolnie przez naród Polski w II RP i obecnie w III/IV RP w Polsce nie były dozwolone rozwody. Naprawdę nie tylko na Białorusi i Zachodzie ale i w Polsce antyrodzinna mentalność ma już tak głębokie korzenie, że nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo odeszliśmy od wzorców cywilizacji chrześcijańskiej.
11 miesięcy temu / krisbac
 
Czy to nie we wschodnich sąsiadach Konfederacja widzi naszych sojuszników w przeciwstawieniu się zachodniej ekspansji??
11 miesięcy temu / Abberacja
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.