Nasz kanał RSS
 
 

Ireneusz Dudek: Prawa Boże nie podlegają dyskusji! Muzyk podpisał petycję Polonia Semper Fidelis


Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia” – mówi Ireneusz Dudek, muzyk i wokalista poparł akcję „Polonia Semper Fidelis”.

 

List do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wciąż można podpisać na stronie http://poloniasemperfidelis.pl.

 

Ireneusz Dudek złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany muzyk, wokalista i autor tekstów wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

Trzeba zadać sobie takie retoryczne pytanie – Czy można przystępować do sakramentu będąc w grzechu? No oczywiście, że nie! Więc jak może przystępować do Komunii Św. człowiek który żyje w niesakramentalnym związku, a nawet gorzej – który jest rozwodnikiem i żyje w drugim związku. Jedynym wyjściem dla tych ludzi jest życie jak brat z siostrą. Wtedy rzeczywiście Kościół dopuści ich do przystępowania do sakramentów pojednania i Komunii św. Zastanowiłbym się w ogóle nad kwestią rodziny. Wróciłem z Amsterdamu aby wychowywać dzieci w wierze, po polsku, po katolicku. A co teraz zastaję? Coraz większa liberalizacja, coraz częstsze tłumaczenie że można inaczej.

 

Zauważam nawet dyskusję na temat praw boskich. Do czego my zmierzamy? Nie wolno tego w ogóle ruszać. Te prawa są po to stworzone, byśmy tu na ziemi mieli drogowskazy jak należy postępować i jak należy żyć żeby osiągnąć szczęście wieczne. Nie dyskutujmy z tym wszystkim. Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia”. To nie musi być mordęgą, a nawet jeśli jeden z współmałżonków zgrzeszył to trzeba mu pomóc. Odejście nie rozwiązuje w żadnym wypadku ani jednego problemu. Każdy powinien swój krzyż nosić.

Proponuję – wejdźcie na stronę Polonia Semper Fidelis – w obronie małżeństwa, ja się obiema rękami podpisuję. Naprawdę, proszę was – jako katolicy – walczmy o to.    

 

 Ireneusz Dudek

 

 

 


DATA: 2018-02-14 11:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Panie Irku, dziękuję za piękną postawę!
5 miesięcy temu / Lublinianin
 
Święta prawda Prawo Boże jest w tych czasach wzgardzone i łamane na każdym kroku brawo dla Pana Ireneusza Dudka całkowicie się zgadzam z jego słowami.Jestem nawróconą chrześcijanką po rozwodzie mam drugie dziecko z drugiego związku i żyjemy jak brat z siostrą można by domyśleć nie da się tak żyć?! A ja jestem czystym dowodem na to że da się ????????
5 miesięcy temu / Anna38
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.