Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Benedykt XVI zdystansował się od autorstwa książki o kapłaństwie i celibacie, którą opublikował kard. Robert Sarah. Wciąż jednak potwierdza, że swój tekst składający się na połowę publikacji przekazał do dyspozycji prefektowi Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Papież-senior pozwolił na dowolne dysponowanie tekstem oraz wiedział, że ukaże się w postaci książki. PROSZĘ O WYJAŚNIENIE O CO CHODZI!
2 miesiące temu / Ryś
 
@Jot. Rzeczywiście nie wszystko co się dzieje można przypisać bezpośredniej woli Bożej. Nie mam natomiast wątpliwości, że decyzja Benedykta o ustąpieniu z urzędu ale nie z bycia papiezem została podjęta na kolanach i zaakceptowana przez Pana.
2 miesiące temu / Teofil
 
Teofil - skąd wiesz że to była wola Boga? Jeśli wszystko co się dzieje jest Jego wolą to sorry - nawet Judasz jest niewinny. W końcu to Boga wola a nie Judasza.
2 miesiące temu / Jot
 
Około 2 tygodnie przed ogłoszeniem abdykacji Benedykt w jednym z wystąpień powiedział, że "papiestwo jest do męczeństwa". Słyszałem to w jakichś wiadomościach telewizyjnych zanim wyrzuciłem telewizor na własne uszy i zrobiło to na mnie wielkie wrażenie. Dlatego trudno mi było uwierzyć i pogodzić się z jego decyzją odejścia. Zacząłem podejrzewać, że musiało zdarzyć się coś bardzo ważnego i złego. Nie rozumiem dlaczego nikt oprócz mnie tego nie pamięta lub nie słyszał.
2 miesiące temu / Noe
 
Papież Benedykt XVI przemówił i szatan zawył ze złości!! Szczególnie w Niemczech, gdzie zaczyna się wszelkie zło.
2 miesiące temu / Polonus
 
Kardynał R.Sarah w książce "Bóg albo nic" jasno wypowiada się za celibatem kapłanów na str.122-125, przypomina encyklikę "Sacerdotalis caelibatus" Pawła VI, dekret z Kartaginy z 390 r., List do kapłanów na Wielki Czwartek 1979 r. Jana Pawła II.
2 miesiące temu / DEK
 
Dla mnie to oczywiste, o co chodzi. Tutaj przeczytałem list Benedykta XVI mówiący o rewolucji kulturowej w Niemieckim KK. Publikacja wbija się klinem w rewolucję - nomen omen - kard. Marxa i spółki. Dlatego, że większość mediów głównego ścieku jest pod kontrolą niemiecką jest rwetes ośmieszający papieża Benedykta, ale zredagowany w taki sposób, by Benedyktowi zakneblować usta, ośmieszyć kościół i jednocześnie nie powiedzieć o co chodzi. Podziękowania dla redaktora śledzącego i publikującego na PCH24 wiadomości o drodze synodalnej w Niemczech.
2 miesiące temu / M
 
"Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, aby papieże umierali" Później usunął post. Teraz zaznacza, że "przeprasza niektóre osoby, które odniosły wrażenie, że życzy źle Benedyktowi i dla których wpis był gorszący" Tako rzecze o Kramer. Z Opola najoryginalniejszej diecezji w Polsce. Dziekujemy biskupie Czajo za przytulanie najbarwniejszych duchownych. Z niecierpliwością czekamy na ks Lemańskiego!
2 miesiące temu / AnnaG
 
..., myślę że nie jesteśmy w stanie ocenić głębi decyzji Benedykta o ustąpieniu z urzędu. Jasno widać,że z bycia papieżem nie zrezygnował i po mądrości która wypelnia jego słowa i czyny widać, że Duch Święty również z niego nie zrezygnował. Papieżem więc jest nadal, a Franciszek w tym układzie pełni rolę drugorzędną.Jest to dość dziwna sytuacja, ale skoro taka była wola Boża, to nie nam ją oceniac.
2 miesiące temu / Teofil
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.