Nasz kanał RSS
 
 

Ja, katolik: recenzja „Dwóch papieży” Netflixa [VIDEO]


Następny film
Plinio Correa de Oliveira - wspomnienie

Film „Dwóch papieży” doczekał się już wielu recenzji w środowiskach katolickich – w tym licznych opinii entuzjastycznych. Ale kłamstwa, manipulacje i inne techniki niegodne promocji żadnego papieża najbardziej obszernie omawiają w programie „Ja katolik” Krystian Kratiuk i Mateusz Ochman z PCh24.pl.


DATA: 2020-02-01 10:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

"Tylko świnie siedzą w kinie" - takie hasło krążyło w czasie okupacji. Obowiązywało każdego przyzwoitego Polaka, bez względu na to jak piękny i wartościowy film szedł. Do kina chodzili tylko Niemcy. I chyba warto by chrześcijanie zastosowali to hasło w stosunku do Netflixa. Zwłaszcza, że pięknych i wartościowych filmów tam pewnie jak na lekarstwo, o ile w ogóle są takowe. Widziałam spory kawałek "Dwóch Papieży" w Święta, "dzięki" rodzinnej młodzieży mającej konto na Netfliksie. Sam pomysł robienia filmu o żyjących osobach jest chybiony, a tu i z prawdą się mijają, i nudnawo... A Watykan można świetnie pooglądać w internecie na wielu stronach, a o Argentynie sporo poczytać. I rada Starej Ciotki dla tych, co jak Tomasz Apostoł muszą dotknąć by uwierzyć: szkoda czasu i kasy na oglądanie wszystkiego, warto czytać recenzje lub podpytywać znajomych.
2 miesiące temu / Beata
 
DNA, masz zupełnie rację. Niestety tylko niewielu potrafi dostrzec faktyczny przekaz filmu. Ci którzy go nakręcili są niezwykle sprytni i umiejętnie wbijają klin pomiędzy zwolenników F1 i BXVI. Klin ten będzie się rozszerzał i doprowadzi w końcu do podziału Kościoła. Jeżeli ktoś ma jeszcze złudzenia odnośnie NETFLIXA to niech zobaczy film Irlandczyk z Robertem De Niro i przyjrzy się scenie chrztu i księdzu który go udziela. Potem niech poszuka informacji o tym księdzu - czym się zajmuje, jakie głosi poglądy. Zapewniam, że filmów z jego udziałem będzie jeszcze w Netflx wiele. Ja już wypowiedziałem umowę tej firmie i radzę dla jedności Kościoła zrobić to samo. Tam nie można zobaczyć niczego wartościowego.
2 miesiące temu / Kris
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 133 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 
 

 


Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.