Nasz kanał RSS
 
 

Jaką kulturę wybierzemy w roku 2019 - z Bogiem czy bez Boga?


Kultura została zdominowana przez rozrywkę, która jest jednowymiarowa, jeśli chodzi o jej światopoglądowe przesłanie. Jedni powiedzą, że jest ona lewicowa; inni, że jest neomarksistowska. Jedno jest pewne - nie ma w niej miejsca na Pana Boga, a jeśli nasz Stwórca jest pomijany, to staje się nie tylko biednie, ale również budzą się demony.

 

Tomasz A. Żak zaprasza na kolejny odcinek programu „KULTURA na TAK”.


DATA: 2019-01-04 13:44:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Stan rzeczywisty kultury polskiej a szczególnie teatru, jest ludziom interesującym się tak zwaną kulturą "wysoką" dobrze znany. Faktycznie nie ma w niej miejsca na poważne pytania o eschatologię, metafizykę i w końcu miejsca Boga w życiu człowieka. Więcej w teatrze rozrywki i zwykłej hucpy ideologicznej ( dawniej się mówiło politgramoty ) niźli sztuki przez duże "S". Pan Tomasz Żak, jako praktyk a poniekąd teoretyk teatru, powinien przedstawić ponad opis stanu in statu nascendi, jakąś propozycję wyjścia z tego zaklętego koła niemocy i inercji, jak można uzdrowić sytuację teatru w sytuacji, gdy teatr zawodowy propaguje antykulturę i antysztukę ? W wypowiedzi Tomasza Żaka tego mi przede wszystkim zabrakło. Bo czyż jeden teatr "nieinstytucjonalny", nie będący na utrzymaniu bądź dotowaniu przez samorząd wojewódzki lub gminny, nie mówiąc o Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest w stanie zmienić coś na lepsze ? Tutaj trzeba jakiś zmian instytucjonalnych.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Bardzo mądre są felietony pana Tomasza. Śledzę z przyjemnością. Podzielę się jednak pewną uwagą. Ta seria "Kultura na tak" do mnie nie dociera. Rozprasza mnie migające tło, a podkład muzyczny przyprawia o kołatanie serca. Za pierwszym słuchaniem nie wiele zostaje mi w głowie, a drugi raz nie zawsze mam ochotę słuchać, żeby nie przeżywać tych rozproszeń ponownie. Życzę wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku!
5 miesięcy temu / Elżbieta
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 103 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.