„Jeśli nie musisz, to nie idź na wesele”. Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków


Home   >   Wiadomości

„Jeśli nie musisz, to nie idź na wesele”. Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną – zaapelował w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Andrusiewicz zauważył w czasie konferencji prasowej, że „epidemia nie postępuje wykładniczo”, czyli – jak wyjaśnił – „nie ma gwałtownych wzrostów”, np. o tysiąc zachorowań dziennie.

 

Rzecznik MZ podkreślił również, że wzrosty zachorowań w Polsce notujemy głównie przy ogniskach zakażeń oraz… po weselach, które „rozsiewają się po całym kraju”. Wskazał tutaj na przykład Białej Podlaskiej, która została objęta tzw. żółtą strefą obostrzeń właśnie ze względu na zakażenia na weselach w tym mieście.

 

Andrusiewicz zaapelował, aby powstrzymać się od chodzenia na wesela jeżeli „nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną, żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym”.

 

Od piątku strefa czerwona obejmuje powiaty i miasta na prawach powiatu: nowosądecki, Nowy Sącz, rybnicki, wodzisławski, Rudę Śląską, ostrzeszowski, wieluński, Rybnik oraz Jastrzębie Zdrój.

 

Z kolei w strefie żółtej znalazły się powiaty: pszczyński, cieszyński, wieruszowski, Żory, raciborski, limanowski, nowotarski, grajewski oraz Biała Podlaska.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK


DATA: 2020-08-14 18:52
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
4
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

A może "jeśli nie chcesz, nie płać podatków"..?? Szumowski pod sąd!!!
1 miesiąc temu / Gość
 
moze niedlugo ministerstwo bedzie nam mowilo kiedy mamay isc do łóżka? ,myślę,że niedługo minister pożegna sie ze stanowiskiem.
1 miesiąc temu / ...
 
W ZAMIAN mogłeś pójść na IMPREZY globalne proponowana przez Prezesa TV Kurskiego od legalnej ROZRYWKI. Pierwsza to FESTIWAL WESELNYCH PRZEBOJÓW . Mrągowo . Pełen luz-bluz bez skrępowania maseczkami. A druga : Pielgrzymi śpiewają i tańczą dla śp. J.P.II. na Jasnej Górze. Totalny ODJAZD rozrywkowy z Piotrem Rubikiem i jego artystami. Całe wzgórze było wypełnione ROZBAWIONYMI pielgrzymami obserwującymi siebie w telebimach. IDZIE nowe. Można nie nadążyć. To mamy epidemię, czy nie ? Jak to jest, że na Apelu ludzie klęczą i modlą się SUPLIKACJAMI o ustanie EPIDEMII a wieczorem wlewa się na Wzgórze Jasnogórskie rzeka pielgrzymów i robi BALANGĘ ? Jak informowały media pielgrzmi mieli iść w sztafecie i wymieniać się w reżimie SANITARNYM. Zatem CO TO MIAŁO BYĆ ? Czyżby Jasna Góra miejsce SACRUM, do którego Pokolenia Polaków pielgrzymowały na KOLANACH niosąc KRZYŻE i śpiewając pieśni do Matki Bożej ZOSTAŁA PRZEKSZATAŁCONA NA CENTRUM ROZRYWKI? To SKANDAL!
1 miesiąc temu / iskierka
 
za to na imprezach u macierewicza, na kadzielni w kielcach, a wczoraj w mrągowie, okazuje się, że wirus na chwilę przestaje działać i można hulać na całego
1 miesiąc temu / abc
 
Zdrowy niedorzecznik o weselach na szczeblu ...
1 miesiąc temu / Jara
 
co za brednie, kiedy wreszcie rozgonimy ten bandycki nierząd
1 miesiąc temu / Michał
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.