Już po głosowaniu. Projekt „Stop pedofilii” trafił do komisji sejmowej


Home   >   Wiadomości

Już po głosowaniu. Projekt „Stop pedofilii” trafił do komisji sejmowej
Fot. TVP Parlament

Obywatelski projekt ustawy „Stop pedofilii” będzie w nowej kadencji parlamentu rozpatrywany przez sejmową komisję do spraw zmian w kodyfikacjach. W środę posłowie nie zaakceptowali wniosku o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

 

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 150 posłów, zaś przeciwko 243. Wstrzymało się od głosu 13 parlamentarzystów. Przed głosowaniem mecenas Olgierd Pankiewicz, pełnomocnik komitetu „Stop pedofilii” odpowiadał na pytania z sali.

 

Chwilę wcześniej przedstawicielki opozycji dały upust swym emocjom. – Wara od naszych dzieci! – wołała Joanna Scheuring-Wielgus z koła Teraz!, domagając się pozostawienia pełnej dowolności w formie i treści szkolnej seksedukacji. Z kolei Monika Wielichowska z PO zachęcała młodzież do pójścia drogą „czarnych marszów” i demonstrowania sprzeciwu. Krzysztof Paszyk z PSL-KP mówił, że autorzy projektu wprawdzie chcą słusznie chronić młodych ludzi przed pedofilią i pornografizacją, lecz wykluczają rzekomo podstawowe narzędzie ochrony, jaką miałaby być w jego ocenie edukacja seksualna w szkołach.

 

Podczas wtorkowej debaty stanowiska dotyczące projektu zaprezentowali przedstawiciele poszczególnych klubów i kół parlamentarnych. „Za” opowiedziały się zdecydowanie: Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja. Przeciwko były Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Nieprzychylną opinię wyraził reprezentant klubu PSL – KP.

 

Ponieważ projekt jest inicjatywą obywatelską, prace nad nim będą mogły być kontynuowane w kolejnej kadencji. Pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie zaplanowane jest na listopad.

 

 

Źródło: TVP Parlament

RoM

 

Pierwsze czytanie projektu „Stop pedofilii”

Co mówili posłowie podczas wtorkowej debaty?

 

 

 


DATA: 2019-10-17 08:50
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
19
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Razem, Nowocześni posełowie Gangu Olsena i czterolistnej koniczynki ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać 7 zdań z projektu ustawy "Stop Pedofilii" to mamy to co mamy. Amok, lament, płacz, zagubienie no i agresja z kłamstwami. Jedyne co jest prawdziwe to starch w oczach Pani poseł Joanny Scheuring-Wielgus, że propaganda gender może zostać zablokowana.
8 miesięcy temu / Robi
 
Ciekawe co tym razem wymyślą masoni z PiS aby zrealizować swoją maksymę i cel: "Ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi".
8 miesięcy temu / cba
 
@Second: 93% Polaków głosujących w wyborach wybrała partie popierające to co się dzieje obecnie na Zachodzie. Wybrała "Nowy wspaniały świat" i niewolnictwo dla siebie i swoich dzieci. Tak, uważam wyborców PiS, PO, PSL, SLD za głupców. Rewolucja zjada własne dzieci, oni wybrali swoją własną zagładę.
8 miesięcy temu / bogumił
 
Korwina lansują na lidera Konfederacji, żeby podważyć wiarygodność tego ugrupowania. Tylko nie wiem po co katolicy, prawicowcy i porzadni ludzie wzięli go do tej konferencji...
8 miesięcy temu / Polka
 
Pan Mikke mówi rzeczy, które zrażają , albo sam jest nieinteligentny, albo robi to celowo. O ile wcześniej mnie to nie obchodziło, bo działał na własny rachunek, to teraz zraża też do Konfederacji, media czynią go liderem tego ugrupowania, a jest jednym z bodaj dwunastu. Konfederacja to nie tylko ani nie przede wszystkim Korwin. Jest tam wielu naprawdę mądrych i dobrych ludzi, prawdziwych patriotów i chrześcijan. Niepotrzebnie się do nich źle nastawiasz. A co do Korwina, popieram Damiana K: Oby udał się już nie długo na emeryturę.
8 miesięcy temu / @Second
 
@Second, uważam tak samo ale o większości społeczeństwa, a nie tylko o wyborcach PiS, zwłaszcza patrząc na wyniki wyborów przez tyle lat i nowe przekonanie wśród wielu, że PSL to teraz to partia środka, Polaków, nowa nadzieja itd. To wskazuje na poważne braki i podatność na manipulację. Z czego można wysnuć pewne wnioski. Natomiast ludzi inteligentnych z założenia nie może być większość, bo większość to zwykli szarzy ludzie. Tytuły szkół wyższych, magister, licencjat, a nawet inżynier dla każdego nie zmienią tego. Dodam, że jak na JKM to było podejrzanie grzeczne i łagodne zdanie. JKM jest jaki jest, każdy to wie, wzorem nie jest i nie będzie. Oby udał się już nie długo na emeryturę. O wyborcach PO można powiedzieć, że głupi, ale jak ktoś o wyborcach PiS, że nie są inteligentni to już skandal ? Wyczuwam tu kalizm...
8 miesięcy temu / DamianK
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.