Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Po co porównywać z Konstytucją.....jeżeli każdego drogowskazem będzie Boże Prawo Dziesięć Bożych Przykazań powtarzanych przed każdą mszą Swiętą ?
5 dni temu / DOM
 
@murem i ja również życzę ci Bożego dnia.
6 dni temu / Janek
 
A według mnie ty zasługujesz na psychiatryk
7 dni temu / @Murem
 
@murem skoro już się osądziłeś moją osobę stawiając się w miejscu Boga i skazując mnie na śmierć, to może jakiś stosik na rynku, wiesz dla pełniejszego efektu. A tak na poważnie w komentarzach wyszedłeś na osobę moralnie realtywistyczną oraz pełną agresji: z jednej strony broniąc zlepka komórek a z drugiej chcąc mordować ludzi, którzy opierając się na obowiązującym prawie tego zlepka nie uważają za istotę ludzką. A może za chwilę kogoś zatakujesz na ulicy bo się na ciebie krzywo spojrzy? No i to maniakalne wypytywanie o gatunek. Jak nie wiesz, do jakiego gatunku zwierząt należy człowiek to ci podpowiem szukaj w słowniku wyrazu homo.
7 dni temu / Jsnek
 
@Janek Manipulacja "na ofiarę poniżania" nie działa. Ani żadna inna. Traktuję Cię dość litościwie. Z mojej perspektywy propagujesz mordowanie słabych i bezbronnych oraz podżegujesz do morderstwa. Twoje wypowiedzi zagrażają bezpieczeństwu publicznemu, zasługujesz na karę śmierci. Ale ja nie jestem Twoim sędzią, ani prokuratorem, nie prowadzę Twojej sprawy. Wracając do rozmowy, zapytałem Cię jakiego gatunku jest zarodek ludzki, do którego odnosząc się napisałeś, cytuję: "zarodek to nie człowiek". Nie pytałem o charakterystykę niezidentyfikowanego materiału biologicznego. Zapytałem wprost i powtórzyłem pytanie: DO JAKIEGO GATUNKU NALEŻY ZARODEK LUDZKI skoro twierdzisz, że "nie jest człowiekiem"? Nie interesują mnie punkty widzenia, lecz nazwa gatunku. Nie interesuje mnie potok słów morderczej propagandy, której uległeś. Otrząśnij się i spróbuj pomyśleć samodzielnie, przynajmniej w zaciszu własnej głowy. Masz dobrą okazję.
7 dni temu / Murem
 
@Murem stosowana próba udowodnienia na siłę racji, poprzez chęć ppniżenia oponenta świadczy tylko o tym że ty do żadnego z gatunków Homo się nie zaliczasz. I zozum wreszcie że zlepek komórek do 9-10 tygodnia nie spełnia definicji człowieka jako istoty rozumnej bo między innymi nie występuje aktywność elektryczna mózgu. Powtarzam z punktu widzenia bioetyki zarodek nie jest człowiekiem i to jest stanowisko naukowe i jest ono jedyne i słuszne.
7 dni temu / Janek
 
@Janek Skoro twierdzisz, że zarodek ludzki nie jest człowiekiem, napisz z łaski swojej precyzyjnie do jakiego gatunku należy zarodek ludzki. Przypominam, że napisałeś o ludzkim zarodku, cytuję: "zarodek to nie człowiek". Napisz więc co to jest za gatunek. Wystarczy, że podasz nazwę gatunku. Powtarzam, wystarczy, że podasz nazwę gatunku, nic innego nie musisz pisać, oszczędzaj swój umysł.
7 dni temu / Murem
 
Do tych, którzy zwrócili się do mnie, a nie umieli się podpisać, biedacy. Zapłodniony zarodek ludzki jest aktualnie dzieckiem, nie potencjalnie. Potencjalnie każdy człowiek jest w stanie instynktownie zrozumieć jakiego rodzaju organizm poczyna się w rezultacie zapłodnienia kobiety przez mężczyznę, aktualnie są tacy, którym przychodzi to z wielkim trudem. Spieszę z wyjaśnieniem, że poczyna się organizm tego samego gatunku, który w przypadku człowieka nie jest dębem, ani rybą, ani krokodylem, ani żyrafą, ani nawet hipopotamem.
7 dni temu / Murem
 
@ninka @magda nie opiniami nielicznych, tylko naukowymi faktami, które są nie wygodne dla obrońców życia. Bioetyka jest jasna w tych kwestiach, zarodek to nie człowiek, i to jest fakt,a że ktoś twierdzi inaczej, bo tak mu wmawiali od małego w kościele, nie oznacza że ma rację! No tak eutanazja zła, lepiej niech człowiek cierpi fizycznie i psychicznie zamknięty w skorupie ciała.
7 dni temu / Janek
 
nadinterpretacja wpisu
7 dni temu / do Murem
 
chodziło mu chyba o świadomości i o to ze osoba w stanie wegetatywnym nawet ma historię ,zygota nie
7 dni temu / do Magda
 
@Janek- dziwne wytłumaczenie, czyli jeśli ktoś "nie ma czucia" jest np. cały sparaliżowany to można go też zabić? Rozumiem, że jesteś również zwolennikiem eutanazji...?
7 dni temu / Magda
 
Żołądź leżący u mnie na stole to tez potencjalny dąb Bartek, ale nie domagam się, by mu upoważniony do tego organ przyznał tytuł pomnika przyrody.
7 dni temu / do Murem
 
@janek - to co piszesz jest -być może- opinią NIELICZNYCH biologów i prawników o szczątkowej inteligencji i świadomości! Zarodek to też człowiek choć w swojej pierwszej fazie rozwoju! Bo niby czego to jest zarodek?! Niby CO się z-rodziło?! Pies? Kot? Wróbel? To, że i ty nie masz szczątkowej wyobraźni i wrażliwości nie znaczy, że nie jesteś człowiekiem....choćby szczątkowym...
7 dni temu / Ninka
 
W świetle obecnej wiedzy biologicznej, aborcja przynajmniej do 9- 10 tygodnia jest dopuszczalna, gdyż zarodek nie ma zdolności odczuwania i choćby szczątkowej świadomość a więc nie jest tak na prawdę człowiekiem. I prawnicy o tym dobrze wiedzą i dla tego w wielkim skrócie ustawa antyaborcyjna jest zgodna z Konstytucją.
8 dni temu / Janek
 
Dla Kaczynskiego zwierzatka maja wieksza wartosc .
8 dni temu / 14107
 
@hmm Twoi rodzice Cię nie zamordowali, "dogmatycznie" Cię oszczędzili, a pewnie nie było im lekko. Co o tym myślisz? Bo nawet jeśli wyznajesz mordercze zabobony ogłupionych szaleńców, że Twój ojciec począł nie dziecko, tylko krokodyla, to mimo wszystko Twoi rodzice nawet krokodyla nie zabili. Co prawda urodziło im się dziecko. Czyli krokodyl magicznie zamienił się w dziecko, prawda? Czy jakieś cechy krokodyla pozostały?
8 dni temu / Murem
 
@hmm -masz rację! Kobietom wierzącym wystarczy prawo Boże! I żadne prawo świeckie NIE ZWALNIA wierzących z odpowiedzialności za grzech zabójstwa dziecka! Dla katolika TYLKO prawo Boga jest ważne! ALE: zakaz zabijania życia wynika przede wszystkim z prawa NATURALNEGO, które obowiązuje WSZYSTKICH ludzi! I WSZYSCY mamy prawo domagać się, by polskie PRAWO było logiczne, sprawiedliwe i konsekwentne! Jeśli w prawodawstwie jest schizofrenia prawna, bo konstytucja-najwyższe prawo narodu!- mówi:" prawo do życia mają wszyscy od poczęcia" a inne, niższe przepisy mówią, że "poczęte ALE CHORE dzieci można zabijać" - to KAŻDY normalny człowiek, który szanuje prawo i zdrowy rozsądek MUSI domagać się usunięcia tej SCHIZOFRENII PRAWNEJ! I to żądanie nie ma nic wspólnego z wiarą, tylko z rozumem!
8 dni temu / Jolanta
 
ile warta jest religia, która aby jej wyznawcy nie mogli zlekceważyć jej dogmatów próbuje posługiwać się państwowym prawem karnym?
8 dni temu / hmm?
 
do kogo skierowana jest akcja "zatrzymaj aborcję" ? do kobiet które się na to decydują czy do lekarzy którzy to wykonują? Nie ma siłowego ani żadnego innego nakazu aborcji, jest V przykazanie i sumienia ,ustawy do tego niepotrzebne
8 dni temu / ale
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.