Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Tak większość rewolucji zaczęła się na Zachodzie. Wystarczy dać przykład Rewolucji Francuskiej. Komunistyczna się na niej wzorowala. Ale ci na wschodzie są świadomi różnych krzywd i to chęć zrewanzowania prowadzi ich do podboju zachodu. Dlatego zagrożenie cały czas stamtąd płynie. Z drugiej strony zachód też jest świadomy gdzie się to zaczynało stąd poczucie niejako że powinni być gora że wschód powinien być uległy zachodowi itd. I tak jak mieliśmy kierunek po wojnie na wschód gdzie wiadomo było czego oczekiwać po manifestach komunistycznych tak potem ten kierunek zmienił się na zachód który nie wyrzeka się przecież rewolucji i też wiadomo czego oczekiwać m.in po manifescie z Ventotene. Dziś jakby te rewolucje się wzajemnie przenikają.
2 miesiące temu / Tak tylko
 
Poświęcenie Rosji, wręcz całkowicie oddanie Sercu NMP - jest możliwe że jedynym,ostatnim sposobem Uratowania Chrześcijaństwa istniejącego w formie legalnej jawnej praktyki wiary. Zło m.inn. materializmu pochodzi z Niemiec, Włoch, W Brytanii a ostatnio największymi sługami tego są ateistyczne, antychrześcijańskie Stany Zjednoczone AP. Niestety, od ok 100 lat; co może pogubiony Tramp? A informacja - prośba Jezusa do Leona XIII w 1884 ? - czy została zrozumiana w Kościele? To tzw. Zachód uległ ojcu kłamstwa; Zachód doprowadził do wszelkich kataklizm ów przez ostatnie kilkset lat. I kto zwodzi ludzi obłąkanym i ideami nadal? Nawet Chiny tego nie robią! One i Rosja są głównie ofiarami obłędu i przemocy z zachodu. Kościół musi roz poznać prawdę i ją głosić. Czy dopiero Kamienie będą musiały wołać? Wtedy biada .....
2 miesiące temu / NieDoRzecznik
 
Prawdę mówiąc to ja tej roli Rosji nie rozumiem, a nikt tego nigdzie jakoś sensownie nie wytłumaczył. Wściekły komunizm ma swoje korzenie na Zachodzie i stamtąd został Rosji narzucony. Owszem, przez długi czas rosyjski aparat państwowy był wykorzystywany jako wsparcie i rozsadnik tego diabelstwa, ale dzisiaj ten rozsadnik jest już chyba zupełnie gdzie indziej?
2 miesiące temu / abc
 
Kardynał Burke wskazuje według mnie właściwy kierunek. Bo jest jakaś reguła że ludzie stopniowo i nieustannie odchodzą od Boga i spotykają ich równie regularnie kłopoty w sensie kryzysów które można inaczej nazywać karami. Mamy jakby taką drogę rewolucji od kryzysu do kryzysu które jednak są coraz gorsze. To jest właśnie tak jak w Starym Testamencie jak Lud Wybrany odchodził od Boga był karany.Dzisiaj tym ludem wybranym są już wszyscy i mamy podobne sytuacje. Jak trwoga to do Boga a jak tylko jest lepiej to wiara zaraz słabnie.
2 miesiące temu / +
 
@Gość Nieużywanie rozumu, poddawanie się przemocy władzy państwowej lub panice, przez tę władzę organizowanej jest karą, którą społeczeństwo samo sobie wymierza. Wymierza dlatego, że człowiek odrzuca rozum dany mu przez Boga. Dlatego się mówi, że kogo Pan Bóg chce pokarać, to odbiera mu rozum. Choć naprawdę człowiek sam sobie rozum odbiera.
2 miesiące temu / Ryś
 
Czyli mam rozumieć, że franciszkański duchowny, który powiedział na kazaniu, że koronawirus to nie jest kara Boża, wykazał się myśleniem ateistycznym, a nie chrześcijańskim?
2 miesiące temu / Gość
 
Zło ateistycznego materializmu ma swoje korzenie w filozofii obywateli niemieckich Marksa i Engelsa, i w polityce Wielkiej Brytanii, która tym filozofom udzieliła schronienia. Frakcja radykalna bolszewików wyodrębniła się z Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji SDPRR na II zjeździe partii w Brukseli i Londynie w roku 1903.
2 miesiące temu / Ryś
 
W całości się zgadzam z Biskupem
2 miesiące temu / M
 
Czym jest/ staje się tolerowane, czy świadome i coraz bardziej powszechne przyjmowanie Komunii Św. przez osoby dorosłe nie będące w stanie łaski uświęcającej?
2 miesiące temu / Zbi-gniew
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.