Kelner odmówił obsłużenia uczestników Marszu dla Życia i Rodziny. Powodem poglądy prolife


Home   >   Wiadomości

Kelner odmówił obsłużenia uczestników Marszu dla Życia i Rodziny. Powodem poglądy prolife
Marsz dla Życia i Rodziny 2020, fot. Maciej Ławniczak

Tuż po Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie doszło do zaskakującej sytuacji. Małżeństwo, które wracało z prorodzinnej manifestacji, chciało zjeść obiad w jednej z restauracji w dawnej Hali Gwardii. Kelner jednak odmówił obsłużenia gości, również ze względu na to, że mieli na sobie naklejki pro life.

 

Historia została opisana na portalu Facebook przez Marca – Francuza mieszkającego w Warszawie, który wraz z żoną był uczestnikiem warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Po zakończeniu Marszu oraz wysłuchaniu Mszy świętej i konferencji ks. Dominika Chmielewskiego, małżeństwo zdecydowało się wybrać na niedzielny obiad do jednej z restauracji mieszczącej się w dawnej Hali Gwardii.

 

„Wchodząc, zauważamy wiele wrogich spojrzeń. Wzrok patrzących zatrzymuje się na naszych piersiach, potem krzyżuje ze wzrokiem sąsiadów, wymieniają między sobą jakieś komentarze, potem znów natarczywie się przyglądają z mieszanką pogardy i agresji” – relacjonuje historię Marc. „Na jednym ze stoisk street food widzimy słynną „tęczową flagę” z gwiazdą Dawida. Jesteśmy na terytorium wroga. Idąc dalej przez hałaśliwą halę, odczuwamy rosnące w nas poczucie zagrożenia. Gdy czytamy menu, para o nieokreślonej płci śmieje się ostentacyjnie wytykając nas palcem. „Witajcie w krainie tolerancji”, mówię sobie w duchu…” – pisze Marc na Facebooku.

 

Po pewnej chwili do stolika podszedł kelner z intencją przyjęcia zamówienia. Jednak zanim zostało ono złożone, zapytał gości wprost, czy są członkami jakiejś organizacji pro life. Żona Marca odpowiedziała, że „nie, ale właśnie wracają z Marszu dla Życia i Rodziny”. „W takim razie Państwa nie obsłużę” – odparł kelner, który dostrzegł na ubraniu gości naklejkę pro life, przedstawiającą dziecko w fazie prenatalnej.

 

„Bardzo dobrze, w tych okolicznościach, nie chcemy już niczego. Do widzenia. Biorę moją żonę za rękę, wychodzimy, wciąż oszołomieni wrogością tych ludzi. Wychodząc z fabryki, myślę o tym fragmencie Ewangelii: Gdyby was gdzieś nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych” – realacjonuje na Facebooku Marc. „Na peronie metra znów widzimy te same wrogie spojrzenia. Słyszymy szepty, gdy przechodzimy” – dodaje.

 

„No właśnie, kilka retorycznych pytań do kelnera, o którym mowa powyżej: jeśli nie jesteś pro-file to znaczy, że jesteś pro-death? Dlaczego logo przedstawiające dziecko oburza cię do tego stopnia, że nie chcesz obsłużyć swoich klientów? Wy, którzy żądacie tolerancji od wszystkich tych, którzy nie akceptują dyktatury LGBT+, dlaczego nie dajecie przykładu? Czyżby hasła o miłości i tolerancji były skierowane tylko do tych, którzy myślą jak wy? Dziękuję za ten pokaz hipokryzji” – podsumował bohater historii.

 

Historia Marca została pierwotnie opublikowana na Facebooku w języku francuskim, ale po pewnym czasie przetłumaczono ją również na język polski.

 

 

Źródło: Facebook.com

WMa

 

 


DATA: 2020-09-24 20:15
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
17
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

"- Z wielką satysfakcją przyjmuję wyrok TK dotyczący odmowy wykonywania usług. Nikt pod hasłami tolerancji nie powinien używać aparatu państwa, by zmuszać innych do pogwałcenia ich własnej wolności - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - - Ten wyrok to święto wolności. Tej wolności sumienia, wyznania, decydującej o tożsamości każdego z polskich obywateli, ale też wolności gospodarczej, bo ta wolność też była miarą rozstrzygnięcia Trybunału Konstytucyjnego ? dodał Ziobro."
1 miesiąc temu / hela
 
Porównujecie sytuację drukarza do kelnera. To nie jest to samo, drukarz odmówił przyłożenia ręki do promocji ideologii. Myślę że gdyby pedał zamówił wydruk czegoś neutralnego, np ulotki firmowej, to drukarz nie odmówiłby mu, ale przykładać ręki do promowania dewiacji nie możemy. Przyjmując zamówienie od klientów kelner nie wchodzi w obszar jakiejkolwiek ideologii, niczego nie promuje i to jest różnica między wolnością sumienia, a dyskryminacją.
1 miesiąc temu / Polka
 
Czyli lekarz lub policjant mogą odmówić udzielenia pomocy osobie o innej orientacji,ale restauracja ma obowiązek przyjmować wszystkich jak leci i kelner ma latać na prystkncięcie palcem?? To gdzie jest ta wolność?
1 miesiąc temu / ollek
 
witaj klauzulo sumienia: brawo kelner!
1 miesiąc temu / Edi
 
@Jonasz- tak po unijnemu- jak Niemcy pompują kasę w upadajace sektory gospodarki to ok, jak Polacy to niedozwolona pomoc. Jak drukarz odmowił wykonania plakatow dla dewiantow to sąd go POgonił, bo to " nasz" sąd
1 miesiąc temu / Neuman
 
Nie jęgolić na portalach tylko zgłosić do sadu po odszkodowanie- jest na to paragraf ktorym biczuje sie przeciwnikow lgbt wiec warto sie wzbogacić. Nic tak nie zaboli faszystow lgbt jak uszczerbek w kieszeni- mamona to najwyzsza wartosc tych postepowcow
1 miesiąc temu / Darius
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.