Kevin sam w Nowym Jorku – sam, a więc bez Donalda Trumpa. Aktor chce usunięcia prezydenta USA z filmu


Home   >   Wiadomości

Kevin sam w Nowym Jorku – sam, a więc bez Donalda Trumpa. Aktor chce usunięcia prezydenta USA z filmu
Kevin sam w Nowym Jorku (1992), reż.: Chris Columbus (za: Inside Edition/YouTube)

Obecnie Donald Trump kojarzy nam się z polityką, ciętym językiem i czerwonymi czapkami-bejsbolówkami z hasłem „uczyńmy Amerykę ponownie wielką”. W przeszłości jednak prezydent USA był dla Amerykanów popularnym i szeroko rozpoznawalnym biznesmenem. Wystąpił w kilku programach telewizyjnych i filmach – w tym w komedii, której emisja w okresie świąteczno-noworocznym stała się (również w Polsce) swego rodzaju tradycją. Dziś jednak aktor grający tytułową rolę w „Kevinie” skierował się przeciwko swojemu niegdysiejszemu partnerowi z planu zdjęciowego.

 

Choć problemy Donalda Trumpa zintensyfikowały się po szturmie jego zwolenników na Kapitol, za co środowiska lewicowo-liberalne winą obarczają właśnie urzędującego jeszcze prezydenta USA, to z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” lokator Białego Domu został usunięty już w grudniu roku 2019. Wtedy „poprawek” dokonała kanadyjska stacja CBS, tłumacząc swoje działanie dostosowaniem obrazu do czasu antenowego.

 

Teraz natomiast nikt ze zwolenników usunięcia Trumpa z popularnego filmu nie mówi o względach technicznych, ale wprost o motywach politycznych. Takiej formy cenzury i de facto „zmieniania” przeszłości, udawania że coś, co miało miejsce, jednak nie zaistniało, domaga się także odtwórca tytułowej roli Kevina – Macaulay Culkin.

 

Oprócz aktora podobnych zabiegów mogących kojarzyć się z orwellowską ewaporacją domagają się w internecie także fani filmu, którzy nie chcą oglądać bardzo krótkiej sceny z udziałem Donalda Trumpa. Mowa bowiem zaledwie o kilku sekundach, w których obecny prezydent USA udziela tytułowemu Kevinowi odpowiedzi na pytanie o drogę. Warto jednocześnie odnotować, że występ Trumpa w filmie „Kevin sam w Nowym Jorku” był warunkiem jego zgody na nagranie fragmentu komedii w należącym do niego hotelu.

 

 

Źródło: onet.pl

MWł

 

 


DATA: 2021-01-14 16:39
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
5
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

He, he to jak ze zdjęciami oficjeli czerwonych z czasów komuny. Jak któryś był nieprawomyślny to go ze zdjęć i starszych filmów np kronik wycinali. Czerwona zaraz zawsze stosuje te same metody.
1 dzień temu / Lekraz_rodzinny
 
Macaulay Culkin właściwie Makolej Kalkin . Pradziadowie wyemigrowali w 19 wieku z Rosji.
3 dni temu / Wasyl
 
@tak poza tym: za to Trump może pochwalić się statuetką.
3 dni temu / Margeritta
 
Nie napadła na żaden kraj, więc jest "złym" prezydentem. Przecież Ameryka to tradycyjne wojny.
3 dni temu / Kowalski
 
Najpierw była Greta Thunberg, która zgromiła Trumpa swoim piorunującym spojrzeniem. Teraz Kevin Samwdomu chce wymazać Trumpa z JEGO WŁASNEGO hotelu. Doprawdy, potężnych przeciwnikow wystawia lewica Panu Trumpowi. Aż strach pomysleć, kto będzie następny... może Kaczor Donald?
4 dni temu / Tomcio
 
A ja właśnie czekam na ten moment, gdzie występuje Donald Trump. To mój prezydent:
4 dni temu / ada
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.