Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu


Home   >   Wiadomości

Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu
Małgorzata Kidawa-Błońska, Fot. Robert Woźniak/FORUM

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, zapowiedziała przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu państwa. Liderka Platformy Obywatelskiej dodaje, że obietnica zostanie spełniona, jeśli jej środowisko polityczne zwycięży w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polityk zajęła również stanowisko w sprawie aborcji.

 

– Muszę powiedzieć i zagwarantować, że jeżeli wygramy wybory, wróci refundacja in vitro. Musimy rodzicom pomóc. Nie może być podziału, że tylko osoby zamożne mogą korzystać z tej metody. Na szczęście część polskich samorządów poszła za głosem serca i samorządy dofinansowują tę metodę – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

 

Polityk Platformy Obywatelskiej, która jest kandydatką na premiera w przypadku wyborczego zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej dodała, że w poprzedniej kadencji parlamentu, in-vitro było już finansowane z budżetu państwa. Kidawa-Błońska podkreśliła, że dzięki tzw. metodzie sztucznego zapłodnienia, w ciągu czterech lat urodziło się 21 tys. dzieci. Obecna wicemarszałek Sejmu nie chciała jednak mówić o poważnych wątpliwościach etycznych metody in-vitro, a także o stanowisku Kościoła w tej sprawie.

 

Podczas spotkania z kobietami i środowiskiem medycznym Zagłębia Dąbrowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadała również na pytania dotyczące aborcji. Jej zdaniem, należy doprowadzić do sytuacji, aby przestrzegane były aktualnie obowiązujące zapisy tzw. „kompromisu aborcyjnego”, ale w przyszłości ustawa powinna być liberalizowana.

 

– Uważamy, że jeżeli w tej chwili istnieje prawo dotyczące aborcji - powinno być wykonywane i respektowane, a później, w przyszłości, będziemy mogli rozmawiać jak zrobić, żeby ta ustawa stanowiła standardy europejskie. Ale na razie mamy prawo, więc niech to prawo będzie egzekwowane – powiedziała.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-19 21:31
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
5
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

PO i PiS zgodnie blokują kampanię Konfederacji, zgodnie utrzymują aborcję, zgodnie deprawują na homoseksualistów po prowokuje PiS zezwala na prowokację po, zgodnie wymieniają się kadrą dziedziców komuny, zgodnie produkują inflację, w zgodzie współpracują w MSZ nad żydowską i internacjonalstyczną okupacją, zgodnie nie bronią prawdy historycznej, zgodnie utrzymują cenzurę poprawności politycznej, zgodnie prześladują Polaków na rzecz wszystkich możliwych obcych, zgodnie zdradzili Polskę i Kościół Katolicki. "Kłótnie" to tylko metoda wprowadzania neokomunistycznej marksistowskiej zagłady i programowania socjologicznego tłumów.
8 miesięcy temu / zgodnie razem
 
Nie myślą państwo że to całe in vitro prowadzi do eutanazji człowieka, gdzie jak naukowcy stworzą macie sztuczna, to jak w fabryce będą produkować mieszać tak geny modyfikować je aby garstka finansiery tym sterowala i żyła a resztę planety usmiercila. Bo przecież skolonizuje ja od nowa z in vitro
8 miesięcy temu / Era przyszłoś
 
Wystarczy nie dokonywać aborcji Az tyle i tylko tyle wiele kobiet za młodości to czyni nie zważając na konsekwencje np. niepłodności po zabiegu bo nie wiedzą że tak to się kończy w dużej mierze
8 miesięcy temu / In vitro to dzi
 
"Nie może być podziału, że tylko osoby zamożne mogą korzystać z tej metody" - nie może. Powinna zostać całkowicie zakazana. Dzieci osób zamożnych również mają prawo do poczęcia nie odzierającego ich z ludzkiej godności i intymności.
8 miesięcy temu / sp
 
Ta partia przeraża i Polacy na nich głosują!. Ludzie módlmy się jeśli PiS wygra wybory to na 100% mamy straszną zagładę! To taki cytat z komentarzy :
8 miesięcy temu / Lustro partyjne
 
P. Kidawa = Błońska? Polacy są cudownym pracowitym, mądrym Narodem gdziekolwiek wyjechali za pracą i chlebem byli wdzięczni,że zarabiają więcej i wystarczy nażycie pomimo w wielu wypadkach nie w wykształconym w Polsce zawodzie bo dokonali? Sprzedam Polskę ? msp.gov.pl Minister skarbu PO/PSL ?Jacek Rostowski? czyli obywatel Wielkiej Brytanii ? Jan Vincent-Rostowski zamieścił w tygodniku ?The Economist? ogłoszenie o sprzedaży ponad 670 polskich spółek z ponad 40 sektorów gospodarki. Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Skarbu Państwa w ?The Economist?, 8-14 maja 2010 r. tuż po 10.04. 2010r. ?????
8 miesięcy temu / Miech
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.