Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Pani Teresa uważa, że jest w porządku. Zacytuje jeszcze kilka wersetów, uważając, że w ten sposób nie potepia, bo ona cytuje, a jeśli zacytuje kto inny, to nie ma do tego prawa. Otoż Pani Terso jest pani bratem i siostrą ale poważnie błądzącą i pyszną, ktora nie potrafi zrozumieć herezji zapatrywań i bluźnierstw, kt órym Pani schlebia. Nie musi pani odpowiadać... bo z takim podejściem do psrawy nie ma to sensu. Czas zrobi swoje nim pani się nawróci.
10 dni temu / DNA
 
Tereso po prostu odpowiedz na moje pytania. Czy stać Cię tylko na cytowanie?
10 dni temu / Ra
 
Sz. Pani/Panie Ra, mimo, że nie przemawia do Pani/Pana ani zgodny z zasadami dobrego wychowania, ani biblijny przekaz - ja  powtarzam za Chrystusem, Jego słowa, to po raz trzeci zacytuję ewangeliczny przekaz - drogowskaz dla chrześcijanina -"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie". Proszę sobie z Ewangelią, prawdą w niej zawartą, przykazaniami miłości Boga i Bliźniego danymi przez Chrystusa i wreszcie po prostu z ludzkimi zasadami kulturalnego zachowania spróbować skonfrontować swoje wypowiedzi i być może zachowanie...może to być dosyć trudne i przykre, ale pouczające przeżycie. Pozdrawiam i życzę powodzenia. I jeszcze odrobiny odwagi - np. w ujawnieniu, choćby swojego imienia.
10 dni temu / Teresa
 
jeszcze jeden prowezor na usługach KAI!!
11 dni temu / KolarzbezPedał
 
Teresa nie potrafi odpowiedzieć dlaczego TP broni kobiet z marszu wściekłych macic, dlaczego TO usprawiedliwia autorkę "tęczowej maryjki", i nergala przez bonieckiego. Zamiast tego serwuje mowę o wzajemnej milosc i przebaczeniu. Dlatego jeszcze raz piszę: stan w prawdzie.
11 dni temu / Ra
 
Długo zwlekano z tym tęczowym pisemkiem.
11 dni temu / John
 
Do Pani/Pana Ra: jeśli można, pozostanę przy tej formule grzecznościowej - tak mnie wychowano. Kolejna dedykacją dla Sz. Pani/Pana, tym razem posługując się moją "naiwną pobożnością" zacytuję kolejne "ładne słowa" ze źródła wiary chrześcijańskiej - Ewangelii, tym razem Łukaszowej: "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata." Ja to źródło i te oraz inne słowa z niego pochodzące traktuję serio. Co do stania w prawdzie, pozwalam sobie doradzić to samo Pani/Panu - przydadzą się tu też dwa dary pochodzące od Boga Ojca - rozum i wolność oraz oczywiście odwaga korzystania z nich. Serdecznie pozdrawiam.
11 dni temu / Teresa
 
Teresa, Ci mam Ci odpowiedzieć.: Poslugujesz się "ładnym slowami" ale nie potrafisz się przyznać że twoja gszeta szkalowala wiarę katolicką. Mam Ci przypomnieć stanowisko Bonieckiego odnosnie Nergala, marsze wściekłych macic i stanowisko TP? Obrażanie Matki Bożej i stanowisko TP? Stan w prawdzie a nie prezentuj naiwnej pobożności, ponieważ jesteś dorosłą osobą jak sądzę.
11 dni temu / Ra
 
Do Pań/Panów: Pokręć i Ra - w odpowiedzi dedykuję Paniom/Panom słowa Mistrza z Ewangelii Św. Mateusza: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy." Ja tu nie widzę sformułowania typu "jesteście naszymi bliźnimi...ale..." Więc Sz.Panie/Panowie - czy na pewno mogę się poczuć, jak Wasz bliźni? Przecież macie swoje "ale" - czy wierzę? Czemu błądzę i "sprzymierzam się" z "grzesznikami"?...Ja niejednokrotnie widzę "belki" w moim oku i biję się - we własne piersi i Paniom/Panom Pokręć i Re też to doradzam. Mimo, że to znacznie trudniejsze niż szukanie drzazg w oczach innych, to nie jest to niemożliwe...proszę spróbować. Ze szczerym, siostrzanym pozdrowieniem.
12 dni temu / Teresa
 
Tereso, Wy dla nas jesteście bliźnimi. Braćmi w wierze, którzy po prostu błądzą. Za których trzeba się modlić. Natomiast Tygodnik Powszechny to gazeta, która szerzy błędy i herezję. Wiem, to jest takie dwuznaczne, jak ten "znak pokoju" ze środowiskami homoseksualnymi - formalnie - nic złego, ale nieformalnie - wstawienie nogi w drzwi. Albo szantażyki emocjonalne sugerujące między wierszami, że jak ktoś nie jest prohomoseksualny, nie wspiera środowisk LGBT, to nie jest chrześcijaninem, bo chrześcijanin nikogo nie dyskryminuje. Otóż to jest paskudny błąd. Chrześcijanin dyskryminuje grzeszników publicznych, jeśli chodzi o dzielenie z nimi Stołu Pańskiego. Tylko tyle i aż tyle. Poza tym nic nie robimy osobom LGBT. I wmawia się nam, że jest to dyskryminacja niegodna chrześcijanina. Wiara w Boga to nie puste rytuały a dopuszczenie nieskruszonego grzesznika do Stołu Pańskiego tylko jego duszy zaszkodzi zamiast ją zbawić.
12 dni temu / Pokręć
 
Teresa, gdzie byłaś kiedy twój tygodnik szkalowal wiarę katolicką? To tak w skrócie. Polecam uderzenie się w piersi i zastanowienie się "czy ja wierzę "?.
12 dni temu / Ra
 
Wyborcza w ładniejszy wydaniu
13 dni temu / majka
 
W końcu
13 dni temu / ppj
 
Najwyższa pora, bo już zbyt długo zwodziła ludzi ta tęczowa synagoga szatana.
13 dni temu / Johnn
 
O pewnych ludziach rzekł prorok: "Tym, którzy wam powiedzą:'Nie jesteście naszymi braćmi', odpowiedzcie:'Jesteście naszymi braćmi.' Rozejrzyjcie się, o kim można by tak powiedzieć". Te słowa Św. Augustyna dedykuję Szanownym Komentatorom:Atanazy, gość i innym podobnie myślącym - Jesteście moimi, naszymi braćmi mimo, że dla Was ja i inni czytelnicy Tygodnika Powszechnego oraz jego autorzy jesteśmy...no właśnie - kim dla Was, chrześcijan - uczniów Chrystusa, jesteśmy? Arcybiskupie M.Jędraszewski, kapłanie i pasterzu deklarujący swą chrześcijańską misję - kim dla Ciebie jesteśmy? Czy raczej: czy w ogóle jesteśmy - mamy prawo być - żyć tak jak inni, tak jak i Wy, stworzeni wszyscy na obraz Naszego Ojca.
13 dni temu / Teresa
 
Może na Czerskiej się coś zwolniło?
13 dni temu / Atanazy
 
Niestety mamy w Polsce wolność - i jakikolwiek szmatławiec czy gadzinówka może sobie dopisać w tytule dowolny przymiotnik! Więc może to być "katolicki" , ale może być również "otwarty","ekumeniczny" "nowoczesny",ale również "posoborowy" ,"synodalny" "światły", "mądry" ,"europejski" etc. etc. Na to nie może poradzić ani kuria, ani sąd, ani nawet konstytucja czy papież! Więc jedynym wyjściem jest - jak w dawnych czasach - wyrzucenie ich poza mury, na śmietnisko i całkowity bojkot szumowiny!Nie ma obawy, Soros nie da im zginąć z głodu!
13 dni temu / gość
 
...w dzisiejszych czasach nikt nie gra czysto...
13 dni temu / dziadek
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.