Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Co do roli kobiet w kościele to warto chyba rozmawiać. Dlaczego?. Wzorem postępowania jest i być powinna Maryja. Zawsze była obecna, towarzyszyła we wszystkim apostolom itd. była to jednak taka cicha obecność. I dzisiaj kobiety w istocie bardzo często zachowują się bardzo podobnie. Ale mamy też różne sytuacje w innych krajach. I chyba chodziloby o to żeby nie skończyło się na Maria 2.0 naprzyklad kiedyś.
9 dni temu / w
 
Ja rozumiem, że przed Trydentem nie odprawiano w KRK Mszy św. a jeżeli to była be i ... .
12 dni temu / Jakub
 
Konieczny jest powrót do SACRUM. Msza święta w tradycyjnym rycie rzymskim jest dostępna dla wiernych w wielu miejscach Polski. Uczęszczajmy na nią. Każdy świecki znajdzie tam swoje miejsce.
12 dni temu / Danuta
 
James Jones. REBELIA.
13 dni temu / Mona
 
Pan Grzegorz Gorny dziwi sie, ze oficjalny document JPII Ordinatio sacerdotalis, mimo ze papiez uznal swoja decyzje za ostateczna raz na zawsze, jest ignorowany. Mowiac kolokwialnie: Jak Kuba Bogu tak Bog Kubie. Czy JPII nie zlekcewazyl wespol z wieloma innymi "Quo Primum" Sw.Piusa V? @Wszystkim innym ww. kościołom zakazuje się używania innych mszałów, które należy zupełnie i w całości wycofać; i przez tę obecną Konstytucję, która będzie mieć moc prawną po wsze czasy, nakazujemy i polecamy, pod groźbą kary Naszego gniewu, aby nic nie było dodane do Naszego nowo wydanego Mszału, nic tam pominięte, ani cokolwiek zmienione". Dziwi zdziwienie Pana Redaktora Gornego.
13 dni temu / Renata Anna
 
Ewo, do śpiewu w chórze i w scholi też możemy aspirować. A poważnie - nie wszyscy wierni muszą być w prezbiterium, w liturgii bierze też udział cała reszta, w nawach i kruchcie stojąca. Tam stanowimy większość, nieraz nawet bez męskiej konkurencji. Oby nas nie zabrakło...
13 dni temu / Anna
 
Panowie, nie martwcie się. Dopóki w Kościele będą powołania i będzie wystarczająco dużo kapłanów, my kobiety nie wejdziemy wam w drogę. Dziękujemy, że dopuszczacie nas do posługi sprzątania kościoła i gotowania. Przepraszam, że się odezwałam.
13 dni temu / Ewa :)
 
jest takie ludowe porzekadło - "gdzie diabeł nie może tam babę pośle"
14 dni temu / tak tylko
 
Pam RedaktorLisicki zadaje wazne pytania gdzie sa "granice" kosciola katolickiego.
14 dni temu / Pam RedaktorLis
 
Pam RedaktorLisicki zadaje wazne pytania gdzie sa "granice" kosciola katolickiego.
14 dni temu / Pam RedaktorLis
 
Pytam się czy papież jest jeszcze katolikiem i co coś knuje?
14 dni temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.