Konwencja stambulska pod Trybunał? Orzeczenie jej niezgodności z Konstytucją ma wiele zalet


Home   >   Wiadomości

Konwencja stambulska pod Trybunał? Orzeczenie jej niezgodności z Konstytucją ma wiele zalet
Adrian Grycuk/commons.wikimedia.org

Zbadanie przez Trybunał Konstytucyjny zgodności genderowej Konwencji stambulskiej z polską Konstytucją i ewentualne orzeczenie niezgodności, to sposób na wyeliminowanie groźnego dokumentu z naszego prawa. Takie rozwiązanie zabezpieczyłoby też kraj na wypadek przejęcia władzy przez lewicę i liberałów – podaje „Nasz Dziennik”.

 

Podjęcie przez TK decyzji w sprawie Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która pod pięknymi hasłami przemyca treści zgodne z ideologią gender oraz fałszywie określa rodzinę jako siedlisko przemocy, to rozwiązanie, którego nie obejdą siły lewicy w sytuacji wyborczego sukcesu. O ile bowiem wypowiedziany dokument może zostać ratyfikowany ponownie, o tyle decyzja Trybunału jest nieodwołalna, gdyż orzeczenie oznacza, że umowa międzynarodowa jest niezgodna z naszą ustawą zasadniczą.

 

Co więcej, decyzja TK powoduje, że dokument od razu przestaje obowiązywać. Wtedy też Trybunał może polecić rządowi jej wypowiedzenie.

 

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS), specjalista od prawa międzynarodowego zauważa, że nadal istnieje możliwość zbadania zgodności umowy międzynarodowej z Konstytucją – szczególnie w sytuacji nowych okoliczności dotyczących owej niezgodności.

 

„Sama konwencja nie wprowadza żadnych barier w jej wypowiedzeniu. Wystarczy ten fakt notyfikować sekretarzowi generalnemu Rady Europy i po trzech miesiącach od początku kolejnego miesiąca nie będzie ona obowiązywać. Bardziej skomplikowana jest procedura krajowa. Jest ona w zasadzie powtórzeniem kroków podejmowanych przy ratyfikacji. Zgodnie z ustawą o umowach międzynarodowych właściwy minister (w tym przypadku sprawiedliwości) za pośrednictwem MSZ składa wniosek Radzie Ministrów. Potem konieczne jest uzyskanie zgody parlamentu w postaci ustawy z całą ścieżką legislacyjną w obu izbach aż po podpis prezydenta. Dopiero na jej podstawie Rada Ministrów wnioskuje do prezydenta o wypowiedzenie umowy. Według prawników, sam parlament nie może zainicjować żadnych działań – musi to zrobić władza wykonawcza” – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Droga przez Trybunał jest o wiele łatwiejsza.

 

„Nasz Dziennik” informuje, że już w roku 2016 Ministerstwo Sprawiedliwości rozważało skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego skargi w sprawie genderowej Konwencji stambulskiej. W analizach wskazano na szereg powodów jej niekonstytucyjności.

 

Chodzi między innymi o brak wprowadzania przez Konwencję nowych przepisów chroniących kobiety i dzieci. Zamiast tego znajdują się tam zapisy prowadzące do społecznej rewolucji. Ponadto Konwencja jest w wielu miejscach niejedoznaczna, a interpretacje mogą być antychrześcijańskie – dokument wprowadza do prawa elementy gender i feminizmu. Co więcej, łączy prawa człowieka z płcią, tymczasem Konstytucja RP zakłada, że ludzie są równi w godności. W końcu – realizację konwencji mają monitorować eksperci GREVIO. Mogą oni wydawać państwom zalecenia, co pozbawia kraje – w tym wypadku Polskę – kontroli nad zobowiązaniami. Konwencja kreuje też społeczny obraz, którego nie da się pogodzić z Konstytucją (art. 18 stwierdza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a 48 zapewnia rodzicom prawo do wychowania dzieci).

 

„W ubiegłym roku unijnej presji uległy Macedonia Północna, Islandia, Chorwacja, Grecja i Luksemburg, które ratyfikowały konwencję, teraz dołączyła do nich Irlandia. Bronią się przed ratyfikacją parlamenty Armenii, Bułgarii, Czech, Lichtensteinu, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii, zaś nie podpisały jej Azerbejdżan i Rosja” – wylicza „Nasz Dziennik”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MWł

 

 


DATA: 2019-03-21 09:39
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Pis=looooooosers!!
ponad 1 rok temu / darco
 
No ciekawe czy PiS wypowie tę konwencję? A Ziobro według mnie to farbowanych lis. Robi tylko tyle aby zostać zauważonym. W tym temacie na niego bym nie liczył.
ponad 1 rok temu / Qwerty
 
Świetny POMYSŁ. Szkoda, że autorem nie jest Pan Ziobro. Ten kto go będzie WSPIERAĆ ZYSKA poparcie. Czekamy na stosowny WNIOSEK - SKARGĘ do Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli obywatele muszą sami się bronić przed zalewem zboczeń i demoralizacją to po jakiej stronie stoi Rząd ? Pomysł z kartkami/ oświadczeniami dla szkoły potwierdza tylko, że sodomici nabyli w Polsce prawa równe z normalnymi rodzinami. Nie może być tak aby POLSKI Rząd finansował naukę ZBOCZEŃ nawet jeśli cały świat się zdemoralizował i zawiesił ROZUM. Trzeba także z UZNANIEM zauważyć i poprzeć pomysł Pana Brauna o penalizacji karaniu zachowań ekshibicjonistycznych naruszających normy moralne i prawne w przestrzeni publicznej. Wrócić do porządku OBYCZAJÓW. Kochanowski pisał , że Polacy nie gęsi a ja dodam , że NIE BARANY i strusie.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Czy ktokolwiek tu wierzy, że PO-PiS to zrobi?
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
Skierowanie Konwencji stambulskiej ma wiele zalet, oczywiście z punktu widzenia partii rządzącej. Najważniejsza z nich to zdjęcie odpowiedzialności za decyzję. Na ile jest to ścieżka prosta i szybka przekonujemy się śledząc losy skierowanych do TK przepisów dopuszczających uśmiercanie nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych
ponad 1 rok temu / Tom
 
Gdyby udało się to przeprowadzić od razu można by usunąć takie lewackie założone przez sorosa ogniska nienawiści jak fundacja Batorego, czy walka rasizmem i mową nienawiści oraz sporo pomniejszych bezprawnie wypowiadających się np w imieniu wszystkich kobiet. Może można by w końcu walczyć z rasizmem i nienawiścią FB do treści chrześcijańsko-prawicowych udowodnić mu łamanie konstytucji i prawa.
ponad 1 rok temu / banita
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.