Ks. Dariusz Kowalczyk: no to mamy wojnę i to na wielu frontach!


Home   >   Wiadomości

Ks. Dariusz Kowalczyk: no to mamy wojnę i to na wielu frontach!
Fot. Dawid Tatarkiewicz / FORUM

„No to mamy wojnę. Toczy się ona na wielu frontach. Politycznym, prawnym, kulturowym… Nie jest to zwyczajny spór. (…) Nie są to też jakieś wybryki chuliganów, pojedyncze incydenty. To zaplanowana, rozpisana na wiele bitew wojna. Jej strategię przygotowano m.in. na neomarksizujących uczelniach Zachodu”, pisze na łamach tygodnika „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk, wykładowca Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie.

 

W ocenie kapłana wojna, z jaką mamy do czynienia, to eskalacja odwiecznego konfliktu, jaki toczy się pomiędzy rzeczywistością stworzoną przez Boga, a rewolucyjnym buntem człowieka, który chce stworzyć wbrew Bogu nową rzeczywistość .

 

„Doszliśmy do niewyobrażalnych jeszcze nie tak dawno absurdów, a zarazem do ideologicznego zamordyzmu, że ogłupiali ludzie ugryzą się dwa razy w język, by nie powiedzieć np., że tylko kobieta może zostać matką. Mogliby bowiem narazić się na internetową nagonkę, a w konsekwencji nawet na poważne kłopoty ze strony pracodawcy”, wskazuje ks. Kowalczyk.

 

Zdaniem duchownego rozsadnikiem „nowego oszustwa”, jakim jest ideologia gender/LGBT są ONZ i UE. „Diabeł zapewne chichocze z faktu, że UE, której ojcowie byli katolikami odwołującymi się wyraźnie do wartości biblijnych, teraz znalazła się w rękach liberalnej lewicy, często po prostu chrystofobicznej. Cierpi z tego powodu Polska, której większość obywateli odrzuca importowane ideologie”, podkreśla.

 

Ks. Kowalczyk przypomina słowa homilii papieża Franciszka, wygłoszonej w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty stwierdził, że mamy do czynienia z ideologiczną i kulturową kolonizacją, które nie tolerują żadnych różnic. W efekcie nie ma miejsca dla ludzi wierzących – ich należy prześladować. „Mówił wówczas (Franciszek – red.) o prześladowaniu kulturowym, które polega na tym, że pojawia się nowa antykultura, która chce zniszczyć wszystko, co zastała”, wskazuje.

 

„Tak działały ludobójcze systemy w XX wieku: komunizm, nazizm, maoizm, polpotyzm. Współczesne ideologie neomarksistowskie nie stosują przemocy fizycznej, ale paradoksalnie są bardziej skuteczne. Za pomocą potężnych mediów tumanią ludzi, przeciągając ich na swoją stronę. Przeciągają też niektórych chrześcijan, co jest szczególnie niepokojące. Bo ideologie gender/LGBT są absurdalne i groźne, ale kiedy doda się do nich trochę Ewangelii, stają się jeszcze bardziej absurdalne i groźne”, podsumowuje ks. Dariusz Kowalczyk.

 

Źródło: tygodnik „Idziemy”

TK


DATA: 2020-08-15 12:58
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
17
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Aleksandrareims: wiara w Jezusa Chrystusa to nie jest ideologia . Ojciec filozofii nowożytnej, pseudofilozofii Kartezjusz sprowadził człowieka, Boga do idei , a jak coś się sprowadzi do idei to można łatwo i szybko wszystko zbanalizować, i tak też się dzieje. Najpierw był Kartezjusz potem Luter,Kalwin, Marks, Engels, Stalin, Lenin, Hitler , ideologia LGBT , wcześniej czerwony później zielony komunizm itd itp
1 miesiąc temu / anonim
 
Katakumby czekają...
1 miesiąc temu / Polka
 
Jestem tymi zmianami przerażona, mieszkam w Chicago i co dzieje się teraz na całym świecie to jest jakiś szatanski horror. Ludzi zaślepia żądza wolności wyborów swojego życia i żądza pieniędzy. Obserwuje ludzi i nie poznaje ich, włączając własną córkę, która zupełnie się wypala Boga i stwierdziła, że teraz jest dopiero zupełnie wolna i może robić co chce. Jest na świecie tak strasznie dużo ludzi, którzy przestali wierzyć w cokolwiek nie mówiąc o Bogu. Ja uważam, że katolicy są sukcesywnie niszczeni, a nasza ideologia wiary Jesusa Chrystusa i przestrzegania Biblii i nauk Jezusa Chrystusa po prostu im przeszkadza i chcą nas totalnie zniszczyć. Księża nawet nie mogą powiedzieć kazania jakie by chcieli bo od razu są wzywani do Biskupa i dostają nagrane. U nas są niszczone totalnie krzyże z Jezusem Chrystusem, Matka Najświętsza i już się zdarzają palenia kościołów. Ja już nawet myślę, że niedługo będziemy małą grupą katolicką która będzie się ukrywać a eucharystia będzi
1 miesiąc temu / Aleksandrareims
 
Proszę o łaskę nawrócenia dla męża i corki. Także o dobre miejsce życiowe dla niepełnosprawnej córki która ma ograniczenia
1 miesiąc temu / Hanna
 
Wielebny Duchowni,gdyby koncentrowali się na spełnianiu powierzonej im misji dałoby szczęście i radość Ludziom.Wtedy nie byłoby nowej " wojenki" o której Wielebny wspomina.Proste.Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Katolicka nie f
 
Kapłani kompromisu, zamiast wykonywać misję nauczania wszystkich narodów, którą Chrystus im polecił oraz do której się zobowiązali przyjmując dobrowolnie święcenia kapłanskie, zamiast nauczać prawd wiary, które przechowuje Kościół, zamiast sprawować prawdziwy kult Boga, czyli składać Najświętszą Ofiarę w tradycyjnym rzymskim rycie, w Duchu i Prawdze, czym się kapłani zajmują? Naprawianiem świata, który przemija. Głoszeniem łechcących umysły utopii, podsycaniem sztucznych konfliktów, które utrwalają sztuczne polaryzacje. Prawdziwie szlachetni kapłani, którzy dzień w dzień trudzą się przekazując tradycyjną naukę Chrystusa i Apostołów, w tym o grzechu, a nie jedynie własne opinie na różne atrakcyjne medialnie tematy, w mediach katolickich nie istnieją. Po prostu nie istnieją, nie ma ich. Redaktorów "katolickich" nie interesuje np. nauka Apostoła o nienaturalnej skłonności do tej samej płci. Ich interesuje "ideologia LGBT", czyli modny eufemizm dla zobojętniałych.
1 miesiąc temu / Murem
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.