Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń


Home   >   Wiadomości

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń
Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM

„Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń” – skomentował polityczną deklarację o. Adama Szustaka, ks. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

 

Jakiś czas temu popularny w sieci dominikanin zadeklarował swoje poparcie w tegorocznych wyborach prezydenckich dla Szymona Hołowni. W następstwie burzy medialnej jaka przetoczyła się w polskim środowisku katolickim, o. Adam Szustak OP nagrał kolejny film, w którym przeprasza za „upolitycznianie kanału” na platformie YouTube.

 

Jednocześnie nie wycofał swojego poparcia dla niezależnego kandydata, który – przedstawiając się jako katolik – zapowiedział utrzymanie tzw. kompromisu aborcyjnego, podpisanie ustawy o związkach partnerskich oraz wyraził się przychylnie na temat metody zapłodnienia pozaustrojowego.

 

zamieszanie wokół słów dominikanina skomentował na Facebooku ks. Dariusz Kowalczyk SJ:

 

„O. Szustak wyznał, że zagłosuje na Hołownię. Potem uderzył się w piersi, że jako ksiądz nie powinien tego mówić. Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń”.

 

 

W kwestii aborcji Hołownia starł się dzisiaj z partią Razem, która na swoim Twitterze przedstawiła go jako kandydata opowiadającego się za „zaostrzeniem prawa do aborcji”. Kandydat kategorycznie odżegnał się od takiej postawy, jednoznacznie stwierdzając swoje poparcie dla obecnej sytuacji prawnej, a partii Razem zarzucił kłamstwo. W odpowiedzi, administratorzy twitterowego konta Razem, odpowiedzieli: „To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji”.

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com

PR

 

***

 

Szymon Hołownia jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

Jakie niebezpieczeństwa niosą plany globalistów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozówj depopulacji.

 

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!


DATA: 2020-02-16 13:28
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
12
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

najlepiej w tej sytuacji nie pójść do wyborów i mieć czyste sumienie bo deklarują to samo w kwestii aborcji, in vitro, związków homo, nawet lepiej jak już zagłosować na Biedronia bo szybciej jako prezydent Polski stanie się nie do zniesienia przez większość społeczeństwa i wtedy stać się może jakiś przełom
3 miesiące temu / Ewelina
 
Zagłosowanie na kogokolwiek z nich w jakichkolwiek okolicznościach jest grzechem śmiertelnym.
3 miesiące temu / Monarchista
 
Nie widzę między nimi zbyt wielkiej różnicy ,jeden i drugi jest za aborcją. Jedynie moze jeszcze to że pan Hołownia zdaje się ma żonę w przeciwieństwie do pana Biedronia.
3 miesiące temu / Wojtek
 
Obaj, Biedroń i Hołownia, są prowadzeni przez masonerię. Jeden przez bezbożną, drugi przez pobożną.
3 miesiące temu / różnica
 
@blind: Kto wmawia sobie, że Chrystus głosowałby tak jak my? Przecież powinno być wszystkim wiadome, że żaden z kandydatów nie spełnia wymagań Chrystusa, które zostały wyrażone przez Jego Kościół, co do chrześcijańskiego władcy. Powinniśmy głosować na tych, którzy są temu najbliżej, mając świadomość, że nadal jesteśmy bardzo daleko od oczekiwań Chrystusa, które były realizowane w czasach Christianitas. Kto z władających albo kandydujących do objęcia władzy uznaje, że Bogu należy się nie tylko kult prywatny, ale również publiczne i społeczne oddawanie czci, ponieważ to On, będąc Stwórca człowieka, ufundował również ludzkie społeczności i utrzymuje je w istnieniu. I że brak tego jest wielką niesprawiedliwością wobec Boga. Kto z nich uznaje, że Boże prawo odwieczne i naturalne stanowi podłoże i przesłankę każdego pozytywnego prawa albo, że źródłem władzy jest Bóg, że pochodzi ona z góry, a nie z dołu, od ludu - por. Rz 13,1
3 miesiące temu / M.
 
Inna sprawa gdyby chodziło o wybór między Hołownią a Biedroniem, bo w ostateczności efekt końcowy będzie taki sam. Może u Hołowni trochę dłużej to potrwa, ale ostatecznie hołduje takiej samej tolerancji jak Biedroń więc wielkiej różnicy nie ma. I tu rzeczywiście nie byłoby sensu iść na wybory.
3 miesiące temu / Iw
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.