Ks. Guy Pages pozwany do sądu za przypominanie nauki Kościoła o homoseksualizmie


Home   >   Wiadomości

Ks. Guy Pages pozwany do sądu za przypominanie nauki Kościoła o homoseksualizmie
Ks. Guy Pages

Francuski duchowny ks. Guy Pages został pozwany do sądu za przypomnienie nauki Kościoła na temat praktyk homoseksualnych. Aktywiści LGBT oskarżyli go o „zniewagę i podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.

 

We Francji toczy się debata wokół problemu przyznawania parom homoseksualnym „prawa do posiadania dzieci”. Parlament przegłosował nawet pierwsze elementy ustawy o dopuszczalności metody in vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W tej sprawie toczy się nadal ostra dyskusja w mediach społecznościowych. Wziął w niej udział znawca problematyki islamu, katolicki duchowny o. Guy Pages, który za ostrzeżenia przed zgubnymi skutkami takich praktyk dla dzieci i za przypomnienie, że sodomia jest grzechem, został pozwany przez lobby LGTB do sądu.

 

61-letni kapłan, autor kilku prac o islamie, korzysta często z mediów społecznościowych. Na podstawie kilku wpisów w internecie, adwokaci wynajęci przez francuskie stowarzyszenia Mousse i Stop Homofobii postanowili oskarżyć go o „zniewagę i podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.   

 

W pozwie czytamy, że na początku czerwca bieżącego roku „zakonnik zamieścił cztery homofobiczne komentarze, opisując działania osób LGBTQ jako przestępcze, szczególnie groźne dla dzieci i żyjące w grzechu homoseksualizmu. Te uwagi w sposób oczywisty przekraczają granice wolności wypowiedzi” – czytamy w treści pozwu.

 

Do dokumentu dołączono również screeny wpisów ks. Guy Pagesa, w których można przeczytać, że „katolicy nie powinni wspierać i uczestniczyć w miesiącu dumy (gejowskiej) LGTB, bo jest to promocja kultury przeciwnej wierze i moralności”. Ks. Pages pisał również o tym, że to zjawisko jest „niebezpieczne dla dzieci” i przypominał, że jest to grzech.

 

Najwyraźniej jednak LGTB jest już na etapie, nie tylko „tolerancji”, ale narzucania wręcz afirmacji swoich działań. Kapłan staje się ofiarą nowej religii praw człowieka, w imię której jednak można dyskryminować jej przeciwników.

 

Stowarzyszenie Mousse powstało w 2000 roku i jest to „prawnicze” ramię aktywistów LGTB, specjalizujące się w pozywaniu do sądów krytyków tęczowej ideologii. Zajmuje się „walką z dyskryminacją ze względu na płeć i orientację seksualną”. Mousse wspólnie z organizacją Stop Homofobii złożyły donos na ks. Guy Pagesa 25 września 2019 r.

 

Adwokat tęczowych organizacji Etienne Deshoulières dość bezczelnie twierdzi, że „stowarzyszenia LGBT, które reprezentuje, nie walczą z religią, ale wręcz przeciwnie - starają się, aby dziś, we Francji, można być jednocześnie homoseksualistą i katolikiem”. Wygląda na to, że przez republikańskie sądy chcą zmieniać treści Pisma Świętego.

 

Potwierdza to stanowisko Mousse i Stop Homofobii, które uważają, że „bezwzględnie konieczne jest, aby każdy obywatel, bez względu na wiek, niepełnosprawność, rasę, opinię polityczną lub orientację seksualną, czuł się włączony i uznany przez dowolną religię, w tym przez religię katolicką”. Pomieszanie z poplątaniem, które ma włączyć homoseksualistów i przedstawicieli różnych innych wynaturzeń seksualnych do grupy „biednych”, razem z niepełnosprawnymi, seniorami, czy prześladowanymi politycznie. Sprytny zabieg, którego konsekwencjami ma być m.in. zapewne np. zmiana definicji grzechów, a być może i ocenzurowanie Słowa Bożego.   

 

Nie po raz pierwszy okazuje się, że działania lobby LGBT mają charakter totalitarny, sprzeczny z bronioną przez nich tolerancją, a przede wszystkim z wolnością słowa. Sam ks. Guy Pages w internetowej dyskusji i odpowiedzi na jeden z ataków na swoje katolickie poglądy, odpowiedział: „naprawdę musisz mieć problem ze swoją tożsamością, jeśli nie możesz znieść krytyki”.

 

 

Bogdan Dobosz

WMa


DATA: 2019-09-28 14:01
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
23
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

esto...dla Ciebie jest nadzieja- oaza wolności, szczęścia , bogobojnosci i praworzadnosci- Rosja putinowska
ponad 1 rok temu / Życzliwy
 
Ci łobuzy dążą do totalitaryzmu komunoanarchistycznego
ponad 1 rok temu / PLOMIEN
 
Gdzie jest petycja????
ponad 1 rok temu / Artur
 
we Francji katolikami są tylko szarzy ludzie. Biskupi milczą.
ponad 1 rok temu / alex
 
@JK w Polsce jest Ordo Iuris. Nie wiem, co się dzieje we Francji..
ponad 1 rok temu / Brad
 
W USA tak samo traktuje się zwykłych ludzi. Za określenie "oni są inni" czekają was represje. Po co nam ruch bezwizowy? Niech się tęczowy Trump udławi.
ponad 1 rok temu / esto
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.