Nasz kanał RSS
 
 

Ks. Prof. Tadeusz Guz: zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Kazanie pasyjne, cz. I [VIDEO]


W jakiej dramatycznej sytuacji znajduje się dzisiaj rozum Polaków, któremu nie tylko nie wolno mieć miejsca dla prawdy naturalnej, lecz co więcej – nie ma przyzwolenia na poznanie Prawd Bożych i Wiecznych? I edukacja polska jest na nie systemowo zamknięta. I polityka polska (…), która karze czekać Prawdzie Bożej, czy prawdzie o każdym nowo poczętym człowieku w łonie matki-Polki, przed drzwiami nowych wyborów i czyni Prawdę – i Najwyższą i ludzką i wiele innych prawd – kartami przetargowymi w diabelskiej grze już tylko o władzę. Bo innego celu szeroko pojęta polityka już nie ma. A jak ogołocono z Prawdy sceny polskiego teatru? Jaką zapaść w aspekcie Prawdy przeżywa kinematografia polska, która pod pozorem obrony Prawdy zamieniła film i kino na formę i miejsce przestępstwa przeciwko Prawdzie. Czyż potrzeba nam jeszcze innych przykładów na wyrażenie tragizmu zdrady Prawdy, której skutkiem jest paktowanie z szatanem? – pytał podczas pierwszego kazania pasyjnego ksiądz profesor Tadeusz Guz. Kazanie zostało wygłoszone w trakcie Gorzkich Żalów w I niedzielę Wielkiego Postu 2019 w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

 

 


DATA: 2019-03-15 15:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Ile sfer ludzkiego życia tyle ZDRAD opisuje Ks. Profesor . A ja dopytuję o tą NAJWAŻNIEJSZĄ sferę - DUCHOWĄ i RELIGIJNĄ kształtowaną i formowaną przez modernistyczne , ekumeniczne DUSZPASTERSTWO i Nową Ewangelizację. Przez Pasterzy, którzy utracili wiarę lub jej NIGDY nie mieli. Pasterzy, którzy wykorzystując talent oratorski zagadywali i manipulowali Nauką Bożą. Pasterzy w wilczych skórach, którzy nie tylko ZDRADZILI ale już nie potrafią zawrócić z drogi kłamstwa i prowadzą ufne OWCE ku przepaści. W tragicznej sytuacji nie znajduje się ROZUM POLAKÓW tylko Kościół Katolicki, który porzucił Doktrynę , Dogmaty, Tradycję i posługiwanie się ROZUMEM o czym pisze R.Amerio w "Iota Unum". A w szczególe jak jest OPINIA Ks. Profesora n.t. Dokumentu "Od Konfliktu do Komunii." 2017 r. wspólnego upamiętnienia Reformacji. Dlaczego "SŁYSZYMY" milczenie. Tylko Prawda wyzwala.
4 miesiące temu / iskierka
 
Mam nadzieję, że nowo powstała koalicja narodowa poprosi o stałą współpracę i nadzór Ks. prof. Tadeusza Guza, i nawet nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.
4 miesiące temu / tak tylko
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.