Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Zyjemy w czasach Walki zla z Dobrem . Sodoma i Gomora. To my musimy bronic swoich chrzescijanskich wartosci, jesli nasza cywilizacja ma przetrwac.Nie mozemy byc obojetni.
8 miesięcy temu / Victoria
 
Gdy mąż bił żonę to nie jest tak jakby sam rozwiązał małżeństwo z powodu złamania przysięgi?
8 miesięcy temu / Szysia
 
@ Qwerty. To się weź za modlitwę, znajdź wspólnotę Sychar może oni Ci pomogą, a nie ogłaszasz światu że się weźmiesz za kombinacje jak dostać "rozwodzik katolicki" i jeszcze się tym chwalisz. Zastanów się nad tym co napisałeś: albo pokładasz ufność w Panu Bogu albo będziesz cwaniakował. A może potem jeszcze pouczał innych z wyżyn katolickiej moralności porozwodowej typu cejrowskie, sakiewicze i inni? Sycharowcy powtarzają: każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania. Skoro jesteś bardziej świadomy i wierzący niż Twoja żona to bierz się do roboty. Nie tylko kobiet mają obowiązek modlic się o ratowanie małżeństwa, mężczyźni też!
8 miesięcy temu / powrót do norm
 
@tradycja: bardzo słusznie.A nawoływanie do głosowanie na pis-owców, udając że nie widzi się plagi rozwodników wśród nich oraz tego że aborcja im najwyraźniej nie przeszkadza...?Albo udają, że nie wiedzą, że ten i ów jest po rozwodzie tylko dlatego, że znany albo ważny....W 2016 roku miałem wątpliwą przyjemność usłyszeć na rekolekcjach adwentowych młodego księdza mówiącego tak do cudzołożników: idziecie do nieba, nikt was nie odrzuca- i jeszcze powtórzył to drugi raz głośno, wolno i dobitnie.W takim razie wszyscy ze wspólnot typu Sychar i modlący się o powrót niewiernego to frajerzy??Zauważam też że cudzołożnicy z lubością występują publicznie podkreślając swą konserwatywnośc,przywiązanie do tradycji i jeszcze podpierają sie przy tym Panem Bogiem....szczyt bezczelności.Pewien człowiek opowiadał mi jak znajomy ksiądz sam mu proponował,żeby spróbował w sądzie kościelnym czy się nie da "rozwiązać"pierwszego małżeństwa...to jest obrona rodziny i katolickie wartości..
8 miesięcy temu / dość hipokryz
 
Ciekawe że rozwodzą się prawicowcy - JKM, Trump, Putin. A lewacy z jedną babą całe życie - Tusk, śp. Kaczyński, Duda, Komorowski, Morawiecki, Obama, Schetyna itd.
8 miesięcy temu / ala wilk
 
Bardzo dziękuję Moderatorowi. Wczoraj usiłowałem umieścić tutaj apel o modlitwę za ks. Guza i innych Prawych Kapłanów.Przypomniałem za prof. V.Messori, co Luter pisał o instytucji papiestwa. Nie spodobało się i komentarz się nie ukazał. Dziękuję i odpuszczam Waszą stronę, skoro prawda Wam nie pasuje.
8 miesięcy temu / Mariusz
 
Jeszcze jedno chodzi mi po głowie. Akcje "Wielka Pokuta" i "Różaniec do granic". Może czas na ponowne zamanifestowanie wiary? Przyznam się, ze "Różąniec d0 Granic" powinien być kontynuowany co rok. Może wtedy paru grzechów tez bym nie popełnił z krnąbrności a umocnił się w wierze.
8 miesięcy temu / Ra
 
"Brak pracy, jedno wyjezdza, drugie zostaje, rozłąka, potrzeby seksualne muszą byc zaspokojone." - no wlasnie w tym problem ze wcale nie MUSZA. To wspolczesny swiat wmawia, że trzeba sobie do woli dogadzać. Stąd ksieza np nie zaspokajaja takich potrzeb i jakoś egzystuja, wbrew temu co wmawia swiat.
8 miesięcy temu / do Ra
 
Oczywiście najłatwiej to krytykować:najpierw biskupów, potem księzy, potem lud ciemny lub ogłupiony.Za każdym człowiekiem stoi jakaś Jego historia, jakieś zdarzenie, sytuacja, która spowodowałą, że postąpił tak a nie inaczej. Grzesnik może sie nawrócic , podobnie jak dobry zgrzeszyć w końcówce zycia. Przyznam się, ze denerwują mnie Ci Tradycjonaliści. Liberałowie również. Pan Jezus chodził po ziemi i doskonale poznał nasze wady. Dlatego sa te prawa. Mamy ich przestrzegać a Kosciół stać na ich strazy. Ale swiat też sie zmienia. Ludzie którzy pamiętają ryt przedsoborowy o obecnym wyrazają sie bardzo dobrze - wreszcie mozna było zrozumieć o co chodzi, Kosciół sie otworzył..A plaga rozwodów w Polsce? Skąd sie wzięłą? Brak pracy, jedno wyjezdza, drugie zostaje, rozłąka, potrzeby seksualne muszą byc zaspokojone.Skąd sie to wzięło.Chyba tylko ze kazdy z nas uwierzył, ze jest jak JPII.A to On nas ciągnął i ratował.Tradycjonalisci jak postąpicie kiedy poddadza was probie.
8 miesięcy temu / Ra
 
paradoksalnie konkubinaty to skutek małżeństw konkordatowych,młodzi w buncie przeciw kościołowi nie bora ślubu w ogóle a nie wiedzą ze nadal można brać też cywilny ,dawniej brało się dwa nawet jak nie od razu ,a teraz wcale
8 miesięcy temu / chichot
 
Jezus dał nam receptę na zbawienie,...kto ma przykazania moje i je ZACHOWUJE ten mnie miłuje. Nie powiedział kto je ma i wie ze one są, a reszta to kwestia rozeznawania w duchu, debatujcie, spróbujcie pogodzić Boga i mamone, świat się zmienił, trzeba się dostosować, a przecież nie bylo wtedy magnetofonow i nie wiadomo co dokładnie nasz Pan miał na myśli. Ludzie, kogo probujecie oszukać? Siebie czy Boga? Albo żyjemy dla zbawienia, albo dla tego Świata. Każdy to potrafi rozeznać. Innej drogi NIE MA!
8 miesięcy temu / Polonus
 
Tyle warte są nasze narodowe przyrzeczenia Jezusowi i Maryi. Fałsz i obłuda.
8 miesięcy temu / panda
 
A kto pozwolił na te rozwody i konkubinaty? Kto organizuje Msze dla "małżeństw niesakramentalnych", albo rekolekcje dla "małżeństw niesakramentalnych'? Kto usprawiedliwił kolejne związki po rozwodzie ze względu na wychowanie czytaj: demoralizację dzieci w nowych związkach? Czas by duchowi uderzyli się we własne piersi.
8 miesięcy temu / tradycja
 
A może hierarchowie przespali ten okres od 1989. A Polacy zaczęli uważać że też im się coś należy z życia. Wszedl Zachód że swoją ideologią corpo i rubta co chceta. Tak naprawdę nigdy nie byliśmy wolni. Ja osobiście mam rozwalone małżeństwo. Zły wybór? Chciałem mieć normalna rodzinę a wyszło jak wyszło. Czy mam teraz cierpieć? Już to robiłem. Będę się starał o unieważnienie małżeństwa po kilku latach samotności. Pokladam ufność w Panu Bogu.
8 miesięcy temu / Qwerty
 
Czy Pch24 nie sądzi że trzeba zacząć zbierać ogolnokrajowe podpisy pod petycją o wypowiedzenie konwencji stambulskiej...???
8 miesięcy temu / Ann
 
No tak, pozwolilismy szatanowi sadzic nad Polska. Jego sadzenie to konkubinaty, rozwody, bluznierstwa, deprawacja, zdrada, dzieciobojstwo i moze eutanazja nad starcami I niepelnosprawnymi itd. Wielu polakow nie chce cierpienia w malzenstwie, dla wygody dla siebie zabija swoje nienarodzone dzieci, nie opiekuje sie swoimi starymi rodzicami, zaniedbuje swoje dzieci zostawiajac je na pastwie losu wyjezdzajac z kraju za pieniadzem. Nawet dzieci I niepelnoletni popelniaja samobojstwa bo rodzice nie maja dla nich czasu. Nie chodza na Msze Sw. w niedziele I Swieta. Poprzez to krzywdza siebie, swoich rodzicow I swoje wlasne dzieci I rodziny. Pycha, egoizm, alkochol, narkotyki, seks, oszukanstwo itd. zabralo im ich slabe rozumki. Musimy walczyc z tymi opetanymi przez szatana I zlo naszymi bracmi I siostrami. NIECH BOG WSZECHMOGACY NATHNIE NAS W JAKI SPOSOB TO ZROBIC I NIECH STANIE SIE WOLA BOSKA. AMEN.
9 miesięcy temu / POLAK
 
niech każdy prawdziwy Polak a jednocześnie prawdziwy katolik zacznie się mocno modlić za siebie,za kapłanów i za ojczyznę.Nie ma co oglądać się na innych a zwłaszcza na pasterzy polskiego kościoła katolickiego i na rządzących.
9 miesięcy temu / kolo
 
Nie przeceniajcie szatana. Ma tyle władzy ile pozwoli mu Najwyższy. Jeśli bic się w piersi to tylko swoje. Każdy ma coś do zrobienia. Może powrót do Ewangelii i przykazań Jezusa? I nie bójmy się niczego. Tak było zapowiedziane i się stanie. Trzeba się wypalić w ogniu.
9 miesięcy temu / Second
 
Jeśli Maryja nie uratuje Polski to niedługo może być po nas i pięknej Polsce.
9 miesięcy temu / Załamana
 
Ksiądz Profesor w tradycyjnym ornacie. Nareszcie.
9 miesięcy temu / Antymodernista
 
Czy komentujący zauważyli, ze w nagłówku nie pisze Sąd Boży, tylko sąd szatanski?
9 miesięcy temu / Elle
 
Wszyscy wszystkiego się boją: rząd, Episkopat i PiS. Nie boi się tylko lewactwo,walczące z elig
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Nie dajmy z naszej pięknej, kochanej Polski zrobić gniazda szatan. Wielki szacunek dla profesora T. Guza za mówienie prawdy i przyzywanie do polskości, czystości sumień.Boże miej Naród Polski w OPIECE. CHRYSTUS KRÓLEM.
9 miesięcy temu / Beti
 
do Rafal; ILu mężów zdradziło żony, ile żon mężów, Dekalog obowiązuje każdego. Niech każdy popatrzy w siebie i dziękuje Bogu ,że nie wszyscy wiedzą o jego/jej nieprawościach i życiowych błędach! Ile powinno nosić torby papierowe na głowie bo wstyd się pokazać?
9 miesięcy temu / Nataliia
 
Wszyscy żyją jak im wygodnie nie patrząc na innych i konsekwencje swojego postępowania czy młodzi słuchają ostrzeżeń starszych doświadczonych ludzi niekoniecznie księżý? ale ŕównież rodziców?kto zadaje sobie trud aby bronić swojego małżeństwa przed rozpadem?itd...
9 miesięcy temu / Janina
 
To nie Sąd Boży, tylko rewolucja antykulturowa, na którą wrogowie Polski wydają ogromne pieniądze.
9 miesięcy temu / Gość
 
Ksiądz profesor Guz to mądry człowiek
9 miesięcy temu / M
 
No, ale gdzie mamy kapłanów, którzy ratują wiernych; którzy idą w lud?
9 miesięcy temu / Gość
 
A pedofilia w Kosciele wsrod ksiezy i zakonnikow czym jest tez powinna trafic pod Sad Bozy
9 miesięcy temu / Rafal
 

Skomentuj ten arytukuł

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.