Nasz kanał RSS
 
 

Kultura to bzdura? Krótkowzroczność prawicy, zaniedbania biskupów?


W jakim stanie znajduje się polska kultura? Czy spełnia przeznaczoną jej rolę, jakim celom służy, dokąd zmierza i czy warto o nią walczyć? O tym wszystkim w programie "Prawy Prosty" Łukasz Karpiel rozmawia z Tomaszem A. Żakiem, reżyserem, twórcą Teatru Nie Teraz.


DATA: 2018-12-07 18:13:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Bardzo ciekawa rozmowa.Wprawdzie nie zrozumiałem, co ma wspólnego z kulturą użycie karabinu, ale mniejsza z tym. Rozmowa oparta jest na pewnym paradoksie. Z jednej strony, Tomasz A. Żak powiada, że kultura jest jedna, tzn. ani prawicowa, ani lewicowa. Z drugiej zaś z rozmowy jednoznacznie wynika, że jednak jest. To jak sprawa właściwie wygląda?W tytule audycji powinno być zaznaczone, że chodzi tylko o teatr. Bohater rozmowy nie ma ambicji analizowania sytuacji w innych dziedzinach kultury.To nie jest pytanie o polską kulturę, tylko o polski teatr - część tej kultury. W tej diagnozie mało jest optymizmu i wcale mnie to nie dziwi. Nazwiska Jerzego Grotowskiego, Tadeusza Kantora, Konrada Swinarskiego - to przeszłość. Warto się zapytać, dlaczego w tamtych czasach polski teatr wspiął się na światowe wyżyny, a dzisiaj nawet w kraju trzeba dobrze szukać,aby znaleźć przedstawienie na poziomie.Gdzie się podziała swoboda twórcza reżyserów?
4 miesiące temu / Lech
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 97 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.