Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


@abc. Pytałam właśnie o konkordat 2 miesiące temu pewnego franciszkanina. Twierdził, że właśnie Kościół musi się stosować do zaleceń z powodu konkordatu. Ale nie jestem pewna i muszę to sprawdzić.
6 dni temu / Anaja
 
Pytanie retoryczne @Autorzy : czy KOMITET CENTRALNY ma uprawnienia do decydowania w KOSCIELE, ktore jest CIALE BOZYM, jesli tak to od kiedy?
8 dni temu / Jara
 
@abc: Nie ma żadnego zaskoczenia. Pasterze nakazują posłuszeństwo wobec przepisów. Niektórzy nakazują udzielać Komunii Św. tylko do brudnej łapy. Za chwilę nakażą liczyć wiernych w kościołach i wypraszać nadliczbowych oraz łączyć się duchowo z celebransem w czasie Mszy Telewizyjnej. W Gietrzwałdzie przygotowano krzesełka pod drzewami z boku kościoła dla maskowo nieposłusznych teraz pewnie je schowano, a niemaskowi won. Mogło być zupełnie inaczej, gdyby ci pasterze okazali się Pasterzami.
8 dni temu / Republikanin
 
I jeszcze jedno - po pierwszym zaskakującym uderzeniu na wiosnę cały czas brakowało w Kościele jakiejkolwiek refleksji nad tymi wydarzeniami praktycznie bez precedensu w historii i jakichkolwiek przygotowań na podobną sytuację w przyszłości. Każdy chociaż z odrobiną rozumu wiedział, że na jesieni władze zorganizują powtórkę, a tu nas prawdopodobnie czeka kolejne "zaskoczenie" pasterzy.
9 dni temu / abc
 
A w zasadzie to jak te nakazy i zakazy władzy mają się do podpisanego i obowiązującego Konkordatu?
9 dni temu / abc
 
do @@@ - cyt.: ''Kościół nie jest w Polsce organem władzy, nie może więc zakazać ew. lockdownu'' - A władza państwowa nie jest Kościołem, więc nie może mieszać się do obrzędów liturgicznych.
9 dni temu / Xxx
 
Kościół hierarchiczny jest uzależniony od państwowych pieniędzy i od haków. Zrobi wszystko, co władza każe.
9 dni temu / Republikanin
 
Kościół nie jest w Polsce organem władzy, nie może więc zakazać ew. lockdownu
9 dni temu / @@@
 
Biskupi poddali się władzy świeckiej w sprawie obostrzeń pandemicznych, a podlegli im kapłani ślubowali posłuszeństwo biskupom i tym samym uważają, że są zwolnieni od używania rozumu. Robią to, na co pozwolą im biskupi. Ślepe posłuszeństwo i koniec. Jak rząd znowu ograniczy ilość wiernych w kościołach, a biskupi to zaakceptują, to kapłani znowu zaczną liczyć wiernych i zamykać drzwi kościołów.
9 dni temu / stal
 
Kościół licząc mniej więcej od Słynnego Soboru jest mocno zinfiltrowany ...
9 dni temu / Jan
 
Kościół jest tak podporządkowany władzy, że brak słów. To świadczy o całkowitej poddanczosci hierarchii kościelnej władzy swieckiej. Nic już nie mają do powiedzenia Ludowi Bożemu oprócz jednego " przesłania"- "noście maseczki, we wszystkim się podporządkuje restrykcjom" , to jest teraz " ta nowa ewangelizacja". A niektórym kapłanom od tego przestrzegania przepisów i ślepego posłuszeństwa odbiera zdrowe myślenie, racjonalność.Kościół jest całkowicie "odbity" i to nie przez tzw. "pandemię", bo to dokonywało się przez lata, układanie się ze światem i z władzą, teraz już się nie zawróci.
9 dni temu / Ula
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.