„Małżeństwo – związek mężczyzny i kobiety”. Łotewski parlament poparł prorodzinne zmiany w konstytucji


Home   >   Wiadomości

„Małżeństwo – związek mężczyzny i kobiety”. Łotewski parlament poparł prorodzinne zmiany w konstytucji
Saeima, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Deputowani do jednoizbowego łotewskiego parlamentu (Saeima) zdecydowali o przyjęciu prorodzinnej poprawki do konstytucji. Za zmianą opowiedziało się 47 osób, a przeciwko – 25. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 deputowanych, zaś 7 było nieobecnych. Teraz sprawą zajmie się Komisja Prawna Saeimy.

 

Propozycja nowelizacji konstytucji, która staje w obronie tradycyjnie rozumianej rodziny, spotkała się z ostrym atakiem środowisk lewicowo-liberalnych, które krytykowały, a nawet wyśmiewały czy zastraszały polityków opowiadających się za zdrowym rozsądkiem. Ostatecznie jednak zwyciężyła normalność, a nie postępowa ideologia.

 

Dlatego też Łotwa jest na najlepszej drodze, by w jej konstytucji znalazł się zapis mówiący, że „państwo ma chronić i wspierać małżeństwo – związek mężczyzny i kobiety – rodzinę opartą na małżeństwie, pokrewieństwie lub adopcji, prawa rodziców i prawa dziecka, w tym prawo do wzrastania w rodzinie, której podstawą jest matka (kobieta) i ojciec (mężczyzna). Państwo zapewnia szczególne wsparcie dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom pozostawionym bez opieki rodzicielskiej lub dzieciom, które doświadczyły przemocy”.

 

Łotewska lewica zmobilizowała się, by wpłynąć na decyzję polityków. Środowiska konserwatywne nie pozostawiły jednak zwolenników tradycyjnego definiowania rodziny bez wsparcia. Z Polski wysłano liczne apele, których sygnatariusze zwracali się do polityków o wsparcie dla rodziny.

  

 

Źródło: bnn-news.com / PCh24 / eng.lsm.lv

MWł

 

 


DATA: 2021-01-14 18:41
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
7
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

Chwała Bogu.
4 dni temu / Marek
 
Takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne--w listopadzie łotewski sąd kazał zmienić ustawę w kodeksie pracy tak aby tęczowe rodziny były uprawnione do tych samych przywilejów przewidzianych w ustawie co rodziny heteroseksualne. To oczywiście nie podobało się większości społeczeństwa ale sędziowie, uznając się za elitę, mieli to gdzieś, stąd potrzeba na zmianę w konstytucji. Wpisuje się to w trend ogólnoświatowy gdzie liberalne frakcje uważające się za elity, doszedłszy do wniosku że nie uda się im uprać mózgów komserwatystom tak aby zaakceptowali ich ideologię, próbują narzucić swoje rozwiązania na siłe, czy się to ludziom podoba czy nie. Tak samo było w Argentynie ws. aborcji--60 proc. obywateli było przeciw ale parlament i tak ustawę przegłosował. Podobnie w USA gdzie zablokowano Trumpa na Twitterze mimo że głosowało nań co najmniej 75 mln Amerykanów. Liberałowie dziś myślą że są tak silni że mogą każde rozwiązanie narzucić bezradnym konserwatystom.
4 dni temu / Katolik na 100
 
Dzięki Bogu i za to.
4 dni temu / 22:35
 
Napisz proszę jak rozumiesz człowieczeństwo - chcę zrozumieć twoją wypowiedź.
4 dni temu / Do Dawid
 
Chwała Panu !
4 dni temu / MK
 
Poprawka dziś została przyjęta tylko w pierwszym czytaniu.
4 dni temu / Niestąd
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.