Matka dziecka z wadą genetyczną pozywa brytyjski rząd za zachęcanie do aborcji


Home   >   Wiadomości

Matka dziecka z wadą genetyczną pozywa brytyjski rząd za zachęcanie do aborcji
Fot. Pixabay

Mama dziecka z zespołem Downa pozwała rząd w związku z prawem do aborcji, które obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Kobieta podkreśla, że obecne przepisy dyskryminują ono dzieci z upośledzeniem i traktuje jak obywateli drugiej kategorii.

 

W Anglii, Szkocji i Walii można legalnie dokonać tak zwanej aborcji do 24. tygodnia ciąży. Musi ona zostać zatwierdzona przez dwóch lekarzy, którzy zgadzają się, że poród stanowiłby większe ryzyko dla zdrowia fizycznego lub psychicznego kobiety niż zakończenie ciąży. Jeżeli jednak badania pokażą, że dziecko jest niepełnosprawne, wówczas można legalnie zabić dziecko także po przekroczeniu tego terminu. Takie rozwiązanie zaproponowano Maire Lea-Wilson gdy była w 34. tygodniu ze swoim synem, u którego stwierdzono zespół Downa. Teraz żąda ona, aby prawa nienarodzonych – niepełnosprawnych oraz zdrowych dzieci zostały zrównane.

Syn kobiety przyszedł na świat i teraz ma 11 miesięcy. Zdaniem pani Lea-Wilson, lekarze od początku byli pewni, że skoro dziecko ma zespół Downa, to na pewno będzie chciała się go pozbyć. – Mam dwóch synów, jeden jest zdrowy, a drugi niepełnosprawny, kocham i cenię ich jednakowo. Tymczasem prawo mojego kraju wmawia mi, że mój syn z Downem jest gorszy – mówi matka. Niepokoi się, jak jej syn będzie traktowany w przyszłości, skoro w Wielkiej Brytanii już od najwcześniejszych etapów życia dzieci niepełnosprawne są uważane za mniej warte. – Co będzie, gdy dorośnie i nadal będzie obowiązywało to prawo? Poczuje, że nie ma takiej samej wartości jak inni –  mówi.

Obowiązujące prawo zaskarżyła razem z nią cierpiąca na zespół Downa 24-letnia Heidi Crowter. Jej zdaniem prawo w jego obecnym kształcie sprawia, że czuje się ona „odrzucona przez społeczeństwo”. – Jest to jawna dyskryminacja. Mój kraj mówi mi, że nie chce mnie na tym świecie – ocenia.

Pozew zostanie złożony w Sądzie Najwyższym w przyszłym tygodniu. Sędzia zadecyduje, czy ta przełomowa sprawa może zostać rozpatrzona.

 

 

Źródło: Vatican News / KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-05-25 17:03
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
12
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Nick, pięknie powiedziane!
2 miesiące temu / Samanta
 
Mój niezyjacy profesor mawiał, że na świecie panuje kult człowieka bezrozumnego... Prawo angielskie właśnie takim się stało... Biedni ustawodawcy będą musieli zapłacić wiecznością jeżeli się nie nawrócą... Chrystus przestrzega bardzo wyraźnie takich ludzi, mówiąc dosadnie o kamieniu mlynsjum i wodzie...
2 miesiące temu / Krakusik
 
Szanowna Matko Pani Lea-Wilson dochowala Pani wiernosci swojemu powolaniu w zgodzie z Wola Boza i zachowala ta dusze do zycia w wiecznej szczesliwosci,pielgrzymka zycia doczesnego minie szybko a skarb okazanej i nie zdradzonej Milosci pomnozy skarb w Niebie ,ktorego nikt nigdy Wam nie zdola odebrac.Zycze Wszystkiego Najlepszego z glebi serca.
2 miesiące temu / Nick
 


 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.