Mec. Jerzy Kwaśniewski: symboliczne akty agresji środowisk LGBT mogą przerodzić się w rzeczywistą przemoc


Home   >   Wiadomości

Mec. Jerzy Kwaśniewski: symboliczne akty agresji środowisk LGBT mogą przerodzić się w rzeczywistą przemoc

Skandaliczna scena, do jakiej doszło w sobotę w Poznaniu, kiedy jeden z uczestników homoseksualnej imprezy na scenie zasymulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego to akt skrajnej chrystianofobii– mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

 

W sobotę w Poznaniu doszło do symbolicznego zabójstwa biskupa, który stanął jasno i jednoznacznie w obronie Prawd Wiary i nauki Kościoła Katolickiego, korzystając przy tym z konstytucyjnie gwarantowanej swobody publicznego wyznawania wiary. Mamy więc do czynienia z aktem jednoznacznie motywowanym nienawiścią religijną – podkreśla mec. Kwasniewski.

 

Nasz rozmówca przypomniał, że doszło do naruszenia dóbr osobistych abp. Jędraszewskiego oraz (co jest kategorią pozaprawną) do obrażenia bardzo wielu chrześcijan. – Pada jednak pytanie o kwalifikację karną tego działania i tutaj trzeba powiedzieć, że w ostatnich latach orzecznictwo karne zmaga się z oceną takich symbolicznych aktów agresji powiązanych z nienawiścią etniczną albo nienawiścią wyznaniową – zauważa i jako przykład przywołuje „jednoznacznie formułowane postulaty środowiska Gazety Wyborczej dotyczące ścigania wpisanego w tradycyjną obrzędowość ludową palenia lub wieszania w Wielki Tydzień kukły Judasza”.

 

Różnica polega na tym, że w Poznaniu mieliśmy do czynienia nie z symboliczną kukłą polityka paloną czy wieszaną na manifestacji, nie z aktem oswojonym tradycją, ale z motywowanym antyreligijną nienawiścią bardzo konkretnym działaniem – poderżnięciem gardła – wobec konkretnego człowieka – metropolity krakowskiego – ocenia prezes Instytutu Ordo Iuris, co w jego ocenie stanowi złamanie art. 256 Kodeksu Karnego.

 

To jednak nie wszystko. Zdaniem mec. Jerzego Kwaśniewskiego „taki czyn, szczególnie w tak napiętej sytuacji w Polsce, wobec tak wyraźnej agresji ideologii LGBT, można również postrzegać jako groźbę karalną”. – Jeżeli byłaby to groźba karalna, to jest to czyn opisany w art. 190 KK i mógłby być ścigany na wniosek pokrzywdzonego – podkreśla.

 

Prezes Instytutu Ordo Iuris zauważa, że środowiska LGBT sondują, na ile mogą sobie pozwolić. – W środę guru środowisk LGBT profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jacek Kochanowski ze swojego profilu na FB opatrzonego ramką „Strefa Wolna od Nienawiści” pisał o „poje..e z krzyżem” adresując te słowa do 15-letniego Jakuba z Płocka. Następnie usprawiedliwiał swoje słowa tym, że jest homoseksualistą tak jakby to miało go uprawniań do kierowania takich słów do dziecka – przypomina. – Z kolei sceny agresji z Poznania, co należy podkreślać na każdym kroku, są motywowane nienawiścią do chrześcijan i nauczania Kościoła Katolickiego, a konkretnie nienawiścią do jasno wyrażonego potępienia postulatów ideologii LGBT przez abp. Jędraszewskiego – dodaje.

 

Jego zdaniem tego typu akty „niszczą możliwość prowadzenia normalnej debaty publicznej”. – Jeżeli w debacie publicznej zaczynamy przechodzić na etap symbolicznych aktów agresji, symbolicznych mordów, to jest to ten moment, w którym należy mocno zastanowić się czy debata w ogóle jest jeszcze możliwa – zauważa.

 

Zapytany: „czy środowiska ideologiczne sięgające po tego typu gesty nie są gotowe sięgnąć również po przemoc rzeczywistą?” odpowiedział: „Jeżeli mamy do czynienia z aktem nienawiści i agresji, który ma miejsce podczas jakiegoś wydarzenia środowisk LGBT i nie znajduje potępienia w toku tego wydarzenia, to trzeba powiedzieć jasno: przedstawiciele tego środowiska akceptują takie zachowanie, akceptują symboliczne podrzynanie gardła. Wyrażane później, wobec medialnych nacisków, niejednoznaczne przeprosiny ze organizatorów Mister Gay 2019 niewiele zmieniają”.

 

Proszę zauważyć, że w środowisku, które się tam zgromadziło nie znalazł się nikt, kto powiedziałby, że nie godzi się w ten sposób działać! Jeżeli istnieje pełna akceptacja dla tego typu symbolicznych, ale krwawych, realistycznych aktów agresji i nienawiści to trzeba się zastanowić, co by się stało, gdyby doszło do rzeczywistego przelewu krwi. Czy on by nie znalazł poklasku i usprawiedliwienia? Proszę zwrócić uwagę, co się działo w środę po wulgarnych wpisach prof. Kochanowskiego. On znalazł bardzo wiele osób, które go wspierały i usprawiedliwiały. Mamy więc do czynienia z akceptacją nienawiści i agresji, a co za tym idzie z akceptacją sytuacji, w której pewne grupy ludzi są symbolicznie eliminowane – podsumowuje mec. Jerzy Kwaśniewski.

 

Opracował TK


DATA: 2019-08-15 08:36
 
 
Share:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
GOOD TEXT
8
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:
wyślij opinie
Regulations
Click to read

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.

 

Komentarze

@Airam Starszym braciom wolno więcej.
3 miesiące temu / uuuu
 
Google: Spalił kukłę Żyda. Wyrok więzienia bez zawieszenia http://www.tvn24.pl /fragment/: ,,Na karę 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia skazał w poniedziałek wrocławski sąd Piotra Rybaka za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez spalenie na wrocławskim Rynku kukły symbolizującej Żyda".......... Mam za tym nadzieję, że ten kto zasymulował zabójstwo abpa Marka Jędraszewskiego zostanie równie surowo potraktowany. Mam nadzieję, że sędziowie nie zrobią różnicy między żydem, a abp Markiem Jędraszewskim.
3 miesiące temu / Airam
 
Pan Mecenas dużo "powiedział" ale jeśli uważa , że jest to czyn opisany w art. 190 KK TO ZAMIAST POUCZANIA winien zawiadomić PROKURATURĘ w imieniu ŚWIADKA - pokrzywdzonego , który należy domniemywać POCZUŁ SIE DOTKNIĘTY i Jego uczucia RELIGIJNE zostały NARUSZONE. Pasterz , Biskup stoi na czele Wspólnoty Religijnej i każda agresja skierowana przeciwko Niemu jest Agresją Przeciwko Kościołowi / wiernym . Niepokoi tylko jedno pytanie : Co robił w KLUBIE ANONIMOWY "katolik" a może "postępowy" chrześcijanin ? Panie Mecenasie Katolicy Polscy czekają na sprawozdania ze spraw sądowych w sprawie OBRAŻANIA UCZUĆ RELIGIJNYCH i licznych Profanacji . Gdzie są WYROKI .
3 miesiące temu / iskierka
 
Chcą mordować i będą mordować.
3 miesiące temu / Sal
 
Należy jak najszybciej wprowadzić surowe kary za antypolonizm i antykatolicyzm i znieść karę za tzw antysemityzm, bo służy ona Żydom do walki przeciw mówieniu prawdy o ich ideologiach, działaniach i planach.
3 miesiące temu / Spostrzegawczy
 


 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.