Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

1. It is forbidden to publish comments on the forum that:
- promote deviant behavior, contrary to the natural law;
- offend the Catholic faith and the Catholic Church;
- contain obscenity (pursuant to Art. 3 of the Act of 7 October 1999 On the Polish Language);
- contain information burdening other persons with accusations which have not been proven (Art. 23 of the Civil Code);
- lead to copyright infringement (Act of 4 February 1994 On Copyright and Related Rights);
- contain links to and addresses of other websites, personal details, contact information or e-mail addresses;
- are advertisements or spam (have no relation to the commented article);
- are direct, brutal attacks on interlocutors or call for aggression against them;
- are inappropriate in the context of information about the death of a public or private person;
- contain remarks addressed to the editorial team of PCh24.pl (we really appreciate them but we ask for e-mail contact as only then we can assure that they will be delivered to the persons responsible for the service content).

 

2. All comments contravening item one of the present Rules will be removed by the moderator.


Nigdy nie wystarczała pobożność. Dlatego Eliasz kapłanów Baala "wytracił" nad potokiem. 450 chłopa! Hurtowo!
4 miesiące temu / Jot
 
Katoliku, zacznij myśleć po katolicku, nie kategoriami telewizyjnej sensacyjnej iluzji rozpylanej przez fałszywych nauczycieli z ekranu, wskazujących na samych siebie jako na mędrców. Formułują oni "cudowne" recepty na uzdrowienie Kościoła, z którymi chętnie Cię bliżej zapoznają gdy zaczniesz łożyć na ich utrzymanie. Słyszeliście Państwo o fałszywym charyzmatyku M. Zielińskim? Czy uważacie, że diabeł jest tak mało sprytny żeby różnych Zielińskich nie wzbudzić wśród katolików powracających do prawdziwej nauki Kościoła? Jest jeszcze sprytniejszy! Wielu się nabrało na czarującego "świeckiego apostoła" Vorisa, który w USA dopuścił się kontrowersji i przekłamań np. szydził z biskupów. "Magisterium Vorisa" - tak w USA tradycyjni katolicy określają nauczanie tego "byłego" homoseksualisty, który przyjął wielkie sumy od Opus Dei aby stworzyć CMTV Kościół Walczący to nazwa własna Kościoła!, gromadząc przez lata wokół siebie grono zauroczonych wyznawców. Nie nabierz się, k
4 miesiące temu / Murem
 
Powiedział TO CZEGO INNI BOJĄ SIĘ MÓWIĆ nawet w ....
4 miesiące temu / iskierka
 
Mój ulubiony M.Voris ma rację. Trzeba zwracać uwagę naszym pasterzom i my mamy do tego prawo wg kościelnych przepisów.
4 miesiące temu / Anaja
 
Istotą problemu jest to, iż był Sobór Watykański, na którym arcybiskupi zgodzili się na dialogowanie z innowiercami, heretykami zamiast nawracać, głosić Chrystusa w porę i nie w porę! Jako dowód: pozdrowienie "szczęść Boże", zamiast odwiecznego "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus". W rezultacie kapłani nie są przygotowywani do prowadzenia nas do zbawienia, jako obowiązek stanu kapłańskiego, a mają zadane nam towarzyszyć. Natomiast mężczyźni nie są formowani na obrońców Wiary, a raczej zdobywania świata dla Chrystusa. +++ Nie załamujmy rąk, ale działajmy rozpoczynając od Różańca św. i ?Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko - Matko i Królowo nasza-??
4 miesiące temu / Jurek
 
Ten czlowiek ma racje. Mozna poznac falszywych ksiezy I biskupow I z nimi musimy walczyc. Z nimi trzeba miec dialog. Jezeli ktos naprawde zna swoja wiare I ma wiare to potrafi odroznic co oni robia zle. Niektorzy katolicy znaja swoja wiare lepiej od niektorych ksiezy I biskupow w dzisiejszych czasach. To jest przykre. Przez ostatnie 50 lat wierni a moze nie bardzo wierni nie przejmuja sie katolicyzmem I kosciolem. Rodzice pozwalaja swoim dzieciom zyc na kocia lape. Rodzice nie chrzcza swoich dzieci. Nie rozmawiaja z dziecmi o Panu Bogu. Wielu jest takich katolikow ktorzy chodza do kosciola z przyzwyczajenia albo dla parady ubioru lub fryzury. Starsi boja sie mlodych, bo nie nauczyli swoje dzieci jak szanowac rodzicow I dziadkow. Voris mowi ze niedlugo to wszystko co zaniedbali obruci sie przeciwko nim. Musimy zaczac od samych siebie I byc czujnymi I poprawiac zlo. Nie byc milutkimi tylko walczyc o prawde.
4 miesiące temu / Boguslaw
 
Krytyka została wygłoszona. Ale co dalej robić? Tego już autor nie powie. Czyli co? Uczyć biskupów? Jajko mądrzejsze od kury? Ale to biskupi są od nauczania, a wierni od bycia uczniami biskupów i księży? Wchodzić w buty księdza? Biskupi, księżą są po różnego rodzaju teologiach, a zwykły Kowalski jest z teologii cienki.
4 miesiące temu / trooper
 
Muszę jednak powiedzieć, że są to PUSTE słowa. Tylko biskupi mają władzę, a wierni mogą się tylko modlić.
4 miesiące temu / Ryś
 
@klik: "Jeżeli zawsze zadaniem Kościoła było szukać chwały Bożej i starać się o zbawienie ludzi, a tym samem głosić prawdę i usuwać wszelkie błędy z serc, to tym więcej jest to zadaniem jego w naszych czasach, kiedy fałszywe i błędne zdania wszelkiego rodzaju tak szerokie znalazły rozprzestrzenienie. Obrona wiary jest bez wątpienia w pierwszym rzędzie sprawą tych, których Bóg uczynił zwierzchnikami swego Kościoła, atoli ?każdy chrześcijanin jest zobowiązany wyznawać wiarę, innych w niej pouczać, lub wzmacniać i odpierać napaści niewiernych?. Przed nieprzyjacielem ustępować albo zamilknąć, kiedy przeciwko prawdzie na ogół powstaje krzyk tak głośny, jest tchórzostwem, albo sprawą tych, którzy o prawdzie wątpią. Ale cokolwiek stać się może, jest to zniewagą i obrazą Boga, zgubnym dla zbawienia duszy jednostek i ogółu, przynoszącym jedynie korzyść nieprzyjaciołom wiary, których odwagę i zuchwałość przez takie zachowanie się umacnia i pomnaża". - Leon XIII
4 miesiące temu / M.
 
stawianie wszystkiego na głowie ,jedyną walką chrześcijanina jest przykład ,życia według przykazań ,chyba że rację maja ci którzy mówią ze katolicyzm to już inna religia
4 miesiące temu / klik
 

Skomentuj ten arytukuł
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.