Nasz kanał RSS
 
 

Michał Lorenc o Polonia Semper Fidelis: popieram, bo małżeństwo jest nierozerwalne


Michał Lorenc złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany kompozytor wyjaśnił, dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

„Dołączam do grona ludzi, którzy popierają petycję do Episkopatu Polski, w sprawie udzielania sakramentu rozwiedzionym. Może wzmagam tym swoim kanapowym chrześcijaństwem chaos informacyjny, który panuje powszechnie, ale muszę powiedzieć taką drobną rzecz… Kiedy miałem 10 lat, w 1965 roku, byłem w Szkole Podstawowej nr 211 na Nowym Świecie jedynym chłopcem z rozwiedzionego małżeństwa i byłem osobą specjalnej uwagi nauczycieli, dlatego, że była to nadzwyczajna sytuacja, że dziecko jest ze związku rozwiedzionego.

 

Po pięćdziesięciu latach w szkole trudno znaleźć dziecko, które nie byłoby z rozwiedzionego małżeństwa i jakiekolwiek wątpliwości, które mogą rodzić nie do końca określone słowa adhortacji papieża Franciszka na ten temat, powinny być rozstrzygane wyłącznie dla dobra dzieci, a dobrem dzieci jest jedność małżeńska i sakramentalny związek. Ten związek jest niezniszczalny i niezbywalny. On się nie może rozpaść. Mówię to z głębokim przekonaniem i pewnym zaskoczeniem, że są tu jakiekolwiek wątpliwości wyciągane przez kogokolwiek i wydaje mi się, że Episkopat powinien radykalnie zająć w tej sprawie stanowisko.

 

Zachęcam wszystkich Państwa do wejścia na stronę internetową PoloniaSemperFidelis.pl i podpisania petycji w sprawie nierozerwalności małżeństwa”.

 

 

Michał Lorenc

 

 

Fot.Radoslaw NAWROCKI/FORUM

 

 


DATA: 2018-02-03 09:04:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Comment on the article
Nick *:
Your opinion *:

Komentarze

Co za piekne swiadectwo milosci do Boga i czlowieka ukazane nam przez znanego kompozytora Michala Lorenca. Panie Michale goraco dziekuje za to wspomnienie ze szkoly i za pokazanie nam prawdy o naszym narodzie, o naszej trudnej wspolczesnej sytuacji w ojczyznie i Kosciole katolickim. Z Panem Bogiem
6 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Bóg zapłać! Jak widać w ciągu jednego pokolenia świat może stanąć do góry nogami...dobrze, że są ludzie, którym zależy na Prawdzie.
6 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 
 

 


Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

No materials published by www.pch.24.pl may be copied, distributed, redistributed or exploited in any form, including posting on the Internet, without the consent of Fundacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi located in Kraków (Publisher). Any use or exploitation of any material in whole or in part violating the law, i.e. without the permission of the Publisher is prohibited under penalty and may be prosecuted.


Requests should be directed to the editorial staff of the website at: [email protected] Permission is granted in written or electronic form.


The content of this website, after obtaining permission, maybe distributed so long as directly under the published material the information about its source (PCh24.pl) and a link to the source page (a link with the attribute rel=”follow”) are included. Permission does not include any illustrations related to texts. This clause does not apply to these users of this website who link any material published on a website in social media.